Zaloguj się do konta

Szczupak na wiosnę

utworzono: 2010/02/07 19:24
patryk12345

Witam !
Jak złowić szczupaka na wiosnę ??? Na tz ,,blachę'' czy na jakąś gumę ??? Może na woblera ?? nie wiem nie mam pojęcia w łowieniu szczupaków na spinning ... Doradźcie coś będę bardzo wdzięczny...    Pozdrawiam ....    patryk12345
[2010-02-07 19:24]

mar83

Tego na 100% nikt nie wie .Zależy od wody,dnia na i najważniejsze co szczupły będzie miał w menu.Każdy poradzi Ci inaczej i zawsze każdy będzie miał rację.Musisz sam próbować.Czasami gumka o kolorze zielonym czasami żółtym a czasami brokatowa
[2010-02-07 20:15]

Te przynęty, na które będziesz łowił najczęściej będą najlepsze. Nie wiem na jakiej wodzie zamierzasz łowić. Jeśli są zaczepy polecałbym gumy jako, że są najtańsze. Później obrotówki (moje ulubione) i blachy. Na koniec woblery. Drogie i czepiają się wszystkiego w wodzie.
[2010-02-07 20:35]

Pamiętaj Patryku o okresie ochronnym na szczupaka. Wiesz do kiedy trwa?
[2010-02-07 21:08]

margor1976

ja to już doczekać się nie mogę, dzisiaj byłem na lodzie jedno pobicie na oblankę i nic więcej. a wracając do tematu, to koledze Patrykowi pewnie chodziło o technikę spinningu, polecał bym obejrzeć jakiś dobry film o spinningowaniu, Kolendowicza, albo jakieś wyprawy na Skandynawię, sporo można podglądnąć. 
[2010-02-07 21:26]

YouTube w wyszukiwarkę wpisz 

Hecht

i zobacz jak to robią Niemcy ;) do wiosny będziesz ekspertem pozdrawiam.

[2010-02-07 21:45]

lub to ZUCZEK93

też na youtube.
[2010-02-07 21:48]

mara22611

Na wiosnę szczupaka najlepiej chwytać na żywca!!! Mała ukleja lub płoteczka oraz mały okoń będzie doskonałym kąskiem dla szczupaka. Pamiętaj aby go złapać najlepiej wyjść wcześnie rano godzina 6 lub przed. pamiętaj o okresie ochronnym który trwa do 31 Maja. pozdrawiam połamania kija
[2010-02-08 09:34]

piotrspin67

Drogi kolego,technik połowu zębatego jest tyle ilu wędkarzy.Każdy z nas spinningistów ma jakieś ulubione blaszki , gumki , woblery czy wirówki .Używamy je w określonych sytuacjach , miejscach w zależności od stanu wody ,uciągu,głębokości i nawet przejrzystości.
Super sprawą było by gdybyś miał doświadczonego kolegę spinningistę  który krok po kroku wprowadzał by Cię w tajniki tej metody. W takich przypadkach człowiek nie popełnia od początku nauki dużo błędów gdyż ma się przy sobie fachowca który podpowie kiedy robimy coś nie tak. Drugą możliwością jest zapisanie się do klubu spinningowego [jeśli masz takowy w okolicy] i korzystanie z doświadczeń większej grupy kolegów. Szanowni internauci podpowiadają przejrzenie filmów poglądowych co na pewno  będzie bardzo dobrą szkołą ponieważ wiadomo że kręci je Elita polskiego spinningu.Jednak największe doświadczenie zdobędziesz po prostu jeżdżąc i łowiąc  w różne miejsca , łowiąc na różne przynęty i spędzając nad naszymi pięknymi wodami jak najwięcej czasu.Do rozpoczęcia sezonu masz jeszcze trochę czasu ,wykorzystaj to na teorię  a praktyka sama przyjdzie z czasem.Życzę udanego sezonu no i pochwal się nam na łamach forum osiągnięciami.Pozdro-Piotrspin67.
[2010-02-08 10:19]

patryk12345

Szczupaka można zacząć łowić dopiero w maju , to akurat wiem ..... Pozdrawiam
[2010-02-08 15:07]

