Szczupak 2012

/ 163 odpowiedzi / 28 zdjęć
cousin12

ja jade za godzinke. zdam relacje po powrocie A CO U WAS ? JAK BRANIA ? (2012/05/18 15:06)

dzosz888

wczoraj na Drwęcy szczupak, boleń i 2 pstrągi ale... wszystko po 30cm (2012/05/18 17:28)

cousin12

ja miałem okonia 30cm to go wypuściłem i szczupaczek ze 40cm to zanim go wypuściłem sam to zrobił  (2012/05/18 20:00)

Wedkarz60

witam . U mnie w tym roku totalna lipa ze szczupłym . Jak juz to jakieś maluszki . Jutro rano na spływ pontonem wybieramy się z kolega na rzeke wieprz moz coś się wiekszego trafi . pozdro (2012/05/18 20:44)

victor7

Witam:)
Na Paprocanach 19.05 z łódki 2 szczupaki 46 i 48 cm. Polecam to łowisko od świtu do ok 9 rano.
Na innych łódkach też mieli efekty. (2012/05/20 09:21)

krystianoo

Wczoraj z brzegu około 9:30 szczupak 52 cm (2012/05/20 11:22)

u?ytkownik91421

29 szt.dzisiaj:)
we dwoch z lodki
jezioro Aspen Szwecja:)
ja 17 i kolega 12:)
w akcji woblery nasze polskie jaxon plytko schodzace do 1.5m bo woda plytka i dosc zarosnieta
i do tego wachadlowa blacha 20 gram w kolorze okonia:)
pozdrawiam (2012/05/20 16:34)

mariak22

WITAM SERDECZNIE MAM PROBLEM Z POŁOWEM SZCZUPAKÓW CZY TO BĘDZIE PRZEZ NISKIE CIŚNIENIE CZY TEZ PRZEZ SŁABĄ TECHNIKĘ WCZORAJ BYŁEM 3h I NAWET NIE STUKNĄ ZAKŁADAŁEM JAXONA OBROTÓWKĘ ROZ.3 SREBRNĄ ORAZ SREBRNĄ W CZERWONE CĘTKI I WIELOBARWNĄ  ZAKŁADAŁEM WOBLERA SZCZUPAKA ŁAMANEGO I TEŻ NIC. KRĘCIŁEM RÓŻNIE POWOLI I SZYBCIEJ TO WSZYSTKO BEZSKUTECZNE BUŁO (2012/05/22 09:33)

cousin12

spróbuj kopytami albo poszukaj lepszej miejscówki  (2012/05/31 07:00)

barrakuda81

Czasem tak jest że szczupły poprostu żerować nie chce i trudno go sprowokować.Nie wolno się zrażać bo wędkarstwo to sport dla cierpliwych.Poza tym w Polsce obfitość szczupaka to już historia niestety więc tym bardziej liczy się wytrwałość.Mimo to tam w wodzie jeszcze niejedna metrówa się czai:)Ewentualnie pozostaje Szwecja gdzie sukces jest o wiele bardziej realny...  (2012/05/31 11:23)

Przemas83

WITAM SERDECZNIE MAM PROBLEM Z POŁOWEM SZCZUPAKÓW CZY TO BĘDZIE PRZEZ NISKIE CIŚNIENIE CZY TEZ PRZEZ SŁABĄ TECHNIKĘ WCZORAJ BYŁEM 3h I NAWET NIE STUKNĄ ZAKŁADAŁEM JAXONA OBROTÓWKĘ ROZ.3 SREBRNĄ ORAZ SREBRNĄ W CZERWONE CĘTKI I WIELOBARWNĄ  ZAKŁADAŁEM WOBLERA SZCZUPAKA ŁAMANEGO I TEŻ NIC. KRĘCIŁEM RÓŻNIE POWOLI I SZYBCIEJ TO WSZYSTKO BEZSKUTECZNE BUŁO

Z blaszek obrotowych polecam Ci Dragon Viper 3 srebro , rewelacja. Gumy mannsa predatory białe z niebieskim , czerwonym i czarnym grzbietem! Ale prawda jest taka że są okresy że w nic nie chcą uderzyć i wtedy montuje zestaw żywcowy.... (2012/05/31 17:35)

cousin12

wczoraj byłem 3h bez pobicia nawet (2012/06/02 08:45)

adrianek1997

Ostatnio byłem na stawie to złapałem małego szczupaka ( którego oczywiście wypuściłem ) mój kolega na gumę kopyto czarno-białe dwa większe szczupaczki po 80-70 dag .

a na co może brac dobrze okoń ( woda jest bardzo ciemna i mętna ) jakie przynęty ?

