Zaloguj się do konta

Szczupak, na co i gdzie?

utworzono: 2015/04/01 23:29
timskee0

Witam ponownie, 
19 kwietnia mam zaproszenie na szczupaczki na łowisko prywatne, jez. Osuszyno (woj. pomorskie) i tu nasuwa się parę pytań.. Gdzie przebywają szczupaki w tym czasie? Ponoć na płytkiej wodzie, ponieważ jest tam cieplejsza woda. Lecz gdy mamy taką pogodę jak jest teraz (śnieg i minus w nocy) to raczej nie będzie miało takiego znaczenia. Jakie przynęty używać, większe czy mniejsze? Blaszki, gumki, woblerki? Agresywnie prowadzić czy wolno? Oczywiście wiem, iż wszystkie te czynniki uzależnione są od łowiska ale jakieś przyzwyczajenia te ryby mają, a nad wodą zbyt dużo czasu nie będzie żeby wszystkie techniki przetestować. 
Oczywiście złów i wypuść. :) [2015-04-01 23:29]

toki81

ja jestem za gumami.gumy w granicach 10 cm plus główki od 8 do 12 gr.jeśli chodzi o kolory zazwyczaj stosuje białe lub barwy okonia-jak dla mnie pewniaki.jeśli woda ciepła to płycizny pod zaroślami przy chłodniejszysz dniach rejony głębszej wody.zwróć uwage gdzie spławia się drobnica [2015-04-01 23:36]

piotrek1512

ja w styczniu bylem na ripera mialem 3 uderzenania szczupka ale zadnego nie zlapalem kolego nie ta pora roku [2015-04-01 23:36]

Draq

Do 19 kwietnia to mam nadzieję, że się pogoda ustabilizuje... bo teraz to nawet niebezpiecznie jest wypływać na mniejsze zbiorniki. Ja też czekam aż się pogoda uspokoi - również wybieram się na szczupaki, wszystko mam już gotowe. Przynęty to większe jerki np. Salmo Sweeper 17 i Slider 12 i 10, co tego gumy 6" na w miarę lekkich główkach bo łowić będę w wodzie do 2-3m. Celowałbym też w przynęty szczupakopodobne jak np. Salmo Jack czy nowy 3d Line Pike, małe brzdące się już wytarły i spływają powoli z tarlisk, więc taka przynęta na pewno skusi jakąś szczupakową mame. [2015-04-02 00:31]

Sith

Moje pewniaki:
- woblery BullHead http://www.wedkarski.com/szukaj?orderby=position&orderway=desc&n=96&search_query=bullhead&submit_search.x=0&submit_search.y=0
- woblery Perch http://www.wedkarski.com/szukaj?orderby=position&orderway=desc&n=96&search_query=wobler+perch&submit_search.x=0&submit_search.y=0
[2015-04-02 07:19]

Artur z Ketrzyna

Witam ponownie, 
19 kwietnia mam zaproszenie na szczupaczki na łowisko prywatne, jez. Osuszyno (woj. pomorskie) i tu nasuwa się parę pytań.. Gdzie przebywają szczupaki w tym czasie? Ponoć na płytkiej wodzie, ponieważ jest tam cieplejsza woda. Lecz gdy mamy taką pogodę jak jest teraz (śnieg i minus w nocy) to raczej nie będzie miało takiego znaczenia. Jakie przynęty używać, większe czy mniejsze? Blaszki, gumki, woblerki? Agresywnie prowadzić czy wolno? Oczywiście wiem, iż wszystkie te czynniki uzależnione są od łowiska ale jakieś przyzwyczajenia te ryby mają, a nad wodą zbyt dużo czasu nie będzie żeby wszystkie techniki przetestować. 
Oczywiście złów i wypuść. :)

J. Osuszyno, jest wodą RZGW w Gdańsku. Tak więc jest to łowisko komercyjne. A gospodarz nie jest właścicielem, tylko użytkownikiem rybackim.

Jako że na wodach publicznych użytkowanych rybacko, obowiązują zapisy z Ustawy o rybactwie i rozporządzeń wynikających z tej ustawy.
To w tym okresie obowiązuje na tej wodzie zakaz połowu szczupaka.
Owszem gospodarz może ustalić swój regulamin łowiska, ale nie może nim naruszyć zapisów w "prawie Polskim" Może zwiększyć ochronę poszczegulnych gatumków ryb, ale nie może jej znieść.

Dlatego też nie mogę panu wskazać jakiej kol-wiek przynęty na szczupaka która była by w tym okresie skuteczna. Gdyż celowe łowienie ryb pod ochroną, jest nie tylko łamaniem prawa, ale i nie etyczne wędkarsko.
Dlatego radzę poczekać te jeszcze parę dni do 1 maja i wtedy nastawić się na tego drapieżnika.
[2015-04-04 15:08]

ghostriderbmw

Buczyn zaproszenie zaproszeniem ale może dałoby radę dać się wytrzeć szczupakowi? Rozumiem że każdy ma już parcie żeby sobie połowic ale te 2 tyg. chyba nikogo nie zbawią a mogą tylko nam wędkarzom pomóc.
[2015-04-05 21:43]

Draq

Już dawno po tarle [2015-04-05 23:51]

Artur z Ketrzyna

Już dawno po tarle

A okres ochronny jest, i tyle.
I Nie wszędzie się już wytarł...
[2015-04-06 08:21]