Szczupak, na co i gdzie?

/ 40 odpowiedzi
Witam ponownie, 
19 kwietnia mam zaproszenie na szczupaczki na łowisko prywatne, jez. Osuszyno (woj. pomorskie) i tu nasuwa się parę pytań.. Gdzie przebywają szczupaki w tym czasie? Ponoć na płytkiej wodzie, ponieważ jest tam cieplejsza woda. Lecz gdy mamy taką pogodę jak jest teraz (śnieg i minus w nocy) to raczej nie będzie miało takiego znaczenia. Jakie przynęty używać, większe czy mniejsze? Blaszki, gumki, woblerki? Agresywnie prowadzić czy wolno? Oczywiście wiem, iż wszystkie te czynniki uzależnione są od łowiska ale jakieś przyzwyczajenia te ryby mają, a nad wodą zbyt dużo czasu nie będzie żeby wszystkie techniki przetestować. 
Oczywiście złów i wypuść. :)
toki81


ja jestem za gumami.gumy w granicach 10 cm plus główki od 8 do 12 gr.jeśli chodzi o kolory zazwyczaj stosuje białe lub barwy okonia-jak dla mnie pewniaki.jeśli woda ciepła to płycizny pod zaroślami przy chłodniejszysz dniach rejony głębszej wody.zwróć uwage gdzie spławia się drobnica (2015/04/01 23:36)

piotrek1512


ja w styczniu bylem na ripera mialem 3 uderzenania szczupka ale zadnego nie zlapalem kolego nie ta pora roku (2015/04/01 23:36)

Draq


Do 19 kwietnia to mam nadzieję, że się pogoda ustabilizuje... bo teraz to nawet niebezpiecznie jest wypływać na mniejsze zbiorniki. Ja też czekam aż się pogoda uspokoi - również wybieram się na szczupaki, wszystko mam już gotowe. Przynęty to większe jerki np. Salmo Sweeper 17 i Slider 12 i 10, co tego gumy 6" na w miarę lekkich główkach bo łowić będę w wodzie do 2-3m. Celowałbym też w przynęty szczupakopodobne jak np. Salmo Jack czy nowy 3d Line Pike, małe brzdące się już wytarły i spływają powoli z tarlisk, więc taka przynęta na pewno skusi jakąś szczupakową mame. (2015/04/02 00:31)

Sith


Moje pewniaki:
- woblery BullHead http://www.wedkarski.com/szukaj?orderby=position&orderway=desc&n=96&search_query=bullhead&submit_search.x=0&submit_search.y=0
- woblery Perch http://www.wedkarski.com/szukaj?orderby=position&orderway=desc&n=96&search_query=wobler+perch&submit_search.x=0&submit_search.y=0 (2015/04/02 07:19)