(2012/06/02 09:14)

Draq

Salmo Hornet 4-5cm kolory gfp yd hp  :) Sam łapałem na takie woby okonie ponad 30cm. (2012/06/02 10:14)

skryty

na swój woblerek,dziś w okolicach południa (2012/06/06 17:02)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

skryty

wczorajsza zdobycz (na własnoręcznego woblerka:) (2012/06/16 12:59)

outta82

Witam Kolegę, proszę o podpowiedź, spinninguję na wodach stojących, ale pod nosem mam piękną rzekę, właśnie Drwęcę ( Golub-Dobrzyń i okolice), tylko że nie wiem jak się do rzeki zabrać że tak powiem wposzukiwaniu szczupaka, sandacza czy okonia. Może jakieś podpowiedzi gdzie warto szukać, na co najlepiej łowić ( guma, blacha, obrotówka, jakie grmatury, rozmiary?) Wiem, sporo pytań, no ale rzeka to nie jezioro:) Pozdrawiam (2012/06/16 18:01)

skryty

witam nie jestem pewien czy powyższe pytanie jest skierowane do mnie, ale tak czy inaczej ze swej strony mogę powiedzieć, że choć też głównie łowie w zbiornikach stojących (w. świętokrzyskie) to te ostatnie szczupaczki złowiłem w rzeczkach. Twojej rzeki nie znam, ja łowię głównie na niezbyt wartko płynących, szerokości ok 3-5 m, ot takie nizinne rzeczki:)(choć będąc raz nad Narwią 2 szczupaczki też mi się "trafiły" )
Ryb szukam głównie przy wszelkich konarach, pniach, korzeniach, zagłębieniach dna, spowolnieniach nurtu, starorzeczach.... Ja łowię praktycznie tylko na woblery własnej produkcji, najczęściej ok. 5 cm, (oprócz szczupaka, często kusi się okoń), pływające (można spuścić je z nurtem, po czym zwijać pod prąd). Bardzo dobrze sprawdzają mi się również obrotówki (mepps, dam), można przytrzymać je w nurcie (np. przy spodziewanym stanowisku ryby) rozmiary 1,2 na okonia, 3 w górę szczupak. Z gum na szczupaka, sandacza stosuje głównie 5-7 cm, im szybszy nurt tym cięższa główka, a okoń to głównie paprochy. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem, ogólnie to jest to temat rzeka:), co wędkarz to opinia. To co opisałem akurat u mnie sprawdza się nie od dziś, także i Tobie nie powinno zaszkodzić:), pozdrawiam (2012/06/16 20:41)

skryty

witam nie jestem pewien czy powyższe pytanie jest skierowane do mnie, ale tak czy inaczej ze swej strony mogę powiedzieć, że choć też głównie łowie w zbiornikach stojących (w. świętokrzyskie) to te ostatnie szczupaczki złowiłem w rzeczkach. Twojej rzeki nie znam, ja łowię głównie na niezbyt wartko płynących, szerokości ok 3-5 m, ot takie nizinne rzeczki:)(choć będąc raz nad Narwią 2 szczupaczki też mi się "trafiły" )
Ryb szukam głównie przy wszelkich konarach, pniach, korzeniach, zagłębieniach dna, spowolnieniach nurtu, starorzeczach.... Ja łowię praktycznie tylko na woblery własnej produkcji, najczęściej ok. 5 cm, (oprócz szczupaka, często kusi się okoń), pływające (można spuścić je z nurtem, po czym zwijać pod prąd). Bardzo dobrze sprawdzają mi się również obrotówki (mepps, dam), można przytrzymać je w nurcie (np. przy spodziewanym stanowisku ryby) rozmiary 1,2 na okonia, 3 w górę szczupak. Z gum na szczupaka, sandacza stosuje głównie 5-7 cm, im szybszy nurt tym cięższa główka, a okoń to głównie paprochy. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem, ogólnie to jest to temat rzeka:), co wędkarz to opinia. To co opisałem akurat u mnie sprawdza się nie od dziś, także i Tobie nie powinno zaszkodzić:), pozdrawiam

pisząc "co wędkarz to opinia"miałem na myśli szczegóły, bo ogólne zasady są w miarę "określone" i znane, choć z drugiej strony ciężko mówić w wędkarstwie o zasadach: prawie wszystko, prawie wszędzie  może się zdarzyć, choć oczywiście częściej nie dzieje się nic:) (2012/06/16 21:11)

skryty

dziś wieczorem oprócz malutkich okonków jeden "pistolet", oczywiście po fotce wrócił do wody (na własnoręczny wobler) (2012/06/17 22:15)

skryty

dziś 2 godz. nad wodą i tylko jeden maluch (ale za to popływać po wędkowaniu było można, także wypad udany:) (2012/06/19 12:56)