Szczupak akwarium - Oswojony Szczupak !

/ 14 odpowiedzi

• konto usunięte

http://www.smog.pl/wideo/33422/oswojony_szczupak/
gruby12345

niezle filmiki a ten szczupak wcale niebyl taki maly slyszalem ze duze szczypaki sa  podobno plochliwe ten mial to gdzies (2010/03/02 11:19)

kazik

Dobre to . Jednak można przyzwyczaić i szczupaka do pobierania pokarmu w jednym miejscu .Mam wrażenie że  oswojenie to wygląda tak jakbyśmy Krokodyla oswoili który nie wiadomo kiedy co weźmie .  Wniosek jest jeden że i Szczupaki można nęcić .

(2010/03/02 11:25)

Przemas83

Takie rzeczy to tylko u ruskich można zobaczyć ale oswojony to on nie był hehe (2010/03/02 16:43)

DZIUBEKUE

Niesamowite, a rączka się zagoiła? (2010/03/02 16:48)

tomaszgud

Niezly ten filmik:) (2010/03/02 17:02)

użytkownik18880

Jaja na maxa ale raczka chyba zapamieta to na całe życie ale jeżeli macie akwarium w domu to przy karmieniu ryb zapalcie światło i po karmieniu zgaście z czasem gdy rybki się przyzwyczaja to włączcie światło a rybki zjawią się w miejscu podawania pokarmu (2010/03/02 18:00)

Waldi Fish

Masz rację. Jak wieczorem zapalałem światło w akwarium, aby nakarmić rybki to szybko przypływały w miejsce w rogu akwarium, gdzie znajdowało się kółko do karmienia. Potem wystarczyło zapalić tylko światło bez podawania pokarmu, a mimo to rybki szybko przypływały w miejsce karmienia. Wytworzył się odruch warunkowy i ryby skojarzyły sobie zapalanie światła z podawaniem pokarmu. (2010/03/02 18:26)

bonek18

Ja powiem że widziałem takie coś na żywo. U sąsiada jest oczko w którym trzymał szczupaka.
I szczupak ten normalnie jadł z ręki. wystarczyło chwycić za ogon płotki i trochę uderzać ją w wodę. Tyle że on wystrzelał z pod trzczciny to na rękę trzeba było uważać. Niestety wyskoczył
miał koło 60cm. Ale wygląda to na prawdę fajnie. Teraz przez zimę sąsiad ma też 1sztuke w oczku to zobaczymy. Jak będzie atakował to nagram filmik (2010/03/02 19:15)

dany21

Ciekawe jak długo ten szczupak tam jeszcze pływał, jak jakiś kłusownik się o tym dowiedział to pewnie od razu go wyjął z wody i po oswojonym szczupaku. Chyba że to było u kogoś na prywatnym stawie. (2010/03/03 11:54)

użytkownik10857

Filmik- podobnie jak sam szczupak- nie zły, ale najbardziej rozbawiły mnie komentarze do niego zawarte: ''sum'', ''jesiotr'';-))) (2010/03/05 22:13)

seta

hehe niezle filmiki a ten szczupak ładna sztuka (2010/03/06 21:55)

ponikwoda

Takie szczupaki można łapać w ręce i wędki nie potrzebne. Tylko na czym zarabialiby producenci sprzętu. Film ok. i aktor super.

(2010/03/12 19:24)

radekKnz

Masz rację. Jak wieczorem zapalałem światło w akwarium, aby nakarmić rybki to szybko przypływały w miejsce w rogu akwarium, gdzie znajdowało się kółko do karmienia. Potem wystarczyło zapalić tylko światło bez podawania pokarmu, a mimo to rybki szybko przypływały w miejsce karmienia. Wytworzył się odruch warunkowy i ryby skojarzyły sobie zapalanie światła z podawaniem pokarmu.

Ja jak wyłączam filtr to ryby zbierają się w jednym miejscu i czekają na jedzenie

(2010/03/14 15:35)

Waldi Fish

Zgadza się. Ja też zawsze wyłączałem napowietrzanie w akwarium podczas karmienia. Po pewnym czasie każde wyłączenie napowietrzania wywoływało odruchy pokarmowe u rybek, czyli nerwowe ruchy w pobliżu karmnika i szukanie pokarmu. (2010/04/08 23:07)