Szczupak na boczny trok

/ 7 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie czy wędka zwykła do spinningu 10-30g zda egzamin na bocznym troku ale z przeznaczeniem na szczupaka. Czytałem że głownie jest ta metoda na okonia i stosuje się wklejanki. A że szczupak to przyłów ale chciałbym zastosować coś większego z gum po 8 cm w górę np. lub jakieś woblery też tak po 8 cm.?
matip52


Jak najbardziej nadaje się do tej metody. (2014/08/20 08:09)

NAGS1981


Wedka da rade :) Ale zwróć uwagę na to, że przy tej metodzie stosuje się tylko twistery. Nie spotkałem się z przypadkiem używania kopyt itp. Z woblerem możesz spróbować ale na dobrą sprawę osiągniesz tylko to, że wobler będzie pracował na większej głębokości. Poza tym nie wiem, czy taki zestaw nie będzie Ci się plątał przy zarzucaniu.Widzisz cała magia bocznego troka polega na tym, że paproch (mały twisterek) porusza sie bardzo naturalnie po naciągnięciu go na haczyk a nie na główkę jigową. (2014/08/20 13:06)

jakubpor


A jest sens takiego łowienia?
Boczny trok wymyślono głownie pod okonia co prawda siądzie czasem jakiś pistolet i jestem nieźle zdenerwowany bo zazwyczaj jak jest blisko brzegu to tak macha tą gębą że przecina żyłkę.
łowiąc tak uzyskasz tylko to że przynęta będzie blisko dna. Nie lepiej dać cięższą główkę jigową?
Próbowałem kiedyś łowić bocznym trokiem na małe(3-5cm) i średnie(5cm)  kopytka kopytka ale szybko odpuściłem bo kręciły sie w okół własnej osi i wszystko plątały. Z większymi nie próbowałem ale jak chcesz to próbuj.
Ja ganiam za szczupakiem z algą2, 3 oraz gnomem i gumisiami. (2014/08/20 15:30)

guban


A myślałem nad czymś takim. 

http://www.pirania-sklep.pl/przynety-gumowe/delalande/sandra/12cm/sandra---white-red-head---12cm.html


Coś jak twister więc może da radę i tak będzie chodzić na bocznym troku co sądzicie? Nie łowie długo bo w tym doku zacząłem spinningować , a jeśli chodzi o jigi to nie podchodzi mi wgl. Może nie odpowiedni kij ale nie mogę zatrybć opadu. Mam kilka gum ale przewaga i to znaczna woblerków. Jak na 1 sezon spinningowania to 2 małe pistolety i kilka okoni ale dopiero poznaję łowisko jak i samą pracę pod jaką podchodzą drapieżniki. Ale chcę coś nowego oprócz woblerków a czytałem też że szczupak schodzi niżej na jesień za drobnicą dlatego wybór na trok bo jak już wcześniej mówiłem to nie widzi po się opad a trokiem spenetruję też dno :)
(2014/08/20 15:57)

Artur z Ketrzyna


A myślałem nad czymś takim. 

http://www.pirania-sklep.pl/przynety-gumowe/delalande/sandra/12cm/sandra---white-red-head---12cm.html


Coś jak twister więc może da radę i tak będzie chodzić na bocznym troku co sądzicie? Nie łowie długo bo w tym doku zacząłem spinningować , a jeśli chodzi o jigi to nie podchodzi mi wgl. Może nie odpowiedni kij ale nie mogę zatrybć opadu. Mam kilka gum ale przewaga i to znaczna woblerków. Jak na 1 sezon spinningowania to 2 małe pistolety i kilka okoni ale dopiero poznaję łowisko jak i samą pracę pod jaką podchodzą drapieżniki. Ale chcę coś nowego oprócz woblerków a czytałem też że szczupak schodzi niżej na jesień za drobnicą dlatego wybór na trok bo jak już wcześniej mówiłem to nie widzi po się opad a trokiem spenetruję też dno :)

Ne schodzi niżej a głębiej. A to nie znaczy że boczy trok a cięższa główka lub wobler pracujący głębiej.... (i to tez nie do końca prawda...)
Na szczupłego musisz zamontować stalkę a to nie za bardzo przy bocznym troku...

Ja proponuję ci byś zastosował cięższe główki, by przynęta głębiej pracowała. Co do technik prowadzenia to opad jest tylko w początkowej fazie, bądź przy dzigowaniu. I w tej metodzie to dobra sprawa jest plecionka fluo, by obserwować ją na styku z wodą...
Masz jeszcze inne techniki i triki przy gumach... podszarpywaniae, zmiana predtkości prowadzenia itd. (2014/08/20 17:10)

szogun1


http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,hard-trok,54919 (2014/08/20 21:34)

darkonis


lepszą metodą będzie  opukiwanie dna tylko wolniej niż pod sandacza ( lżejsza główka). No chyba że chcesz na płytko schodzącego woblera to jak najbardziej. Ale jak juą jeden kolega wspomniał będzie ci się plątać .. (2014/08/21 07:57)