Zaloguj się do konta

Szczupak na żywca na mazurach miejscówki z łodzi

utworzono: 2010/09/21 13:43
dzefrej666

Witam wszystkich wędkarzy. Mam do was prośbę ponieważ wędkuje od około roku to nie jestem jeszcze znawcą co do naszego wspaniałego habby, ale dokładnie to chodzi mi o to że chce sie wybrać na szczupaka i to głównie na żywca bardzo prosze o porady jakie macie sposoby na tego pięknego osobnika. I moja najważniejsza prośba jestem mieszkańcem powiatu szczycieńskiego w województwie warmińsko-mazurskim powiedzcie mi na jakie jeziora w tm powiecie najlepiej jeździć na szczupaka jeśli takie znacie. [2010-09-21 13:43]

Proponuję zajrzeć tu:
http://forum.wedkuje.pl/post/porady-na-temat-zywca/133184/0 [2010-09-21 14:22]

Luuki

Jadąc ze Szczytna do Mrągowa za miejscowością Lemany masz jezioro Lemańskie , fajnie się na nim łowiło zębate tylko z dostępem kłopotliwie ale da sie jakieś miejsce znaleźć i kawałek dalej jez.Wałpusz i tam okolice Kiejkut dobrze wspominam aczkolwiek minęło już kilka lat jak tam nie byłem. Powodzenia . PS. z drugiej strony mieszkasz w takich rejonach  że gdzie sie nie ruszyć to same wody.
[2010-09-21 15:13]

dzefrej666

tak tylko że na więkzości jeziorach pływają kutry i ostatno bardzo trudno z ryba dzięki bardzo za pomoc [2010-09-22 08:33]

olaffo

Koledzy a ktoś wędkuje na sasku wielkim? jakie macie efekty? [2010-09-22 15:01]

dzefrej666

mój znajomy ma tam domek i w te lato dużo łowiłem na tym jeziorze i szczerze nie polecam ponieważ przez całe wakacje pływał tam kuter rybacki normalnie codziennie i teraz bardzo słabo jest tam z rybą dlatego właśnie prosiłem o pomoc w zukaniu innych miejscówek kolega wyżej napisam że wałpusz jak sie wczoraj dowiedziałem to także pływa tam kuter z niewodem :( [2010-09-23 08:05]

olaffo

Kuter pływa tam od lat, niestety trzepią ryby, aż się dziwie, że tam jeszcze coś pływa, a łowie tam kilka sezonów. Za tydzień wybieram się na 3 dni poszukać szczupca i może sandacza, bo podobno jest tylko nie mam pojęcia gdzie go szukać. W jeziorze dno jest raczej piaszczysto-muliste, a sandał lubi kamieniste i tego nie moge zlokalizować. [2010-09-23 08:12]

dzefrej666

niedaleko kobylochy jest zwężenie jeziora podobno tam są sandcze kolegi dziadek pływa i zawsze jakąś sztuke ładną przywiezie tylko że nie chce zdradzić dokładnie miejsca :(  [2010-09-23 08:19]

olaffo

wiem gdzie to jest, a te sandacze to jakieś ładne? widziałeś? wiesz na co łowione ? [2010-09-24 10:29]

Rybczan

Witam.

Kolego spławik 15 g. oliwka 9 g. stalka około 30-45 cm. kotwiczka . Rybka za grzbiecik i pamietaj o zabezpieczeniu grota haka przebitego przez rybke np. jakimś wetylkiem tak aby rybka nie spadła. Co do brań nie zawsze spławik musi iść całkiem pod wodę a my musimy czekać na odjazd , czasami wystarczy , że spławik się mocniej zakołysze lub delikatnie pujdzie pod wodę, wtedy zwijasz luzik i sru go w ząbki :). Pozdrawiam i połamania kijka

[2010-09-25 09:44]