Zaloguj się do konta

Szczupak - guma.

utworzono: 2009/11/04 17:00
karpiarz1997

Jestem młodym wędkarzem i od następnego sezonu mam zamiar łowić szczupaki na spinnnig.Jak prowdzić gumę słyszałem ze opad powinien być trochę dłuższy nisz na sandacza. Jakie ciężary główek polecacie. [2009-11-04 17:00]

co do ciężarku to wsyzstko zalezy od wielkosci gumy. najlepiej na początku niech ci doradza sprzedawca a później sam dojdziesz do poziomu i będziesz wiedzieć co będzie dobre. życzę szczupakobrania [2009-11-04 18:39]

Jak nie wiesz jak prowadzić gumę to poczytaj artykuł o spinnerbajtach, podłącz ja do takiego systemiku i prowadź jak obrotówkę. Później będzie łatwiej, zaczniesz kombinować po swojemu. Pozdrawiam.
[2009-11-04 19:20]

stiven 48

Jedną z technik jest ,,chora rybka lub opadająca z sił" – prowadź wahadłówkę lub gumkę najwolniej jak się można. Co kilka metrów zatrzymuj prowadzenie pozwalając blaszce lub gumie stanąc. Staraj się imitować zmęczoną rybkę, która co chwila musi odpocząć i nabrac sił . Szczupak jej nie podaruje. [2009-11-06 15:51]

stiven 48

Jeszcze jedno i to moim zdaniem ważne - zasada jaką taka, polega na dobieraniu najbardziej błyszczących przynęt w najbardziej słoneczne dni, zastosuj w słoneczny dzień mocno błyszcząca, niklowaną przynętę (błystki, obrotówki) gumki - jasne. Odwrotnie jest w dni pochmurne i deszczowe, należy stosowac przynęty ciemne. Tak stosuję. Pozatym trening, to przyjdzie samo! [2009-11-06 16:14]

spinexx

moją ulubionom przynętą jest guma o kolorach biało czarna i troche czerwonego mojm zdaniem szczupaki na to ragują najlepiej [2009-11-17 15:42]