Zaloguj się do konta

Szczupak- kiedy bierze najlepiej?

utworzono: 2010/07/27 06:47
gladiator1111

Witam Wszystkich. Jestem początkującym wędkarzem i chciałbym uzyskać jakieś informacje na temat szczupaka: kiedy bierze najlepiej (miesiąc), jaka przynęta? Dziękuje za informacje, Pozdrawiam. [2010-07-27 06:47]

Spec

Warto poczytać        http://www.wedkuje.pl/ryby,szczupak,284

Na szczupaka zawsze wybieram się jesienią na większy wobler i błysk oczywiście spinning, ale zazwyczaj jest to błysk.
[2010-07-27 10:16]

leszcz23

maj godziny poranne i wieczorne
[2010-07-27 12:11]

Raziel

Przede wszystkim maj pora różna blystki obrotowe woblery i gumy kolejno jesien i pozna jesien woblery duze i gleboko schodzace poniewaz szczupak cofa sie od brzegu i nalezy go szukac na glebinach.

polamania:)

[2010-07-27 13:40]

Swierkol96

Najczęściej szuczpak bierze w godzinach rannych ok.6 i wieczornych ok.19. Najczęściej na żółte riperki. [2010-08-04 20:00]

Ja najwięcej szczupaków łowię w maju - ale bardzo dużo pistoletów.

Natomiast największe sztuki na jesieni.

Łowię przeważnie na gumy, w maju najbardziej mi się sprawdzają średniej wielkości, typu predatory 8 cm.

Jesienią zaś większe gumy, typu ripper od 10 cm w górę.

Nie odkryje ameryki jak powiem, że jesienią każdy drapieżnik woli większe kąski i lepiej wali w większe przynęty.

Ale to oczywiście nie jest reguła – jak to w wędkarstwie:)

O kolorach znajdziesz mnóstwo informacji w innych tematach.

Pozdrawiam

 

[2010-08-04 21:07]

margor1976

generalnie szczupły zagryza cały rok, trzeba tylko mieć czasu i trafiać w pogodę, w takie upały jak były w tym roku to można zapomnieć o szczupaku, ale wystarczy kilka dni chłodniejszych i można zacząć spinningowanie, ale jak nie bierze szczupły to bierze okoń, a ładne okonie są bardziej waleczne od szczupaków więc też jest kupa zabawy........ połamania
[2010-08-04 21:52]

warun

Hehehe tak mi się ciśnie na klawiaturę odpowiedź: "Jak jest głodny" :D
A tak na poważnie to poranki i wieczory aczkolwiek sam byłem świadkiem jak padły dwa szczupłe w okolicach 14-15 godziny w pełnym niemiłosiernie palącym słońcu. Ot tak miały kaprys i se wzięły. Jeden wrócił do wody bo zaczepił się koleżance na pomoście - miała szczęście, pierwszy raz wędka w ręce, na woframie stara DDRowska blacha i wymiarowy szczupak od razu. Drugi nie wiem bo padł na trolingującej łodzi a być spory tak na oko pod metr miał. Niestety szybko odpłynęli i nie było kamieni pod ręką więc dostali tylko paroma wyzwiskami o kłusownikach i genitaliach męskich. Mam nadzieję ze wrócił do swojej trzciny.
Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem tymi stwierdzeniami, ale dla mnie "metoda" która kilka lat temu była odmianą kłusownictwa, nadal tym została a że jakiś pan z drugim panem stwierdzili, że to nie kłusownictwo, to mam to głęboko w poważaniu. Dla mnie wleczenie zestawów za łodzią nie ma nic wspólnego z wędkarstwem. Jak niedługo ktoś stwierdzi, ze łowienie siecią to też metoda wędkarska to ja dziękuję, chyba zostanę ogrodnikiem.

Pozdrawiam
Warun
[2010-08-04 22:09]

Damian M

Piszą ci że w maju można łowić bo wtedy się zaczyna sezon, lecz jeśli łowisz na większy zbiorniku od jakiegoś stawu to lepiej w lecie i jesieni w jesieni żywiec albo martwa rybka bo lubi coś większego brać .Na wiosnę połów szczupaka tylko wtedy ma sens (duże jeziora zalewy) kiedy znasz wodę bo szczupaczki lubią grasować na płyciznach i wygrzewać się w słońcu .Dla mnie najlepszą przynętom są niewielkie gumy i błystki obrotowe 3,4 a żywce . Jesieni  zaś ponad 20 centów trupek lub żywa ryba albo mniejsza to może walnie sandacz to zależy od łowiska !pozdro i  połamania kija !
[2010-08-04 22:09]

rafall

Zdecydowanie jesień i białe kopyto
[2010-08-16 21:12]

