Zaloguj się do konta

Szczupak z gruntu-Wasze rady.

utworzono: 2011/06/13 19:26
pawelvoll

Witam serdecznie. Potrzebuje rady doswiadczonych wedkarzy. Do tej pory lowilem szczupaka na spining i na zywca(splawik) w tym roku z sukcesami lowie na rzece. Jednak na spining biora dosyc male szczupaki, ktore nie maja wymiaru i oczywiscie wracaja do wody:) Duzo czytalem o polowie szczupaka z gruntu. Chce łowic na rzece Narew. To zadne specjalne miejsca choc dosyc atrakcyjne. Jest tam pas krzakow stroszke zanurzonych w wodzie, zakrety w ksztalcie litery S, spowolnienia nurtu i rozne miejsca. Gdzie mam zarzucic zestaw na szczupaka w jakich miejscach? Jak ma wygladac zestaw? zwykly zestaw gruntowy rurka przypon ciezrek itd jak do zwyklego gruntu? Wydaje mi sie ze jesli bd tam roslinnosc to moj zywiec bd siedzial w zieleni i nie bd mial jak go chapnac szczuply. jak mam tego uniknac? za co przebic karasia(uzywam ich poniewaz sa bardzo wytrzymale) przebijajac pod pletwa grzbietowa sprawie ze bd go znosilo w dol, jakiego zestawu uzyc i gdzie rzucac. prosze o rady:) szczupak tam jest w 100% chcialbym lowic sztuki przynajmniej od kilograma w gore najlepiej kolo 2+, z gory dziekuje za rady pozdrawiam. Aha dodam jeszcze w zawsze w dziwnych miejscach biora mi szczupaki, nie spodziewam sie ich tam ale mam niespodzianki z bran. prosze o podpowiedzi
[2011-06-13 19:26]

pawelvoll

dodam ze lowie mocnymi feederami. oczywiscie hamulec luzuje tak by ryba spokojnie wyciagala zylke. wedke stawiam do pionu by jak najmniej zylki bylo w wodzie(uciag), dodatkowo na szczytowke zaczepiam dzwoneczek by lepiej uslyszec branie
[2011-06-13 19:28]

pike74

W ostatnich WW był artykuł o łowieniu szczupaka z gruntu.

Dość ciekawie było opisane wszystko.

[2011-06-18 08:25]

Szanowny Kolego tak jak pisze PIKE w WW jest ciekawy artykuł ale tu na forum możesz również znaleźć bardzo ciekawe i pożyteczne informacje na ten temat.Moim skromnym zdaniem liderem w tej dziedzinie jest kolega Tomek o Nicku "Mapet77", jeśli chodzi o połów szczupaków na grunt to mój guru :)
[2011-06-18 08:45]