Szczupak w anglii - Łowienie szczupaka w anglii

/ 9 odpowiedzi
witam.
wie może ktoś od kiedy do kiedy najlepiej sie wybrać na szczupaka w anglii.? I jakie sposoby są najskuteczniejsze bo tu na rzywca nie można tylko na trupa. jeśli wiecie coś o łowieniu na trupa to prosze o pomoc. byłem już z pięć razy łapie na trupa z gruntu i złapałem tylko jednego zębatego nie wydaje mi sie żeby to była skuteczna metoda. Jak możecie to doradzcie coś. z góry dzięki
sandacz1985


...tak sobie grzebie po starych postach... i trochu je odswierze moze komus sie przyda.... wiec na szczupaka w angli najlepiej wybrac sie zaraz po otwarciu sezonu na rzekach to jest po 15 czerwca ... kazda rzeka ktora napotkasz moze okazac sie domem naprawde ladnych szczupakow nieraz z tak niepozornych wod udawalo sie cos ladnego wyciagnac... metoda to oczywiscie spining noi polecamoczywisce polskie gumy RELAX biale delikatnego kija wytrzymaly kolowrotek i plecionke taka 6 kg... noi efekty napewno beda (2012/06/23 16:48)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

chillout


Cześć w grudniu jadę na 2 tygodnie do Manchesteru odwiedzić siostrę.
Pomyślałem żeby spróbować trochę pomachać spiningiem.
Zapoznałem się wstępnie z regulaminem obowiązującym w UK, ale nigdy nie łowiłem w UK i nie znam żadnych miejscówek. Tu moja prośba do was: gdzie w Manchesterze mogę złowić drapieżnika? Zależy mi też żeby był w miarę dobry dostęp do łowiska bo jestem niepełnosprawny i poruszam się na wózku. (ale daję radę :)) (2012/11/06 14:46)

roger0


anglicy szczczupaka tylko na martwom rybke lapiom (nieprawdom jes ze niemozna stosowac zywca,cyli tak jak zwykle kazdy wlasiciciel ,klub ma wlasne przepisy i trzeba bezposirednio z  zazacom wody rozmawiac czy mozna czy nie)spining spotyka sie ale zadko i bardziej to niedzielni wedkarze. wracaiac do pytania szczupaka jest duzo dobry okres jak juz napisal kolega czerwiec ale w uk sezon na szczupala to puzina jesien zima , styczen luty to dobry okres. ogulnie okresy hlodniejsze tu sie sprawdzajom lepiej. (2012/12/30 20:55)

SZUWARdragon2


http://www.pikeanglersclub.co.uk/ (2013/01/16 22:21)

SZUWARdragon2


CO DO ZNAJOOSCI PRZEPISOW punkt 4:
123hudy


Witam jaosobiscie glownie spininguje, niestety ten kraj pod wzgledem spiningu jest sto lat za murzynami, tu wszystko jest nastawione na karpie I splawiki, wystarczy wejsc do byle sklepu zeby zobaczyc ogromna dysproporcje w zaopatrzeniu, na karpa pol sklepu a na spining mala puleczka I kilka czasem kilkanascie woblerkow czy blaszek, meszkam w uk jz 10 lat wiec wiem co mowie, jesli chcecie kupic ciekawe przynety to tylko e bay albo z polski zamawiac bo tu lipa, a najlepiej zaczac sobie robic samemu, ja osobiscie od kilku lat sam struam wobki bo te ciagle poszuiwania dobrych przynet sa zbyt uciazliwe.nieprawda jest jak kolega wyzej naisal ze na spining lapia niedzielni wedkarze, na spining najczesciej lapia osoby ze wschodniej europy dla anglikow jest to metoda zbyt klopotliwa czy tez meczCa oni wola zarzucic trupa  czekac poprostupozdro ze scunthorpe (2014/04/12 13:09)

darek-salamon


Troche sie nie zgodze z Tobą znam anglików co lapia na spining dorodne klenie i szczupaki.Co chodzi o sklepy bedac tam tez kupowalem na ebayu to proste i wybór jest naprawde przeogromny.I anglicy tez wola tam kupowac 'nawet robale kupisz jak  i zanety jakie chcesz. Dostawa w ciagu dwoch dni i duzo przesylek jest za darmo ( bez oplat pocztowych) kurierem.Wiec jak ktos pracuje caly dzien to po sklepach nie ma czasu jeżdzić.Duzo ludzi sami robia przynety .Od blach po woblerki.Czesto widzialem  tez muszkarzy -spining istnieje bo widzialem i wiem.Nie wiem z kad jestes z angli? Ale ja bylem w Londynie i sklepy są takie jak u nas.Wcale nie odbiegaja od naszych i nowosci tez znajdziesz predzej w angli niz u nas.Dotyczy to tez telefonow komorkowych.Z resztą z metod angielskich korzystamy w polsce to nie pisz ze sa za murzynami.Są dobrymi wedkarzami. (2014/04/12 14:55)

123hudy


Fakt lapia na spina czy na muche to prawda ale jest to przeogromna mniejszosc, przynajmniej w moich stronach, fakt ze niewiem jak wygladaja sklepy w londynie ale wiem jak wygladaja w mojej okolicy  mieszkalem na wschodzie angli w norwich I teraz mieszkam na polnocy w scunthorpe I tez widze roznice pomiedzy zaopatrzeniem w sklepach tam a tu , niezmienia to jednsk faktu ze spiningisci sa tu w przytlaczajacej miejszosci I wystarczy poczytac fora angielskie aby sie zorientowac w temacie no I jeszcze trzeba pamietac ze londyn to troche nie anglia bo wiekszosc mieszkancow to imigranci wiec I w sklepach towar jest taki jakie zapotrzebowanie klijetow, zapraszam cie w strony gdzie bedziesz jedynym polakiem w promieniu wielu kilometrow to zobaczysz naco lowia prawdziwi anglicypozdro (2014/04/27 17:55)

123hudy


A I jeszcze zapomnialem dodac ze przez kilka lat zajmowalem sie sprzedarza internetowa ( ebay puzniej tez allegro)glownie przynet spiningowych, I dla porownania do polski wysylalem 100% wiecej przesylek tygodniowo niz tu na terenie anglii wiec to tez oczyms swiadczy (2014/04/27 18:06)