Szczupak 141 spod lodu

/ 72 odpowiedzi / 9 zdjęć
luxxxis


Panowie bez stresu...Ciągle musicie sie tu żreć? miał czy nie miał,pies go trącał,prawdę zna tylko ten wagner.Czy naprawdę nie da się powymieniać poglądów bez nerwówki?
Po h...to komu potrzebne? (2014/12/06 18:46)

89krzysztof


Wirtualny testosteron daje znać o sobie :D (2014/12/06 18:57)

Zielan


To może w tym jeziorze innych ryb nie ma haha i głód;) , szczupak rzeczny naturalnie jest węższy bo w rzece jest nurt i łatwiej mu się poruszać przy naporze wody.Z tym że póżna jesienią to też jest upasiony nażarty i zaikrzony. Basamuty najgrubsze tzw "Żabiarze" to typowo stawowo -  jeziorowe szczupaki.


Wiem co łowię i gdzie łowię. Naturalnie moje rzeczne szczupaki są grube. Szczupak z rzeki 74cm, 3,2 kg, z jeziora 83cm 3,1 g. Szczupaki rzeczne potrafią być grubsze i silniejsze od jeziorowych z jasnym ubarwieniem, natomiast okazy z wód stojących są często chudsze i ciemne w ubarwieniu choć to nie zawsze jest regułą. (2014/12/06 19:11)

89krzysztof


 Szczupaki rzeczne potrafią być grubsze i silniejsze od jeziorowych z jasnym ubarwieniem, natomiast okazy z wód stojących są często chudsze i ciemne w ubarwieniu choć to nie zawsze jest regułą.


U mnie jeziorowe grubsze niż rzeczne i rzeczywiście ciemniej ubarwione. Ale jedne i drugie ciągnie się jak kłodę. Hamulec nie wydaje żadnych dźwięków ;) (2014/12/06 19:15)

Zielan


 Szczupaki rzeczne potrafią być grubsze i silniejsze od jeziorowych z jasnym ubarwieniem, natomiast okazy z wód stojących są często chudsze i ciemne w ubarwieniu choć to nie zawsze jest regułą.


U mnie jeziorowe grubsze niż rzeczne i rzeczywiście ciemniej ubarwione. Ale jedne i drugie ciągnie się jak kłodę. Hamulec nie wydaje żadnych dźwięków ;)



To jasny przykład jak różnią się szczupaki w zależności od środowiska :) (2014/12/06 19:32)

Jakub Woś


 Szczupaki rzeczne potrafią być grubsze i silniejsze od jeziorowych z jasnym ubarwieniem, natomiast okazy z wód stojących są często chudsze i ciemne w ubarwieniu choć to nie zawsze jest regułą.


U mnie jeziorowe grubsze niż rzeczne i rzeczywiście ciemniej ubarwione. Ale jedne i drugie ciągnie się jak kłodę. Hamulec nie wydaje żadnych dźwięków ;)



To jasny przykład jak różnią się szczupaki w zależności od środowiska :)

U mnie te z rzek są chudsze i bardziej waleczne. Te z wody stojącej grube i leniwe. Co do ubarwienia. To zależy od dna i roślin, te z płycizn i piachu są jasne a te z głębszych i zarośnietych zbiorników ciemne. (2014/12/06 20:12)

ryukon1975


To jest szczupak Biegana Oficjalny Rekord Polski 24,10 kg 128 cm, na tym zdjęciu to ten szczupak nie wygląda jak jakieś monstrum, a jednak miał te 24,10 kg. Chyba że rekord Polski to też oszustwo jak i wszystkie inne.


Widzę że mało czytasz na temat rekordów. Kleń, jaź, płoć, szczupak to mocno kontrowersyjne rekordy w naszym kraju. Niektóre nawet zostały unieważnione, Poszukaj jakie, a to zdjęcie Biegana jak z filmu SF z którego nic nie widać i nic nie wynika wyrzuć do kosza.

(2014/12/06 20:23)

ryukon1975


Dodam tylko że osobiście mam rekordy daleko gdzieś bo to jak w sporcie ogólnie oszustwa, doping, sterydy itd.. (2014/12/06 20:52)

WLAD666


Widzę że mało czytasz na temat rekordów. Kleń, jaź, płoć, szczupak to mocno kontrowersyjne rekordy w naszym kraju. Niektóre nawet zostały unieważnione, Poszukaj jakie, a to zdjęcie Biegana jak z filmu SF z którego nic nie widać i nic nie wynika wyrzuć do kosza.


Oczywiście masz racje, ale innego zdjęcia tego szczupaka Biegana nie znalazłem. Fakt jest że np. rekord klenia był 83 cm. i 6,3 kg. , który unieważniono gdyż po latach stwierdzono ,że był to amur a nie kleń i teraz jest 63 cm i 3,71 kg. Po drodze łapano takie ponad 70 cm i nikt tego nie zgłaszał ze względu na to że w tabelach był ten rekord 83 cm, osobiście widziałem jak gość złapał takiego na 66 cm grubasa ,na kiełbia końcem listopada, nie ważył go, ale wyglądał gdzie na jakieś dobre koło 4 kg. tak że fakt różnie to wszystko wygląda.Z płocią też są dyskusje  bo te 2,2 kg i 53 cm. to podobno jaż był , no ale szczupaka chyba nikt z barakudą nie pomylił choć podobny;) (2014/12/06 21:22)

ryukon1975


Masz rację pomylić szczupaka z zdjęcia z innym gatunkiem nie można, tak jak nikt nie sprawdził i już nie sprawdzi ile on mierzył i ważył a takie rekordy na "słowo honoru" nic dla mnie nie znaczą. :)

Jeśli robisz zdjęcia rybom to cos na ten temat powinieneś wiedzieć. Dobrze "wystawiony" pod obiektyw osiemdziesiątak wygląda jakby miał sto dziesięć centymetrów.

(2014/12/06 21:39)

WLAD666


A to fakt jak wyprostujesz ręce z rybą przed aparat, to zawsze powiększy;) Fakt jest że na tym zdjęciu Biegan trzyma ryba blisko siebie na ugiętych ramionach, no jakaś komisja do tego szczupak była podobno hehe;) Ja nie mam zamiaru się z nikim kłócić, bo nie o to mi chodzi , porostu od zawsze szukałem zdjęć potężnych rekordowych szczupaków,fascynuje mnie to;) (2014/12/06 21:47)

ryukon1975


Mnie bardziej od znalezienia zdjęcia szczupaka 110 cm fascynuje złowienie szczupaka choćby tylko 80 cm. :))) Jednak o gustach się nie dyskutuje. :))) (2014/12/06 21:50)

WLAD666


No to oczywiście że złapanie choćby 70 jest na pierwszym miejscu dla mnie , a zdjęcia takich ponad 20 kg. to jest co innego, to takie wirtualne łowy;) Może kiedyś i mi się uda takiego złapać;) (2014/12/06 21:57)

ryukon1975


I tego Ci szczerze życzę, nie wirtualnego ale w realu autentyka 20 kg +. :)

( Sobie też. :))

(2014/12/06 22:17)