Zaloguj się do konta

SZCZUPAK-na co łowić?

utworzono: 2011/05/31 06:57
Adam01

Witam was. Mam pytanie-na co szczupaka najlepiej łowićć? Tylko nie piszcie o żywcu bo nie popieram tej metody.
[2011-05-31 06:57]

landrynagt

hmm... na wszystko kolego na wszystko:) zależy od łowiska gdzies bedziesz miec brania na obrotówki gdzie indziej na woblera. Kwestia odpowiedniego przygotowania... i od pory roku jak zauważyłem. U mnie latem doskonałe są gumy i obrotówki czasem wobler. Natomiast jesienią bez starej poczciwej wahadłówki nie wybieram się na szczupaka. Co do koloru przynęt bywa różnie. Dobre wyniki miałem na obrotówkę typu long nr.3 całą srebrną z czerwonym chwastem na kotwicy ( blaszka lekko zmieniona, dodałem ten chwast na kotwice i zerwałem naklejke co spowodowało szał szczupaka) kolejny kolor to żółto-pomarańczowy jak dla mnie killer nr.1 na te porę roku. Podsumowując kup sobie kilka obrotówek,woblerów(lub sam zrób), wahadłówki i gumy a wszystko to w różnych kolorach i testuj o każdej porze dnia i roku:) jednym słowem TESTY:) połamania :)
[2011-05-31 08:36]

arbeiten100

Witam was. Mam pytanie-na co szczupaka najlepiej łowićć? Tylko nie piszcie o żywcu bo nie popieram tej metody.

Powiem ci tak. Gdy zarzucę zestaw z żywcem, szczupak nawet nie ruszy. Natomiast, gdy w poprzednim roku na haku miałem założony makaron( połów białej ryby) ten osobnik wziął mi. Wyciągnąłem w taki sposób trzy szczupaczki. Więc należy próbować.
[2011-05-31 08:49]

landrynagt

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8c34abc754edd3ec][IMG]http://images46.fotosik.pl/844/8c34abc754edd3ecm.jpg[/IMG][/URL] [2011-05-31 08:53]

nowak11

najlepiej weź trochę błystek woblerów i popróbuj na jednym łowisku działa taka błystka na innym inna.Musisz sprawdzić na którą bierze najlepiej.Miłego łapania i połamania :D
[2011-05-31 09:45]

bobus86

jesli nie popierasz zywca ktory jest chyba najlepsza matoda na szczuplego pozostaje ci spining,i setki przynet,obrotowek wahadlowek woblerow,gum w przeroznych kolorach rozmiarachi i krztaltach no i godziny sprawdzania ktora na danym lowisku sprawdza sie najlepiej.powodzenia [2011-05-31 16:46]