Zaloguj się do konta

Szczupak na mięso

utworzono: 2012/05/02 11:41

Jesteście w błedzie ja słyszałem o takim czymś i nawet ponoć jest to skuteczne wystarczy stalkę kotwice i przez stalkę przeprowadzić mięso żeby kotwica nie była widoczna i gitara mój sąsiad tak złowił szczupaka 
P.S jak nie wierzycie to sprawdzacie sobie połamania :)) 

pewnie ze jest skuteczne,ile razy nad woda sie widzialo jak plynela kaczka z wyrosnietymi mlodymi i nagle, ostatnie zostalo wciagane pod wode przez szczuplego.

Jak można porównywać  żywe stworzenie z martwym ochłapem mięsa ! Nie pisz bzdur , bo gdy pisze się takie rzeczy - to się człowiek  naraża na śmieszność i nic więcej . Tak bywa komuś , kto nie przemyślawszy wpierw całej sprawy , p*  takie bzdety ,że szkoda gadać .Fakt ,że szczupak atakuje różne stworzenia nadające się do zjedzenia i będące w jego zasięgu , to nie znaczy ,że mięsny ochłap albo wionący padliną kawałek truchła - skusi jakąkolwiek rybę pokroju szczupaka ! To dwie zupełnie odrębne sprawy : co innego gdy szczupak atakuje żywe stworzenie - spełniając swoją rolę drapieżcy , a co innego gdy ma się do czynienia z kawałkiem mięsa , które w roli przynęty na tego drapieżnika , wydaje się być niegodnym wzmianki absurdem. Szczupak może pochwycić ważkę , chrząszcza , żabę , dżdżownicę , która dostała się przypadkowo dostała się do wody , będąc wymyta z brzegu przez rzeczny nurt , pijawkę nawet .... Opieranie się  jednak  na przykładzie np :małej kaczki zjedzonej przez dużego drapieżnika , w kwestii rzekomej skuteczności kawałka mięsa jako przynęty na szczupaka -jest kompletnym niezrozumieniem tematyki , laicyzmem , dyletanctwem , brakiem wiedzy , jakimś wręcz przykładem - szalenie bzdurnej pomyłki.

Nawiasem mówiąc : to ten sam człowiek , który  pisał ,w jakimś wątku , że  łowi na "Pellet o smaku (uwaga ) : HARIBUTA ! Słyszał ktoś o rybie zwanej "Haributem " ?
[2012-05-11 18:49]

JOPEK1971

Jesteście w błedzie ja słyszałem o takim czymś i nawet ponoć jest to skuteczne wystarczy stalkę kotwice i przez stalkę przeprowadzić mięso żeby kotwica nie była widoczna i gitara mój sąsiad tak złowił szczupaka 

pewnie ze jest skuteczne,ile razy nad woda sie widzialo jak plynela kaczka z wyrosnietymi mlodymi i nagle, ostatnie zostalo wciagane pod wode przez szczuplego.

Jak można porównywać  żywe stworzenie z martwym ochłapem mięsa ! Nie pisz bzdur , bo gdy pisze się takie rzeczy - to się człowiek  naraża na śmieszność i nic więcej . Tak bywa komuś , kto nie przemyślawszy wpierw całej sprawy , p*  takie bzdety ,że szkoda gadać .Fakt ,że szczupak atakuje różne stworzenia nadające się do zjedzenia i będące w jego zasięgu , to nie znaczy ,że mięsny ochłap albo wionący padliną kawałek truchła - skusi jakąkolwiek rybę pokroju szczupaka ! To dwie zupełnie odrębne sprawy : co innego gdy szczupak atakuje żywe stworzenie - spełniając swoją rolę drapieżcy , a co innego gdy ma się do czynienia z kawałkiem mięsa , które w roli przynęty na tego drapieżnika , wydaje się być niegodnym
 wzmianki absurdem. Szczupak może pochwycić ważkę , chrząszcza , żabę , dżdżownicę , która dostała się przypadkowo dostała się do wody , będąc wymyta z brzegu przez rzeczny nurt , pijawkę nawet .... Opieranie się  jednak  na przykładzie np :małej kaczki zjedzonej przez dużego drapieżnika , w kwestii rzekomej skuteczności kawałka mięsa jako przynęty na szczupaka -jest kompletnym niezrozumieniem tematyki , laicyzmem , dyletanctwem , brakiem wiedzy , jakimś wręcz przykładem - szalenie bzdurnej pomyłki.

Nawiasem mówiąc : to ten sam człowiek , który  pisał ,w jakimś wątku , że  łowi na "Pellet o smaku (uwaga ) : HARIBUTA ! Słyszał ktoś o rybie zwanej "Haributem " ?

