Szczupak na żywca w listopadzie szanse ?

/ 6 odpowiedzi
Witam pisze z zapytaniem czy oplaca sie lowic na zywca w listopadzie. Moje pytanie brzmi gdzie go szukac o tej porze roku jezioro jest do okola zarosle trzcinami za koncem trzcin jest okolo 1-1.5metra glebokosci. Jesli nie ma sensu na zywca to na spining jakie przynety stosowac woda jest ciemna a na dnie nie ma zielska. Pozdrawiam
ryukon1975


Metoda żywcowa czy spinning służą do tego samego. Więc gdybanie która da lepszy wynik raczej nie ma sensu, wynik zależy głównie od rybostanu łowiska.Czy się opłaci? Opłaci to się iść do pracy bo za to są pieniądze, tu nie zarobisz a raczej dołożysz bo sprzęt kosztuje, dojazd na łowisko kosztuje czas też nie jest za darmo.
Spinningiem możesz obłowić większy obszar, z żywcem cierpliwie czekać na coś większego. Ale to już takie bawienie się w mądrości bez przełożenia na to co wyjdzie w praktyce. (2018/11/02 09:24)

kamilek69


Ja ostatnio postawiłem na żywca szczupaka 51 cm. Musiałem go rzucić do wody z ręki ponieważ nie mam łódki zanętowej. Niestety nic nie wzięło a szczupaka po krótkim czasie urwałem. (2018/11/02 19:30)

z@mela


Jasne że opłaca się iść z ży wcem w listopadzie nad wodę - żywiec w porównaniu do innych metog gniecie bo co lepiej naśladuję rybę od ryby ? wiem wobler od rapali ale ja w to nie wierze dlatego jak chcesz złowić lub zwiększyć znacząco szanse na kolację to 2 żywcówki w dłoń i nad wodę .
pzdr (2018/11/03 08:36)

Sith


Ponieważ jestem bezkompromisowym przeciwnikiem metody żywcowej, zasugeruję Ci jednak spinning i woblery:
- Effzett Stickwalker DAM,
- Holo Select Karas SW JAXON,
- Pike 11JF Jointed SALMO.
Na pewno wyjdzie drożej niż zdobycie żywca, ale zarówno wrażenia, jak i satysfakcja złowionej na spinning ryby nie do przecenienia.
Na kolację kup ryby w dobrym sklepie rybnym ;) (2018/11/03 11:01)

bojanek123


Sa i na zywca, jak pamietasz gdzie latem byla roslinnosc, typu kaczence, moczarka itp, podwodne przeszkody typu drzewa stare pomosty, warto postawic zywca, mala rzeka, kanal, na tak zwanego chodzonego wstawic w kazde spowolnienie nurtu, dolek, oblawiac po pare minut, jak stoi to wezmie, co wazne nie c, ekac zbyt dlugo z zacieciem, ja zywca zakladam za grzbiet, szczupak przewaznie chwyta zywca w polowie jak duzy, zazwyczaj czekam ok minuty i zacinam zapina sie ladnie bez potrzeby gmerania w gardzieli, jak maly zazwyczaj puste zeciecie (2018/11/03 11:55)

Eryk S


Ja jako zatwardziały spławikowiec polecam ci metodę żywcową ,nie ma nic piękniejszego niż znikający spławik . A jeśli chodzi o kolację to zgadzam się z Sithem idź do rybnego . (2018/11/03 21:15)