Zaloguj się do konta

Szczupak-pierwszy w życiu!

utworzono: 2011/05/15 11:08
Muszu

Niedawno bo 5 dni temu poszliśmy z moim kolegą Krzysiem na rybki . Jest to niewielki staw bardzo blisko rzeki. Postanowiliśmy łapać na spinning. Więc do dzieła ! Założyliśmy kopytka. Ja założyłem kopyto zielone z głowką żółtą a mój kolega założył jasno-zieloną. Pierwsze rzuty i nic ... Minęła godzina i także nic . Zdecydowałem że założę gumę czerwono- żółtą . Pierwszy rzut przy wystającym z wody drzewem i przy zwijaniu poczułem lekki opór . Po bardzo krótkim holu okazało się że to jest szczupaczek 40 cm . Oczywiście buziak i do wody. Mój kolega także zmienił na taką samą gumę i rzut na środek stawu . Nagle słyszę : Artur Mam Rybę ! Był to szczupły jak sie pózniej okazało . Bardzo dzielnie walczył i nawet wyskoczył z wody . Miał on około 60 cm . Po 3 godzinach łowów nie wracamy do domu z dużą rybą ale ze swoimi pierwszymi w życiu rybami czyli szczupakami na spinning :D Pozdrawaim !
[2011-05-15 11:08]

bodzinski

Gratulacje! zmiana przynęty czasem dużo daje lecz nie przesadzajcie z tymi zmianami najlepiej 1 przynętą oddać 30 rzutów jeśli nic sie nie zdarzy zmieniamy na następną
[2011-05-15 11:15]

Muszu

Dziękuje Bardzo ! Jest to mój pierwszy post . :)
[2011-05-15 11:19]

adiros16

Witam!
Ja od pewnego czasu próbuje złowić szczupaka.
Chodzę w różne zatoczki, rzucam koło powalonych drzew, zmieniam przynęty i nic.
Nie wiem co mam robić. Wczoraj Byłem na takiej zatoczce gdzie cały czas było widać polowanie. Rzucałem tam i nic.
[2011-05-15 12:21]

obcy91

Adrios-może to nie był szczupły?
[2011-05-15 12:51]

sliwka15

Muszu gratulacje :)
Mam jedno zastrzeżenie..
Szczupak ma wymiar ochronny 50 cm , a Ty wziąłeś do domu 40 cm maluszka ..
Pamiętaj o tym na przyszłość :)
[2011-05-15 12:56]

nevis

sliwka15 przeczytaj jeszcze raz wpis Muszu.. zwłaszcza następne zdanie po tym jak napisał, że szczupak miał 40cm ;)
[2011-05-15 13:03]

bobus86

jak na pierwsze szczupaki to przyznaje ze bardzo dobze wam poszlo.ja pamiateam jeszcze swoje pierwsze wielkosci palca:) haha [2011-05-15 13:07]

sliwka15

Po 3 godzinach łowów nie wracamy do domu z dużą rybą ale ze swoimi pierwszymi w życiu rybami czyli szczupakami na spinning :D Pozdrawaim !

Nevis a przeczytaj ostatnie zdanie tego wpisu :)
Można je interpretować na 2 sposoby ..
Ja odebrałem to na swój sposób i chciałem przypomnieć koledze, zwłaszcza że, był to jego pierwszy szczupaczek ,w naszych wodach ryba ta ma wymiar 50 cm :)

[2011-05-15 13:29]

Muszu

Przepraszam. Nie wziąłem ich do domu :D Chodziło mi o to ze to byl mój pierwszy szczupak . To taka satysfakcja :D
[2011-05-15 15:10]

micb

Przecież napisał, że "buziak i do wody". Gratulacje! Swoją drogą ja w tym roku też zaliczyłem swojego pierwszego szczupaczka na spinning. Ale go nawet nie mierzyłem. Wypuściłem do wody bez buzi:) [2011-05-16 19:48]

kepes53

Witam!
Ja od pewnego czasu próbuje złowić szczupaka.
Chodzę w różne zatoczki, rzucam koło powalonych drzew, zmieniam przynęty i nic.
Nie wiem co mam robić. Wczoraj Byłem na takiej zatoczce gdzie cały czas było widać polowanie. Rzucałem tam i nic.

spróbuj na obrotówkę srebrna typu long rozmiar "2" myślę że na tę porę roku jest to najlepsza przynęta... pozdrawiam i połamania

[2011-05-16 20:35]

adiros16

Może to nie był szczupły, ale skoro mógł to być okoń to dlaczego on nie brał.
[2011-06-07 22:56]

Elwuo

wiesz dlaczego? bo nie masz doświadczenia.. byc może nie zachowałeś ciszy na łowisku, przynęta nieodpowiadała rybie, w każdym razie sprawdzone błystki na szczupaki to gnom 01, gnom 02 itp na okonie również sie sprawdzaja tylko że troche mniejsze a rozmiar blystek musisz dobrać do łowiska ;) byłem niedawno na rybach właśnie z tymi błystkami pierwszy rzut i szczupak potem kilejnych kilka i okoń ;) musisz miec wiecej cierpliwosci, życze sukcesow i połamania

Pozdrawiam Elwuo

[2011-06-08 14:09]

Groszek97

Ja tylko blaszki i obrotówki . Ostatnio fajną blaszkę kupiłem taka w kształcie równoległoboka 10g z naklejką srebrną łuski ;]] myślę że się sprawdzi . Srebrny i złoty kolor rządzi ;)

[2011-06-08 16:36]

Fix

u nas 60cm to już lekki kosmosik :P
[2011-06-08 21:24]

maciek1974

Witam wszystkich

No skoro sie chwalimy naszymi pierwszymi sukcesami to moze ja tez cos napisze.

Bylem ostatnio u nas na kanale laczacym rzeke z jeziorem,lowiem na spinning tak zeby troche potrenowac,cos wyprobowac no i oczywiscie sie nauczyc.zalozylem malego ripperka czerwono-bialego z dodatkiem brokatu na glowce 4gr. i tak sobie rzucalem,podrywalem,pozwalalem mu opadac az w pewnym momencie poczulem silne szarpniecie,az mnie normalnie zatkalo,zaczelem holowac,rybka walczyla bardzo dzielnie az w koncu wyjelem ja z wody.Okazalo sie ze byl to 30cm szczupaczek,geba mi sie uciachala jak malemu dziecku,cyknelem mu fotke,choc pozniej kaplem sie ze soczewka byla zabrudzona i wyszlo troche niewyraznie i zaraz potem wypuscilem go do wody,ale satysfakcje mam do dzis;)

pozdrawiam wszystkich i polamania kija rzycze

[2011-06-09 09:50]

matiuss

Ja stosuje błystki Meppsa, głównie Lusoxy, Decoere i Black Fury. Wczoraj na Przylasku Rusieckim, dwa zarzuty Black Fury, kolo trzcin i mam szczupaka.
[2011-06-09 11:22]