Carp Team A&A

Tak jak wcześniej już wspomniano, na każdej wodzie szczupak inaczej żeruje. Myślę, że na początek warto zaopatrzyć się w kilka gum o różnych kolorach i kształtach (twistery,kopyta), jakieś parę obrotówek i wahadłówek. Woblery to już droższa przynęta, więc nie namawiam na początek. I próbować! Na pewno znajdzie się jakiś kiler. Ja już od 2 sezonów łowię regularnie na złotą wahadłówkę ładne szczupaki około 60cm. A zaczynałem właśnie od 5 gum, 2 obrotówek i 3 wahadłówek. I już na pierwszym wypadzie zauważyłem, że na stawie na którym najczęściej spininguję szczupły najczęściej udeża w złotą blachę. U ciebie może być to jakaś guma, może obrotówka, a może właśnie klasyczna wahadłówka. Trzeba próbować i się nie zniechęcać, jak nie ta przynęta to może inna. Dużo też zależy od techniki prowadzenia przynęty. Może zdarzyć się tak, że w jeden dzień szczupak uderzy kiedy łowimy z opadu, a w drugi przy najprostszym prowadzeniu przynęty.
Trzeba szukać sposobu na swoją wodę, wybierać się porzucać o różnych porach dnia (najlepiej rano lub wieczorem- chodź to nie reguła) i w różnych miejscach (przy spiningu trzeba też pochodzić i poszukać). Można też spróbować na żywca, ale to już nie spining.
P.S. Pooglądaj jakieś filmy, na pewno będzie łatwiej zacząć ;)
[2010-02-08 20:36]

patryk12345

Cały sezon przede mną wszystkiego się wypróbuje ....  Jak myślicie lepiej na wiosnę założyć sobie zestaw na spławik a na kotwiczkę karasia? Czy może spining ? Z góry dzięki !
Pozdrawiam !  ....................................patryk12345........................................
[2010-02-09 14:57]

Carp Team A&A

Myślę, że spining bardziej się sprawdzi. Ale wybór należy do ciebie. Ze spiningiem możesz pochodzić, a z żywcem... no raczej nie. To zależy czy lubisz siedzieć na jednym miejscu i wpatrywał się w spławik, czy wolisz pochodzić i pomachać kijem. Ja lubię spining, więc może dlatego tak uważam... ;D
[2010-02-09 16:56]

Przemas83

Patryk jeżeli chodzi Ci głównie o efektywność w łowieniu szczupaków to polecam metodę żywcową najlepiej z łodzi lub pontonu jak masz taką możliwość...mi daje to w dodatku sporo frajdy pozdrawiam!
[2010-02-09 17:51]

patryk12345

Ale jak już napisał Pan o metodzie spławikowej na szczupaka to mam pytanko a mianowicie : Jak najlepiej zakładać żywca ? czy z ,,góry'' jak do tej pory czy może za pyszczek ? czy to ma jakieś znaczenie w ilościach brań ?
[2010-02-09 19:22]

Na wodzie stojącej proponuję zapinać za grzbiet a w nurcie za pysk aby nie poniewierało żywcem
[2010-02-09 19:26]

Waldi Fish

Sądzę, że Patryk spróbuje obu metod połowu drapieżnika i potem zdecyduje, która będzie jemu bardziej pasować. Ludzie , którzy nie bardzo lubią siedzieć na miejscu wolą metodę spinningową, bo wymaga ona więcej aktywności i przemieszczania się. Żywcówkę też można co prawda przenosić, ale nie tak często jak przy spinningu. Czasem problemem może być zdobycie odpowiedniego żywca.
[2010-02-09 19:29]

patryk12345

z karaśkami to problemu raczej u mnie z nimi nie ma
[2010-02-10 17:32]

Przemas83

I tu Waldi być  może w myśl nowych przepisów które jeszcze nie zostały ustalone (ale już niedługo) żywca na podrywkę będzie można pozyskiwać......uczywiscie taką 1m kwadrat ;) pozdrawiam hantersów predatorsów !
[2010-02-10 18:53]

fishingFT

http://fishing-test.pl/przyn-ty/index.php

Jeżeli się zdecydujesz na spinning, to tam poszukaj czegoś na szczupaki

Pozdrawiam

[2010-02-10 22:52]

kadettauto

każdy sposób jest dobry,aby osiągnąć cel.Ja preferuję na wiosnę spining na gumę.
Ponieważ szczupaki na wiosnę są wygłodzone po zimie i po przebytym okresie tarła,dlatego też na wiosnę stosuję spining.Gumę prowadzę przy dnie nierównomiernym rytmem i każde uderzenie
zacinam.Aby nie tracić gum na zaczepach stosuję główki antyzaczepowe.Nie polecam plecionki,ponieważ trudniej przesuwa się po przelotkach,również je uszkadza.Ważną sprawą jest właściwie wyregulowany hamulec kołowrotka ! I to jest wszystko na temat.Zyczę udanych łowów.
[2010-02-11 20:29]