Zaloguj się do konta

Szczupak na agrafce

utworzono: 2012/01/09 17:20
erykom

Interesuje mnie pewna rzecz:) czesto spinningujac spotykam pewnego kolesia ktory jak zlowi szczupaka to zapina go na agrawke martwego albo zywego i na sznurku wrzuca do wodu.idąc w inne miejsce bierze wyciaga tego szczupaka na sznurku i tak go nosi od miejsca do miejsca.raz mu zwrocilem uwage to powiedzial ze jak zywy szczupak to moze go tak na agrawce z miejsca w miejsce nosic.nie wierze mu w to.a wy co o tym sadzicie? [2012-01-09 17:20]

darek300

Szczupaka przeznaczonego do zabrania trzeba uśmiercić raczej...
[2012-01-09 17:27]

egzekutor

Interesuje mnie pewna rzecz:) czesto spinningujac spotykam pewnego kolesia ktory jak zlowi szczupaka to zapina go na agrawke martwego albo zywego i na sznurku wrzuca do wodu.idąc w inne miejsce bierze wyciaga tego szczupaka na sznurku i tak go nosi od miejsca do miejsca.raz mu zwrocilem uwage to powiedzial ze jak zywy szczupak to moze go tak na agrawce z miejsca w miejsce nosic.nie wierze mu w to.a wy co o tym sadzicie?

widziałem w tv jak w ten sposób przetykajac sznur miedzy skrzelami zapina się sumy i sandacze bo ponoć jest to bardzo humanitarne jak chcesz wypuścic rybe. [2012-01-09 17:59]

erykom

ale czy żywą rybe można tak na agrawce z miejsca w miejsce przenosic? [2012-01-09 18:02]

tomalocb

Kolego erykom kłania się Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb . Rozdział IV . punkt 3,5 . [2012-01-09 18:04]

erykom

Kolego erykom kłania się Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb . Rozdział IV . punkt 3,5

ale skoro jest takie cos jak "agrawka wedkarska" do przechowywania ryb to musi ona faktycznie służyć do tego!ciekawi mnie to jak jest naprawde z tym.wogole slyszalem rozne opinie na ten temat...

[2012-01-09 18:11]

grzesiek35

no i tutaj tez uslyszysz różne opinie.
[2012-01-09 18:26]

Pitbul

Dobry temat Mateusz.Do przechowywania żywych ryb może służyć siatka (nie dotyczy ryb łososiowatych).Do transportu żywych ryb - naczynie z wodą (nie dotyczy ryb łososiowatych).AgraFka (!) może być używana jedynie do przechowywania ryb zabitych.Sam korzystam z agrafki na lince, kiedy wędkując z łódki zamierzam zabrać złowionego sandacza.Jak wspomniałem rybę wcześniej uśmiercam.Widząc żywą rybę na agrafce reaguj.pozdrawiamT

[2012-01-09 18:29]

Algen

Koleś chyba ma świra.pewnie nie ma psa.....
i  spaceruje ze szczupakiem na smyczy :D

[2012-01-09 18:30]

erykom

Dobry temat Mateusz.Do przechowywania żywych ryb może służyć siatka (nie dotyczy ryb łososiowatych).Do transportu żywych ryb - naczynie z wodą (nie dotyczy ryb łososiowatych).AgraFka (!) może być używana jedynie do przechowywania ryb zabitych.Sam korzystam z agrafki na lince, kiedy wędkując z łódki zamierzam zabrać złowionego sandacza.Jak wspomniałem rybę wcześniej uśmiercam.Widząc żywą rybę na agrafce reaguj.pozdrawiamT

i o to mi właśnie kolego chodziło :) [2012-01-09 18:42]

przemo1980

.

AgraFka (!) może być używana jedynie do przechowywania ryb zabitych.Sam korzystam z agrafki na lince, kiedy wędkując z łódki zamierzam zabrać złowionego sandacza.Jak wspomniałem rybę wcześniej uśmiercam.

Czy zabita ryba, a następnie przetrzymywana dłuższy czas w wodzie, jest póżniej coś warta w celach konsumpcyjnych ?

