Szczupak z dziwnym pyskiem.

/ 20 odpowiedzi
Witam poniżej widnieje link ze zdjęciem pyska szczupaka,który był przyłowem na boczny trok.Chciałbym się dowiedzieć czy z jego pyskiem wszystko w porządku.Po prostu chcę mieć czyste sumienie ponieważ był on złapany z ikrą w jamie brzusznej.


http://i42.tinypic.com/zsqrmr.jpg
ypman666


wszystko z nim ok. (2012/04/13 20:40)

masin1985


wydaje się jak by miał krótszą górną część pyska albo z profilu tylko to tak wygląda. (2012/04/13 20:41)

jakubnob


jak dla mnie jest ok i powiem więcej wgląda jakby sie uśmiechał (2012/04/13 21:00)

dawid510890


jak dla mnie jest ok i powiem więcej wgląda jakby sie uśmiechał

Mnie też wygląda jak by się uśmiechał no i jest normalny (2012/04/13 21:52)

kogutw68


Zdziwiony bo tu okres ochronny a jego coś na brzeg wywlokło no no (2012/04/13 21:56)

osmial


czyste sumienie, ikra w jamie brzusznej, czyli go zabrałeś łamiąc jednocześnie regulamin? (2012/04/13 22:04)

Pitbul


Michał a skąd wiesz że miał ikrę w jamie brzusznej ? (2012/04/13 22:13)

JKarp


CześćSzczupaki z ikrą są trujące i mogą być przyczyną groźnej choroby.http://magazyn.salamandra.org.pl/m23a01.htmlI mały blockquote:"Wśród przedstawicieli krajowej ichtiofauny znajdują się również ryby, po zjedzeniu których (ewentualnie ich ikry lub krwi) może wystąpić klasyczne zatrucie pokarmowe. Są to np.: brzana (Barbus barbus), szczupak (Esox lucius), węgorz (Anguilla anguilla) oraz lin (Tinca tinca). Jedynie mięso brzany wykazuje właściwości stricte toksyczne, ale wyłącznie w okresie jej tarła, które przypada na czerwiec. Ryba ta ma również trującą ikrę, a właściwie jej otoczkę. Objawy zatrucia jej mięsem występują w przedziale od kilku minut do nawet kilkudziesięciu godzin. Początkowym symptomem jest zawsze swędzenie w okolicach warg i języka, rozprzestrzeniające się następnie na dłonie i stopy. Potem następuje powolne odrętwienie całego ciała, które najczęściej jest jeszcze połączone z silnymi bólami brzucha, nudnościami, wymiotami oraz biegunką. Dalej następuje osłabienie wszystkich mięśni, które może zakończyć się krótkotrwałym paraliżem. Jednak najbardziej zagadkowymi objawami są zaburzenia czuciowe polegające na odbieraniu zniekształconych wrażeń termicznych. Objawia się to tym, że zatruta osoba przedmioty gorące postrzega jako zimne i odwrotnie. Niestety powrót do zdrowia po takim skomplikowanym zatruciu przebiega nader powoli i trwa z reguły kilka tygodni."Jak zjedliście tą rybę to nie czekaj tylko gońcie do lekarza!!!!!;-)I napisz nam co przypisał lekarz bo każdemu przyda się ta wiedza !!!!!JK (2012/04/13 22:25)

Diablo


kolejny... (2012/04/13 22:30)

mario12013


Wszystko ok :),i jakis ucieszony jest...heh (2012/04/13 22:36)

fasolus


Nie nie zabierałem go z łowiska ani nie jadłem.Natychmiast go wypuściłem.Wiem,że miał ikrę gdyż widać było charakterystyczne wybrzuszenie. (2012/04/17 17:43)

xeio

a forumowicze już by cie tu najchętniej na pożarcie rzucili bo wyciągnąłeś go z wody i zauwazyłeś że może mieć ikrę. Za takie coś to minimum 25 lat by Ci tutaj co niektórzy dali albo najlepiej ściąć od razu....
ludzie uspokójcie się proszę jakikolwiek temat/dyskusja odnośnie szczupaka przed 1 maja wywołuje niepotrzebną agresję i teksty w stylu, że ma okres ochronny. To że nie można w tej chwili łowić tych ryb nie znaczy, że nie można dyskutować planowa c. Do końca okresu ochronnego już tylko 2 tygodnie więc takie dyskusje i pytania są jak najbardziej na miejscu. Przecież zdarzają sie przypadkowe przyłowy ( ja ostatnio złapałem ~70cm na 2cm blaszkę i żyłkę 0,18. i uwierzcie mi że nie było szansy wypięcia go bez wyciągania z wody... (2012/04/17 18:02)