włóczykij

Na rzece Prośnie niezłe wyniki miałem na białego twisterka z główką ok 8g, a na stawkach karaś z żywca lub błystka obrotowa. [2010-08-16 22:21]

kaban

Dla mnie maj to pstrągi,bolenie i klenie(ten rok ze względu na pogodę i powodzie fatalny)a szczupaki tak powiedzmy od połowy września.Przynęty to gumy i obrotówki a czasem zapomniane trochę wahadełko.Wielkość i kolor zależy od aktualnych upodobań szczupłego.Zawsze mam przy sobie około dwustu wabików(co często jest powodem kpin kolegów,że nosze przy sobie stragan i prowadzę handel obnośny)ale tak mi zostało z czasów kiedy startowałem w zawodach,więc zawsze coś tam wygrzebię pasującego do łowiska czy aktualnej pogody(głębokość,nasłonecznienie itp.)Kombinuj chłopie bo na tym polega urok spinningu.Pozdrawiam.
[2010-08-17 08:45]

kawon1409

włóczykij, a w jakich okolicach na tej prośnie łowisz? bo mieszkam 2 km od prosny i w połowie sierpnia wyciągnąłem szczupaczka 46cm:D mój pierwszy w zyciu:D powrócił do wody i ma sie dobrze. szukam takze łowisk z okoniem bo na naszym odcinku stare dziadki łowią nawet 5 cm okonia na spławik i biorą na kolacje:/
[2011-09-13 16:57]

miloszyna

przebierz się kiedyś za straż przbrzeżną  podejdź i zapytaj o karty wędkarskie a i jeszcze o wymiar ochronny okonia [2013-02-23 15:31]

miloszyna

kawon1409 przebierz się kiedyś za straż przbrzeżną  podejdź i zapytaj o karty wędkarskie a i jeszcze o wymiar ochronny okonia


[2013-02-23 15:33]

Bernard51

Szczupak najlepiej bierze w okresie ochronnym-marzec,kwiecień- ale niestety w tenczas nie można go kaleczyć.
Tak jak koledzy wczesniej piszą maj do połowy czerwca a pużniej na rzece już zaczyna koniec sierpnia-mniejszy, a na wodzie stojącej po pierwszych przymrozkach jest głodny.
[2013-02-23 17:37]

pawelek250683

dla mnie jesien. pazdziernik listopad a do tego koniecznie slaby deszczyk.  a dzieje sie wtedy:-) [2013-02-23 22:36]

gmalin77

Najlepiej bierze w opowiadaniach kolegów :)
[2013-02-23 22:45]

egzekutor

gdy jechalem rano na szczupaka zawsze zaczynał brać od 9.00 i twierdzę, że najlepiej lapać go od 16.00 może 17 wszystkie zlapane szczupaki mam z tego przedzialu. może kilka po 17. trzeba tylko wytypowac miejsce i podać odpowiednią przynętę. potwierdzeniem moich slów mogą być złapane szczupaki w 2012 w ilości około 150-160 [2013-02-24 08:50]

pawel-ziolkowsk

szczupak  bierze cały rok no chyba nie szczupak ma okres ochronny jakbyś nie wiedział mam 13 lat a widać wiem więcej od ciebie. najlepiej w maju i jesienią od 4 - 7 godziny najlepiej  a później wieczorem tak od 19-22godziny [2013-04-21 13:56]

pawel-ziolkowsk

Dobrze prawisz. a jakby ktoś nie wiedział to okoń ma wymiar 18 cm a szczupak 50 cm ale raczej każdy to wie [2013-04-21 14:00]

JWy

szczupak najlepiej bierze jak jest głodny [2013-04-21 18:02]

pokemon0225

szczupak najlepiej bierze jak nas na rybach nie ma. [2013-04-21 21:27]

Bartek80

Najlepszy czas na szczupaka? Od drugiej połowy sierpnia do końca października. Najlepsze godziny? Od świtu do około 13. Dzień powinien być słoneczny z lekkim wietrzykiem. Najlepsza przynęta? Ruchliwa 10-15 cm ukleja!

Maj jako dobry czas na szczupaki jest mocno przereklamowany, choć próbować nigdy nie zawadzi...

[2013-04-21 22:38]

grzegorz not

Właśnie wróciłem z nad wody. Byłem rano o 6-ej i nic. Pojechałem po 19-ej i wynik to 3 szczupłe: 1 niewymiarowy i dwa wymiarki (57 cm, 54 cm). Dwa się spięły... Szczerze to pierwszy raz trafiłem na tyle brań (wszystkie w ciągu 20 minut). Łowisko o głębokości do 1 metra. [2013-05-03 21:12]

wirefree

Zdecydowanie Jesien i to najlepiej pożna do konca grudnia.


[2013-05-03 21:21]