Zaloguj się do konta

Szczupak 141 spod lodu

utworzono: 2014/11/30 21:00
polobmw

Może i zazdroszczę ale brak miarki  przy rzekomo takich rozmiarach to co najmniej lekceważenie mojej skromnej osoby
[2014-12-03 19:22]

WLAD666

No i co że z ikrą ? Wszystkie rekordy wagowe szczupaka padały jesienią, lub póżną jesienie, zawsze były to zaikrzone samice, samce max mogą dorosnąć do 5kg a w wiekszości to ryby po 50 cm. A jeżeli nie widzisz długości tych w wątku  - Największe szczupaki Europy , które są oficjalnymi rekordami danych krajów, to może do okulisty trzeba było by się wybrać. Dodatkowo szczupaki które żyją w rzekach bardziej idą w długość ,a nie w szerokość, a te co żyją w wodach stałych mają wiekszy przyrost na szerokość niż długość. [2014-12-04 20:32]

misiu86

No i co że z ikrą ? Wszystkie rekordy wagowe szczupaka padały jesienią, lub póżną jesienie, zawsze były to zaikrzone samice, samce max mogą dorosnąć do 5kg a w wiekszości to ryby po 50 cm. A jeżeli nie widzisz długości tych w wątku  - Największe szczupaki Europy , które są oficjalnymi rekordami danych krajów, to może do okulisty trzeba było by się wybrać. Dodatkowo szczupaki które żyją w rzekach bardziej idą w długość ,a nie w szerokość, a te co żyją w wodach stałych mają wiekszy przyrost na szerokość niż długość. 

WLAD666 dlaczego tak bronisz tych 141 cm? to piękne ogromne szczupaki, niespełnione marzenia większości wędkarzy ale 125cm to max w co mógłbym uwierzyć patrząc na ten film.. nie będę komentował walki tych potworów w czasie holu bo nie miałem okazji 


[2014-12-05 03:26]

WLAD666

Słuchaj nie mam ochoty się kłócić, fakt jest ja mu miarki nie przykładałem. Bestia potężna i tyle.
[2014-12-05 08:55]

WLAD666






A o tym tez powiesz że nie miał tyle co piszą? Jego zgłaszali jako nowy rekord Polski, tylko wyszło że go dokarmiali kaczętami hodowanymi na zmodyfikowanej genetycznie paszy i nie został uznany mimo komisyjnego mierzenia i ważenia. nie wiem jak to się ma do tego że zgłasza się rekordy karpi które się pasie worami proteiny , peletu, zanęt kukurydzy i innego gówna, które laboratoryjnie też jest wzbogacane jakimś różnym innym gównem po to by te karpie rosły , pasły się jak brojlery i brały na wędki, a póżniej sie je przenosi ze stawu do stawu i się łapie jednego 5 razy i za każdym razem już jest grubszy.  [2014-12-05 09:01]

luxxxis

No i co że z ikrą ? Wszystkie rekordy wagowe szczupaka padały jesienią, lub póżną jesienie, zawsze były to zaikrzone samice, samce max mogą dorosnąć do 5kg a w wiekszości to ryby po 50 cm. A jeżeli nie widzisz długości tych w wątku  - Największe szczupaki Europy , które są oficjalnymi rekordami danych krajów, to może do okulisty trzeba było by się wybrać. Dodatkowo szczupaki które żyją w rzekach bardziej idą w długość ,a nie w szerokość, a te co żyją w wodach stałych mają wiekszy przyrost na szerokość niż długość. 

WLAD666 dlaczego tak bronisz tych 141 cm? to piękne ogromne szczupaki, niespełnione marzenia większości wędkarzy ale 125cm to max w co mógłbym uwierzyć patrząc na ten film.. nie będę komentował walki tych potworów w czasie holu bo nie miałem okazji 



One fighterami nie są,ciężkie,nudne,i powolne,dwa,trzy odjazdy,ze dwa zanurkowania pod łódkę i wywala sie jak decha.Potem chwile pogłupieje w łodzi i do widzenia.Dwa lata temu rozmawiałem z kolega przypietym burtą do mojej łódki,paliłem peta,miałem jeszcze pół do spalenia i pokazywałem mu pracę gumy savaga,nastąpił atak,do pierwszej fotki jeszcze cały czas miałem tego papierocha w ustach,szczupły wazył ponad 12kg,waga miała skalę tylko do 12.
Hol trwał minute ,dwie,kijek do 18g,millenium dragona,plećka 12....Potok przy tej masie ciagałby mnie chyba do dziś po tym jeziorze...
[2014-12-05 09:04]