krzychu64


Xeio

A na żartach to ty się znasz?
Wiesz co to jest żartobliwy ton wypowiedzi ( w takim tonie większość postów tutaj jest napisana) ;) (2012/04/17 18:18)

xeio


znam się na żartach, aczkolwiek uważam, że żart jest udany kiedy śmieszy obydwie strony. Natomiast jeżeli przy każdej wzmiance na temat szczupłego czytam złośliwe komentarze to moim zdaniem to przestaje być śmieszne. (2012/04/17 18:44)

sarnina


CześćSzczupaki z ikrą są trujące i mogą być przyczyną groźnej choroby.http://magazyn.salamandra.org.pl/m23a01.htmlI mały blockquote:"Wśród przedstawicieli krajowej ichtiofauny znajdują się również ryby, po zjedzeniu których (ewentualnie ich ikry lub krwi) może wystąpić klasyczne zatrucie pokarmowe. Są to np.: brzana (Barbus barbus), szczupak (Esox lucius), węgorz (Anguilla anguilla) oraz lin (Tinca tinca). Jedynie mięso brzany wykazuje właściwości stricte toksyczne, ale wyłącznie w okresie jej tarła, które przypada na czerwiec. Ryba ta ma również trującą ikrę, a właściwie jej otoczkę. Objawy zatrucia jej mięsem występują w przedziale od kilku minut do nawet kilkudziesięciu godzin. Początkowym symptomem jest zawsze swędzenie w okolicach warg i języka, rozprzestrzeniające się następnie na dłonie i stopy. Potem następuje powolne odrętwienie całego ciała, które najczęściej jest jeszcze połączone z silnymi bólami brzucha, nudnościami, wymiotami oraz biegunką. Dalej następuje osłabienie wszystkich mięśni, które może zakończyć się krótkotrwałym paraliżem. Jednak najbardziej zagadkowymi objawami są zaburzenia czuciowe polegające na odbieraniu zniekształconych wrażeń termicznych. Objawia się to tym, że zatruta osoba przedmioty gorące postrzega jako zimne i odwrotnie. Niestety powrót do zdrowia po takim skomplikowanym zatruciu przebiega nader powoli i trwa z reguły kilka tygodni."Jak zjedliście tą rybę to nie czekaj tylko gońcie do lekarza!!!!!;-)I napisz nam co przypisał lekarz bo każdemu przyda się ta wiedza !!!!!JK

Przepisy kulinarne na ikre szczupaka.http://www.doradcasmaku.pl/przepis/89765/smazona-ikra-szczupaka.html
http://www.doradcasmaku.pl/przepis/208522/smazona-ikra-szczupaka-w-ziolach.html
http://www.styl.pl/kuchnia/slynni-kucharze/tadeusz-pioro/news-sushi-dazenie-do-doskonalosci,nId,342772,nPack,2
Oczywiscie dla wedkarza takie przepisy kulinarne moga wywolac oburzenie ale faktem jest ze ikre szczupaka mozna jesc i nie jest trujaca, w artykule ktory podales autor nie twierdzi wcale ze mieso szczupaka lub jego ikra sa trujace same z siebie, poza tym nie podal zadnych wiarygodnych zrodel tych informacji, wiec mozna powiedziec ze  "powiedzial co wiedzial" i tyle.Czy slyszales kiedykolwiek zeby ktokolwiek zatrul sie miesem szczupaka albo jego ikra? jezeli tak to poprosze o konkretny przyklad ( udokumentowany) bo wyskoczyles z tekstem "Szczupaki z ikrą są trujące i mogą być przyczyną groźnej choroby"  po przeczytaniu jakiegos szemranego artykulu z jeszcze bardziej szemranej strony internetowej ktora promuje zycie w jaskiniach.pozdrowieniasarnina (2012/04/17 18:52)

JKarp


CześćTo se rób tą ikrę.Kolego sympatyczny ten post był żartem - jeśli nie wierzysz to wyślij wiadomość do Tomka Pitbula. JK (2012/04/17 19:55)

Bernard51


jak dla mnie jest ok i powiem więcej wgląda jakby sie uśmiechał

No nie jest ok. lezy na trawie i sie usmiecha to napewno nie jest oki.

l zadnych wiarygodnych zrodel tych informacji, wiec mozna powiedziec ze  "powiedzial co wiedzial" i tyle.sarnina

KOlego juz wczesniej ktos napisal ze wiekszosc postów jest w humorystycznym stylu napisane
Czy to tak trudno zrozumiec?? (2012/04/17 20:03)

skalpel


Ryby jak ludzie.... nie każdy musi być piękny. (2012/04/19 15:19)

JaroDaw

faktycznie, uśmiecha się jakby mówił "jeszcze nie tym razem" ;) (2012/04/19 15:34)