Może to but Maty Hari na który biorą szczupaki...? [2012-05-11 19:06]

kogutw68

Jak można porównywać  żywe stworzenie z martwym ochłapem mięsa ! Nie pisz bzdur , bo gdy pisze się takie rzeczy - to się człowiek  naraża na śmieszność i nic więcej . Tak bywa komuś , kto nie przemyślawszy wpierw całej sprawy , p*  takie bzdety ,że szkoda gadać .Fakt ,że szczupak atakuje różne stworzenia nadające się do zjedzenia i będące w jego zasięgu , to nie znaczy ,że mięsny ochłap albo wionący padliną kawałek truchła - skusi jakąkolwiek rybę pokroju szczupaka ! To dwie zupełnie odrębne sprawy : co innego gdy szczupak atakuje żywe stworzenie - spełniając swoją rolę drapieżcy , a co innego gdy ma się do czynienia z kawałkiem mięsa , które w roli przynęty na tego drapieżnika , wydaje się być niegodnym wzmianki absurdem. Szczupak może pochwycić ważkę , chrząszcza , żabę , dżdżownicę , która dostała się przypadkowo dostała się do wody , będąc wymyta z brzegu przez rzeczny nurt , pijawkę nawet .... Opieranie się  jednak  na przykładzie np :małej kaczki zjedzonej przez dużego drapieżnika , w kwestii rzekomej skuteczności kawałka mięsa jako przynęty na szczupaka -jest kompletnym niezrozumieniem tematyki , laicyzmem , dyletanctwem , brakiem wiedzy , jakimś wręcz przykładem - szalenie bzdurnej pomyłki.

Szlachcic normalnie się czepiasz, wywody to wywody idź nad wodę i złap szczupaka i pokaż wszystkim

[2012-05-11 19:14]

dealer081

kolego masz na mysli mnie,bo nie przypominam sobie bym pisal w jakims watku cos na temat pelletu, a tymbardziej ,,HARIBUCIE,, [2012-05-11 19:56]

JOPEK1971

Mięso kurczaka,mięso wołowe jest chętnie zjadane przez ryby,w okresie zimowym szczupaki choc nie są węchowcami poszukują padłych ryb,o tym wiedzą Brytyjczycy używając o tej porze zapachowych martwych ryb takich jak śledz,makrela,stynka.Największe okonie też włączają ten zmysł zwłaszcza latem by nocą dobrac się do łatwego żarcia. [2012-05-11 20:14]

kolego masz na mysli mnie,bo nie przypominam sobie bym pisal w jakims watku cos na temat pelletu, a tymbardziej ,,HARIBUCIE,,

Wątek : "Na karpia w marcu ?" To ja pamiętam a ty nie pamiętasz swoich lapsusów , pomyłek itp ? Zastanowiło mnie :dlaczego tę flądrę , określasz mianem "Haribut " ? Tylko to , nic więcej . Kłócił się tutaj nie będę  jak również mam nadzieję ,że wyprowadziłem cię z okrutnego brnięcia w błędne myślenie na temat przynęt skutecznych na szczupaka.,

"dealer081 O tej porze roku karp bierze :) i to odpowiedź na jedną część pytania. Złowienie karpia o tej porze roku to już inna sprawa przede wszystkim bardzo ostrożne nęcenie mało i pod kolor dna bo ryba jest teraz płochliwa. Co do przynęt odpuść sobie kulki pelety i postaw na przynęty mięsne biały,czerwony itp. Nie będzie łatwo i często zamiast karpia złowisz coś mniejszego ale trzeba być cierpliwym i nie można się poddawać .

To napisał twój przedmówca :
"CześćChciałoby się zapytać jak bardzo płochliwy jest teraz karp i czy bardziej płochliwy niż w sierpniu a może w maju jest bardziej płochliwy.Zapewniam Cię, że łowiłem docelowo karpie w marcu przy padającym śniegu na peleciki 10mm. Natomiast Ci co poszli na łatwiznę i próbowali robali siedzieli bez brania. Zdecydowanie odradzam nęcenie zanętami sypkimi. Worek PVA a w nim drobny 3mm pellet zalany jakimś dobrym liquidem ale dosłownie kilka kropli czyli typowo punktowe nęcenie. Nie polecam stosowania dipów i ogólnie przesadzania z mocą i ilością zapachu. Wszystko delikatnie lecz dość wyraźnie dosmaczone. Jesli białe robaki to tylko na Magot Clipa. W przypadku natrętnego zerowania drobnicy proponuję natychmiastową zmianę przynęty na pelleciki lub małe szybko pracujące kulki.JK"
 A to jest twoja odpowiedź w tym wątku :

"zgadzam sie z kolega ja ruwniez lowie w takim okresie na pellet,lecz rybny do tego dip krab lub haribut ogulnie smierdziuchy."

[2012-05-11 20:41]

Mięso kurczaka,mięso wołowe jest chętnie zjadane przez ryby,w okresie zimowym szczupaki choc nie są węchowcami poszukują padłych ryb,o tym wiedzą Brytyjczycy używając o tej porze zapachowych martwych ryb takich jak śledz,makrela,stynka.Największe okonie też włączają ten zmysł zwłaszcza latem by nocą dobrac się do łatwego żarcia.