A o tym tez powiesz że nie miał tyle co piszą? Jego zgłaszali jako nowy rekord Polski, tylko wyszło że go dokarmiali kaczętami hodowanymi na zmodyfikowanej genetycznie paszy i nie został uznany mimo komisyjnego mierzenia i ważenia. nie wiem jak to się ma do tego że zgłasza się rekordy karpi które się pasie worami proteiny , peletu, zanęt kukurydzy i innego gówna, które laboratoryjnie też jest wzbogacane jakimś różnym innym gównem po to by te karpie rosły , pasły się jak brojlery i brały na wędki, a póżniej sie je przenosi ze stawu do stawu i się łapie jednego 5 razy i za każdym razem już jest grubszy. 

Ciekawe zdjęcie na upartego też można się przyczepić:P A dlaczego a no dlatego, że jak ktoś kiedyś próbował podnieść coś choćby ponad 20kg i to jeszcze stając i na prostych rekach to wie o czym mówię.  Sam szczupak piękny potężny łeb i ładnie wybarwiony.  [2014-12-05 15:46]

Iras1975






A o tym tez powiesz że nie miał tyle co piszą? Jego zgłaszali jako nowy rekord Polski, tylko wyszło że go dokarmiali kaczętami hodowanymi na zmodyfikowanej genetycznie paszy i nie został uznany mimo komisyjnego mierzenia i ważenia. nie wiem jak to się ma do tego że zgłasza się rekordy karpi które się pasie worami proteiny , peletu, zanęt kukurydzy i innego gówna, które laboratoryjnie też jest wzbogacane jakimś różnym innym gównem po to by te karpie rosły , pasły się jak brojlery i brały na wędki, a póżniej sie je przenosi ze stawu do stawu i się łapie jednego 5 razy i za każdym razem już jest grubszy. 

Na moje oko gdzieś z 15 kg max. Ale ty chłopaku dajesz sobie kity wciskać. :) [2014-12-05 19:03]

WLAD666

Ten pewnie tez nie miał 130 cm i 20,8 kg. choć jest to oficjalny rekord Polski z początku lat 70, póżniej go Biegan pobił o 3,3 kg. [2014-12-05 19:59]

ryukon1975

Ten ze zdjęcia na pewno niema 25,60 kg. Żeby tak utrzymać na wyprostowanych w pełni rękach taki ciężar trzeba chłopa a tu starszy pan nawet się nie skrzywił. :)

Kto nie wierzy nie spróbuje. :)

[2014-12-05 20:02]

lucja

Witam, żeby pomóc w dyskusji na temat wielkości ryb i ich wagi wklejam zdjęcie tuszki dorsza.

Tuszka ważyła 18 kg z groszami i może na zdjęciu nie widać, ale ciężko się ją trzymało.

Rybka jak żyła na pewno miała +25 kg z głową i wnętrznościami.
[2014-12-05 20:20]

Zielan

Dodatkowo szczupaki które żyją w rzekach bardziej idą w długość ,a nie w szerokość, a te co żyją w wodach stałych mają wiekszy przyrost na szerokość niż długość.


Chyba na odwrót, moje szczupaki z rzeki są krótsze i grubsze. Z jeziora to chude wyścigówki. [2014-12-05 20:22]

WLAD666

To może w tym jeziorze innych ryb nie ma haha i głód;) , szczupak rzeczny naturalnie jest węższy bo w rzece jest nurt i łatwiej mu się poruszać przy naporze wody.Z tym że póżna jesienią to też jest upasiony nażarty i zaikrzony. Basamuty najgrubsze tzw "Żabiarze" to typowo stawowo -  jeziorowe szczupaki. [2014-12-05 20:27]

WLAD666

http://trofea.republika.pl/trofea/opowiadanie/rzecz/rzecz.html
Statystyki największych szczupaków złapanych w Polsce. [2014-12-05 20:42]

