Szczupak w okolicy Bydgoszczy

/ 6 odpowiedzi
Cześć.W tym roku zacząłem przygodę ze spinningiem. Wyciągnąłem parędziesiąt okoni, lecz chciałbym w tym roku złowić swojego pierwszego szczupaka w życiu. Polecicie mi jakieś łowisko w obrębie 20km od Bydgoszczy? Najlepiej PZW, ale może też być jakieś hodowlane. Z góry dzięki i życzę połamania  ;)
retek


Witam z jezior jak masz jakies pływadło możesz sprubować na  chmielnikach lub na smeżynie,  lub z buta na kusowie z rzek to miejska brda pozdrawiam (2013/09/27 20:03)

Polti88


Na Twoim miejscu skupiłbym się narazie na Brdzie, zwłaszcza teraz na jesień. Fajny odcinek na zębatego to od ul. Iławskiej w dół, polecam się zaopatrzyć w gumy z anty-zaczepem który ułatwia życie bo Brda dość mocno zarośnięta ewentualnie płytko schodzące woblery. Jak będziesz wytrwale chodził to w końcu coś wychodzisz. Jeśli chodzi o jeziora i łowienie z brzegu to faktycznie na Kusowie możesz popróbować z tym że wodery obowiązkowe poza tym jak wyciągniesz szczupaka powyżej 60 cm to już sukces. Bez łajby to raczej na jeziorach ciężko. Ewentualnie zostaje kanał Bdg. na wysokości Pawłówka i dalej w stronę Nakła. Tam też pływa ładny szczupak ale narazie ze spinem nie ma po co jechać bo jeszcze mocno zarośnięty. Myślę że jakoś w połowie października można się przejechać.Reasumując:1.Brda2.Kanał Bdg.3.Jeziora np. Kusowo,Dobrcz + wodery
Pozdrawiam (2013/09/27 21:19)

kubabdg99


Dzieki chłopaki za odpowiedź ;) A powiedzcie mi, tak na Iławskiej jest jakieś miejsce do zejścia do rzeki, i potem można isc wzdłuż brzegu? (2013/09/27 22:14)

Piotras0303


Kusowa nie polecam nędza straszna lepiej na Borówno i łódz można wypożyczyć w sklepie przy jeziorku (2013/09/28 05:59)

Polti88


Napisałem że na Kusowie jak dostanie 60 cm to będzie sukces. Ogólnie szczupak jest tam dość mały i nie ma go jakiś ogromnych ilości no ale z brzegu można porzucać i popróbować. Więcej za to jest sandacza i bywają na prawdę piękne sztuki no ale to już z łajby. Co do Borówna to faktycznie jest tam piękny okoń i szczupak ale niestety bez swojej łajby na wodzie trzeba mieć dość gruby portfel :-) Do rzeki przy Iławskiej jest zejście przy moście fordońskim. To jest tam gdzie jest policja, można tam bez problemu zejść i spokojnie iść wzdłuż brzegu. (2013/09/28 09:41)

kubabdg99


Ok dzieki za rade w takim razie ;)Za tydzien w weekend przejade sie tam zobaczyc jak wygląda sytuacja.  (2013/09/28 10:40)