Dobrze wiem czym żywi się szczupak , jak również ,że potrafi on chwytać także martwe ryby . Wiem także jak łowią Brytyjczycy ( pisałem o tym kilka linijek wcześniej ). Faktem jest jednak to ,że u nas nikt takich przynęt nie stosuje , ani też nie są one skuteczne. Nie ma co porównywać Wielkiej Brytanii do Polski czy naginać bredni Wilsona do polskich realiów . To są wędkarze , łowiący z kamerą video za plecami , uganiający się za rybami  po prywatnych jeziorach - oprócz wędkarstwa ,służących także od jazdy na nartach wodnych . Wilson ma prywatne jeziora i Wilson łowi duże ryby u siebie , jak i na wycieczkach zagranicznych (Gambia , Irlandia , Kanada , Indie ...) . Łowi węgorze na kawałki kiełbasy albo na kawałki wcześniej złowionego węgorza ( trochę niesmaczne ... ), łowi jak w bajce , ale  w Polsce , by nie był  już taki pewny siebie.Kawałek mięsa nie jest dobrą przynęta na szczupaka w Polsce . Lepiej już założyć błystkę albo martwą rybkę , ewentualnie jeśli  ktoś się upiera : martwą rybkę na systemiku wahadłowym ( tzn wprawiającym przynętę w ruch huśtania ,  pod wpływem  wody ). Kilkanaście lat temu takie techniki do pewnego stopnia sprawdzały się ). W rzece  można spróbować  (wypuszczanki ) czyli angielskiego "Trottingu". Kołowrotek Nottingham lub  Centerpin , martwa rybka na główce jigowej i obławianie poprzez wypuszczanie fileta , martwej rybki. Na tę metodę padają duże klenie w dużych rzekach ( w zimnej porze roku np :jesienią  ) , zdarzają się też pewnie i szczupaki ,czy sandacze.
[2012-05-11 20:57]

wirus7

ja założyłbym indyka, może zębaty połasiłby się na jego czerwone korale :)

a próbowaliście na cielaka?co tam,od razu na byka,na pewno podejdzie ławica szczupaków, hehe [2012-05-12 06:41]

baracuda777

oczywiście że z piórami,najlepiej zrobić mu trwałą wtedy nic mu się nie oprze.
[2012-05-12 10:25]

rafalwedkuje

Koledzy po kijku !!!!To że kiedyś ktoś poczynił próby złowienia może suma na jakieś mięsko czy coś tam podobnego a przyłowem był szczupaczek to nie jest regułą. Duża część ludzi nad wodą uruchamia tryb kombinowania i kombinuje jak by tu złowić rybkę. I tak a może na to a może na to i może tak albo siak. W tych wielu dziwnych kombinacjach jest element przypadku i jakiekolwiek interpretowanie takiego przypadku nie ma większego znaczenia. Ot się zdarzyło i nie powtórzyło kropka.Dla tego koledzy nie próbujcie udowadniać wszystkim co jest możliwe a co nie. Merdał się szczupłemu pod nosem kawałek mięska przed nosem to go kłapnął paszczą bo jak miał go odsunąć jak mu przysłaniał podglądaną płotkę. Wykazujcie tyle tolerancji i cierpliwości dla kolegów po kiju jak dla rybek w wodzie.POŁAMANIA !!!! [2012-05-12 11:46]

rurekk44444

Jak będzie głodny to i gówno zje
[2012-05-12 12:16]

jacenty75

Oj tam, nic się nie stało, po pierwsze to nie był kurczak a po drugie kaczuszka imitował ruch co dodatkowo mogło sprowokować szczupaka. Mit obalony. [2012-05-16 12:36]

rurekk44444

Oj tam, nic się nie stało, po pierwsze to nie był kurczak a po drugie kaczuszka imitował ruch co dodatkowo mogło sprowokować szczupaka. Mit obalony.

Do diaska...
[2012-05-16 13:21]

jacenty75

Chyba, żeby dobrze poszperać w filmikach naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. U nich wszystko jest możliwe. Przez to forum przewineły się już szczupaki złapane na aparat fotograficzny albo marchewke. [2012-05-16 14:25]

Qoorchuck

Ja najczęściej łowię na schabowego i batona czekoladowego :)
[2012-06-19 20:07]

QBS

Ja najczęściej łowię na schabowego i batona czekoladowego :)

Jak efekty i gdzie łowisz ?

[2012-06-19 20:17]

kwas1423

witam dzisiaj będąc na rybach złowiłem parę sumików karłowatych. Postanowiłem ,że zrobię z nich filety na suma. Uciołem im głowy i ogony ( sumiki mialy około po 25cm). Wsadziłem do reklamówki. Jutro do wieczoru będą leżeć w tej reklamówce na słońcu. Co wy o tym myślicie, czy się nada na suma? [2012-06-19 21:18]

Lujski

https://www.youtube.com/watch?v=wuZJcAvOriA [2012-10-13 08:56]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia