Szczupak z płytkiego jeziora

/ 9 odpowiedzi
Witam mam problem ze szczupakiem na jeziorze które nie przekracza 2m głębokości o powierzchni niecałe 8 hektarów.Wiem że są tam ładne sztuki nawet metrowe ale na spinning nawet maluchy niechcą brać a na żywca łapią z powodzeniem. Prosiłbym o jakieś rady łowię głównie na gumy :-)
Spear


Poświęć trochę czasu na obserwację zbiornika i zobacz jakiej białej ryby jest najwięcej. Dobierz gumę pod konkretny gatunek i wielkość, załóż lekką główkę i próbuj. Trzeba kombinować z prowadzeniem, kilka rzutów szybko prowadząc przynętę kilka wolno. Dokładnej recepty nikt ci nie da bo łowisko trzeba poznać. (2015/10/23 18:38)

bynek


Najwięcej jest płoci i wzdregi a jaką gramature byś proponował (2015/10/23 19:07)

Spear


Ja bym spróbował z woblerem, który schodzi do max 1 metra. Jeżeli chodzi o gumy to założyłbym coś w stylu dragon phantom 10 cm na główce 6 gram. (2015/10/23 19:15)

bynek


A jakie byś woblery polecił (2015/10/23 19:24)

Artur z Ketrzyna


A jakie byś woblery polecił

W zależności od rodzaju wody. Mętna to jaskrawe, czysta to kolory naturalne. Reszta (akcja i szybkość prowadzenia) zależne od aktywności i upodobania drapieżnika.

(2015/10/26 07:58)

filip-olejnicza


Bym spróbował koło trzcin (jeśli tam są) lub w zagłębieniach. (2015/10/26 08:06)

Robson86


Witam, lowię na podobnym zbiorniku tylko nieco mniejszym, ten sam rybostan białorybu... u mnie sprawdzają się predatory 3 mannsa, tylko z niebieskim grzbietem inne są o połowę mniej skuteczne.. uzbrojone w lekkie głowki od 5 do max 8 gram, powolne prowadzenie.... no a kilerem jest Maximus predator 11cm z czerwonym ogonem i czarnym grzbietem(niebieskiego nie używałem ale podejrzewam że też by wymiatał..) gumka pracuje klasycznie, powoli kolebie się na boki zamiatając ogonkiem, co najśmieszniejsze czym bardziej pocięta przez zęby tym bardziej skuteczna.. był ostatnio postna temat gum mannsa i moge powiedzieć że w pełni się z nim zgadzam... stosowałem relaxa i efekty mizerne przy tym samym prowadzeniu i kolorystyce, na mansa zawsze coś się czepi.. (2015/10/26 15:32)

bynek


Dzięki za pomoc (2015/10/27 16:35)

Sith


Na pewno Twoje łowisko zamieszkują żabki. Spróbuj jeszcze http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=21197591&order=m&string=Crazy+Flapper&search_scope=userItems-21197591&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-kpr-v4-uni-1-5-0907 moim zdaniem rewelacja. Zbrojenie najlepiej haczykiem offsetowym z obciążeniem czeburaszką 3-5g.
(2015/10/28 07:07)