Szczupak z zbiornika zaporowego

/ 12 odpowiedzi
Witam kol wędkarzy !!!
Dzisiejsze pytanie kieruje do bardziej zaawansowanych wędkarzy spinningowych.
Łowie najczęściej w zbiorniku zaporowym w środzie wlkp , (zakaz łowienia z łodzi lecz jest wiele pomostów)
głębokość waha sie w granicach 1 m - 3m lecz przy tamie jest koryto w którym głębokość wynosi 7-8m.
w związku że szczupak zaczyna aktywnie żerować chciałbym na ten czas nastawić się na połów tylko tego drapieżnika niestety nie wiem gdzie go łowić , na co łowić i jak prowadzić przynętę . 
PROSZĘ o pomoc ponieważ w połowie szczupaka jestem zielony a i jeszcze jedno jeśli jest to istotne dysponuje wędką jaxon 2,70 10-30gr.
Z góry dziękuje za odpowiedź o pozdrawiam:-)


maciek34


Witaj,osobiście o tej porze roku szukałbym go w tym 7-8 m dołku.Przynęta to guma 10-11 cm na główce ok 10 gram a metoda to opad czyli zwijasz i stajesz i po chwili znowu zwijasz i tak na okrągło.Pamiętaj teraz przynęta na szczupaka lepiej aby była duża ;D (2012/10/12 19:27)

bednar14


Na co łowić? Według mnie najskuteczniejszą przynętą na zaporowe szczupaki są obrotówki i rippery oraz nieduże twistery. Woblerem lepiej łowiło by ci się z łódki ale jak sądzisz że jest głęboko to z brzegu też możesz na wobka spróbować. Cw twojej wędki jest odpowiednie do połowu szczupaka. Wiadomo że tam gdzie zaczepy tam i ryby ;-)  (2012/10/12 19:28)

bednar14


Przy połowie szczupaka zmieniaj też często szybkość prowadzenia przynęty. (2012/10/12 19:29)

gelooo


Podstawa to musisz mieć całą gamę gum, blach itd itp musisz próbować  co konkretnie w twoim zbiorniku szczupak lubi chociaż w sumie nie ma zasady  raz pyknie na to raz na co innego ale zawsze jakiś gust ma. Szukaj w okolicach trzcin zarośli , szczupak atakuje z ukrycia i tam ma się gdzie schować, patrz na drobnice jak ucieka przed drapieżnikiem . Sposób prowadzenia też musisz sam sobie wyrobić bo to też nie ma zasady , podpatruj kolegów po kiju jak i na co  łowią na tym zbiorniku to chyba jest najlepsze co możesz zrobić . Ja też  niedawno zaczynałem i cały czas się uczę. U mnie na zalewie pierwszego szczupłego złapałem na twistera żółtego z czarnym ogonkiem uważam że to zaj... łowna przynęta . (2012/10/12 19:37)

kolejorz16


dziękuje za podpowiedzi przynęt mam dość sporo niestety blaszki musze dokupić bo straciłem na zaczepach . u mnie jest jedno miejsce ale jest zakaz (jest to miejsce bardzo zarośnięte z masą powalonych drzew ale ostatnio z ciekawości zażucilem tam kilka razy kopytem fluo efekt 3 szczupaki 51,31 i 37 cm a kolega z którym byłem miał 2 szczupłe 40 i 35cm i spięty ok 60cm (2012/10/12 19:54)

jarekk


dziękuje za podpowiedzi przynęt mam dość sporo niestety blaszki musze dokupić bo straciłem na zaczepach . u mnie jest jedno miejsce ale jest zakaz (jest to miejsce bardzo zarośnięte z masą powalonych drzew ale ostatnio z ciekawości zażucilem tam kilka razy kopytem fluo efekt 3 szczupaki 51,31 i 37 cm a kolega z którym byłem miał 2 szczupłe 40 i 35cm i spięty ok 60cm


W domu mierzyłeś te szczupaki ? Bo tak dokładnie ci wyszlo :) (2012/10/12 20:10)

kolejorz16




W domu mierzyłeś te szczupaki ? Bo tak dokładnie ci wyszlo :)

  
nie nie zawsze jak jade na ryby to biore miarke i co złowie na spinning to sobie mierze .szczupaki odzyskały wolność (2012/10/12 20:36)

bednar14


Zastanawiam sie po co mierzysz te pistolety? Jak chcesz mieć jakąś pamiątkę to cyknij szybko fotkę i wypuść go do wody niech się chłopak nie męczy. (2012/10/13 09:51)

zapalniczka1998


Bylem z tym leszczem na rybach i niech niepierdoli ze zlapal 3 szupaki bo tak naprawde to chuja zlapal tylko sciemnia ...    (2012/10/17 18:49)

zapalniczka1998


bylem z tym leszczem na rybach i tak naprawde to zlapal 1 szupaka tylko ze 2 doliczyl sobie  (2012/10/17 18:51)

kolejorz16


bylem z tym leszczem na rybach i tak naprawde to zlapal 1 szupaka tylko ze 2 doliczyl sobie 




yyy znamy się wtedy byłem tylko z kolegą nie ma konta na wędkuje ale czesto startuje w zawodach klub szczupak rogalinek (2012/12/24 11:09)