[2012-01-09 19:20]

.

AgraFka (!) może być używana jedynie do przechowywania ryb zabitych.Sam korzystam z agrafki na lince, kiedy wędkując z łódki zamierzam zabrać złowionego sandacza.Jak wspomniałem rybę wcześniej uśmiercam.

Czy zabita ryba, a następnie przetrzymywana dłuższy czas w wodzie, jest póżniej coś warta w celach konsumpcyjnych ?

nie odpowiem Ci na to pytanie bo nie jadam ryb:) [2012-01-09 19:47]

89krzysztof

.

To zależy o jaki dłuższy czas Ci chodzi ? Mi mówili, że jak skrzela zrobią się białe, to już raczej rybę trzeba wyrzucić. A jeśli jest w wodzie dajmy na to dwie godziny, to wtedy łatwiej ją oskrobać niż gdyby 'wysychała' na brzegu.  [2012-01-09 19:56]

Romuald55

Na wodach PZW nie można przechowywać ryb w wodzie inaczej niż w siatce,i to bez znaczenia czy są żywe czy martwe.Na agrafce NIE WOLNO!Zarówno wędkarz o którym mowa na początku jak i Kolega Pitbul popełniają wykroczenie i radzę zrezygnować z takiej metody przechowywania ryb.Ryby przeznaczone do wypuszczenia należy wypuścić bezpośrednio po złowieniu a przechowywanie na sznurku przewleczonym przez pokrywy skrzelowe to zwykłe barbarzyństwo.Tak mówi prawo! [2012-01-09 20:24]

grzesiek35

to fakt.BARBARZYŃSTWO
[2012-01-09 20:30]

JOPEK1971

Bez przesady,ryba ktora jest przeznaczona do konsumpcji moze dla mnie wisiec na drzewie,i tak bedzie plywala w oleju,humanitarnosci szukajcie w dyskontach spozywczych gdzie wigilijne karpie jeszcze plywaja. [2012-01-09 21:13]

Romuald55

Kolega może sobie wieszać żywe ryby na drzewach, tylko potem konsternacja jak sąd umieści nazwisko w środkach masowego przekazu i za to oprócz grzywny trzeba zapłacić.Prawo wyboru. [2012-01-09 21:24]

JOPEK1971

Widziales kiedys splywajacych rybakow z polowu? to dopiero jest jadka. [2012-01-09 21:29]

erykom

Kolega może sobie wieszać żywe ryby na drzewach, tylko potem konsternacja jak sąd umieści nazwisko w środkach masowego przekazu i za to oprócz grzywny trzeba zapłacić.Prawo wyboru.

i znowu pojawia sie tamat ze za lekkie łamanie przepisów w gazetach będą nasze dane opublikowane...a niech opublikuja dane ludzi ktorzy w dyskontach spozywczych w męczarni trzymają jeszcze wigilijne karpie!lepiej opublikowac dane wędkarza ktory zlowił niewymiarową rybę i zabrać mu dokumenty,no brawo:)a kłosole niech nadal wylawiaja nasze ryby... [2012-01-09 21:49]

Diablo

Na wodach PZW nie można przechowywać ryb w wodzie inaczej niż w siatce,i to bez znaczenia czy są żywe czy martwe.Na agrafce NIE WOLNO!Zarówno wędkarz o którym mowa na początku jak i Kolega Pitbul popełniają wykroczenie i radzę zrezygnować z takiej metody przechowywania ryb.Ryby przeznaczone do wypuszczenia należy wypuścić bezpośrednio po złowieniu a przechowywanie na sznurku przewleczonym przez pokrywy skrzelowe to zwykłe barbarzyństwo.Tak mówi prawo!

Szczerze mówią c nie znajduję takiego zapisu który by zabraniał trzymania martwej ryby na agrafce w wodzie. Jeśli przeoczyłem proszę o przytoczenie.
Swoją droga kusznicy z tego co wiem trzymają trupy w wodzie i przy sobie :)
[2012-01-09 21:58]

89krzysztof

Na wodach PZW nie można przechowywać ryb w wodzie inaczej niż w siatce,i to bez znaczenia czy są żywe czy martwe.Na agrafce NIE WOLNO!Zarówno wędkarz o którym mowa na początku jak i Kolega Pitbul popełniają wykroczenie i radzę zrezygnować z takiej metody przechowywania ryb.Ryby przeznaczone do wypuszczenia należy wypuścić bezpośrednio po złowieniu a przechowywanie na sznurku przewleczonym przez pokrywy skrzelowe to zwykłe barbarzyństwo.Tak mówi prawo!

Szczerze mówią c nie znajduję takiego zapisu który by zabraniał trzymania martwej ryby na agrafce w wodzie. Jeśli przeoczyłem proszę o przytoczenie.

Ale znajdujesz pewnie zapis, który mówi, że ryby należy przechowywać w siatce :)  [2012-01-09 22:03]

Diablo

Ale znajdujesz pewnie zapis, który mówi, że ryby należy przechowywać w siatce :) 

Żywe ryby
[2012-01-09 22:07]

marek-debicki

Tak, czytam i czytam, i komu jak komu, ale Tobie Kolego Diablo nie można odmówić umiejętności logicznego myślenia. Przy tej skromnej odpowiedzi do niczego nie można się przyczepić. Jest jednak pytanie, czy wędkarskie prawo stanowią tzw. łosie", czy też osobnicy posiadający stosowną stosowną wiedzę i kompetencje?

Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że  wg chyba nie najnowszych teorii, owe kompetencje nie oznaczają tylko i wyłącznie uprawnień, ale przede wzystkim obowiązki.

[2012-01-10 01:16]

erykom

ale mimo wszystko widze i tak wedkarzy ktorzy czesto spinningujac z lodzi trzymaja ryby na agrawce.i to niekiedy po 2 sandacze na jednej agrawce... [2012-01-10 09:10]

szkarlupnia3

Na wodach PZW nie można przechowywać ryb w wodzie inaczej niż w siatce,i to bez znaczenia czy są żywe czy martwe.Na agrafce NIE WOLNO! Zarówno wędkarz o którym mowa na początku jak i Kolega Pitbul popełniają wykroczenie i radzę zrezygnować z takiej metody przechowywania ryb. Ryby przeznaczone do wypuszczenia należy wypuścić bezpośrednio po złowieniu a przechowywanie na sznurku przewleczonym przez pokrywy skrzelowe to zwykłe barbarzyństwo. Tak mówi prawo!

Kolega Pitbul przechowując złowione przez siebie i uśmiercone ryby na agrafce, w wodzie, w obrębie swojego stanowiska (cokolwiek to słowo znaczy), nie łamie prawa. Jest to absolutnie dozwolone. Dyspozycja z rozdz. IV pkt 3.5 RAPR PZW odnosi się tylko i wyłącznie do sposobu przechowywania ŻYWYCH RYB. Martwe ryby wędkarz może przechowywać jak chce i w czym chce, i jest bez znaczenia czy jest to np. wiadro, wiklinowy koszyk czy wędkarska agrafka na lince. Temat już wielokrotnie na tym forum wałkowany.

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że przechowywanie złowionych żywych ryb na agrafce jest barbarzyństwem i powinno być surowo karane.

[2012-01-10 11:35]

bobus86

Interesuje mnie pewna rzecz:) czesto spinningujac spotykam pewnego kolesia ktory jak zlowi szczupaka to zapina go na agrawke martwego albo zywego i na sznurku wrzuca do wodu.idąc w inne miejsce bierze wyciaga tego szczupaka na sznurku i tak go nosi od miejsca do miejsca.raz mu zwrocilem uwage to powiedzial ze jak zywy szczupak to moze go tak na agrawce z miejsca w miejsce nosic.nie wierze mu w to.a wy co o tym sadzicie?

te agrafki sa bardzo dobre przy spiningowaniu z lodzi.zapinasz rybe i do wody,choc jesli chcesz ja zabrac na kolacje to odrazu ja usmierc .na agrafce tez cierpi i po co to?a jesli wiesz ze i tak jej nie wezmiesz to wypusc odrazu bez niepotrzebnej meki. [2012-01-10 18:55]