A o tym tez powiesz że nie miał tyle co piszą? Jego zgłaszali jako nowy rekord Polski, tylko wyszło że go dokarmiali kaczętami hodowanymi na zmodyfikowanej genetycznie paszy i nie został uznany mimo komisyjnego mierzenia i ważenia. nie wiem jak to się ma do tego że zgłasza się rekordy karpi które się pasie worami proteiny , peletu, zanęt kukurydzy i innego gówna, które laboratoryjnie też jest wzbogacane jakimś różnym innym gównem po to by te karpie rosły , pasły się jak brojlery i brały na wędki, a póżniej sie je przenosi ze stawu do stawu i się łapie jednego 5 razy i za każdym razem już jest grubszy. 


To nie jest rekordowy szczupak. Kolego ta informacja o szczupaku pojawiła się w Wiadomościach Wędkarskich 04/2011. W Wiadomościach Wędkarskich 05/2011 jest sprostowanie dotyczące tego "Rekordu Polski" - był to tylko i wyłącznie "prima-aprillisowy" żart redakcji WW.  [2014-12-05 23:43]

misiu86

Witam, żeby pomóc w dyskusji na temat wielkości ryb i ich wagi wklejam zdjęcie tuszki dorsza.

Tuszka ważyła 18 kg z groszami i może na zdjęciu nie widać, ale ciężko się ją trzymało.

Rybka jak żyła na pewno miała +25 kg z głową i wnętrznościami.



ale z tego co widać to masz zgięte w łokciach ręce i trzymasz je bardziej przy sobie.... zresztą dobra jedzmy na ryby a nie szperamy w necie co ktoś złowił i licytacja... za 5 lat będzie miał już na tym foto 31 kg..

[2014-12-05 23:54]

WLAD666

[2014-12-06 11:34]

WLAD666

To jest szczupak Biegana Oficjalny Rekord Polski 24,10 kg 128 cm, na tym zdjęciu to ten szczupak nie wygląda jak jakieś monstrum, a jednak miał te 24,10 kg. Chyba że rekord Polski to też oszustwo jak i wszystkie inne. [2014-12-06 11:36]

WLAD666

Porównajcie tego szczupaka Wagnera z tym Biegana. Wagner trzyma go an ugiętych rękach i czy nie mógł on mieć te 141 cm? To 13 cm więcej niż ten Biegana, 13 cm to nie jest dużo. [2014-12-06 11:40]

luxxxis

Panowie bez stresu...Ciągle musicie sie tu żreć? miał czy nie miał,pies go trącał,prawdę zna tylko ten wagner.Czy naprawdę nie da się powymieniać poglądów bez nerwówki?
Po h...to komu potrzebne?
[2014-12-06 18:46]

89krzysztof

Wirtualny testosteron daje znać o sobie :D
[2014-12-06 18:57]

Zielan

To może w tym jeziorze innych ryb nie ma haha i głód;) , szczupak rzeczny naturalnie jest węższy bo w rzece jest nurt i łatwiej mu się poruszać przy naporze wody.Z tym że póżna jesienią to też jest upasiony nażarty i zaikrzony. Basamuty najgrubsze tzw "Żabiarze" to typowo stawowo -  jeziorowe szczupaki.


Wiem co łowię i gdzie łowię. Naturalnie moje rzeczne szczupaki są grube. Szczupak z rzeki 74cm, 3,2 kg, z jeziora 83cm 3,1 g. Szczupaki rzeczne potrafią być grubsze i silniejsze od jeziorowych z jasnym ubarwieniem, natomiast okazy z wód stojących są często chudsze i ciemne w ubarwieniu choć to nie zawsze jest regułą. [2014-12-06 19:11]

89krzysztof

 Szczupaki rzeczne potrafią być grubsze i silniejsze od jeziorowych z jasnym ubarwieniem, natomiast okazy z wód stojących są często chudsze i ciemne w ubarwieniu choć to nie zawsze jest regułą.


U mnie jeziorowe grubsze niż rzeczne i rzeczywiście ciemniej ubarwione. Ale jedne i drugie ciągnie się jak kłodę. Hamulec nie wydaje żadnych dźwięków ;)
[2014-12-06 19:15]

Zielan

 Szczupaki rzeczne potrafią być grubsze i silniejsze od jeziorowych z jasnym ubarwieniem, natomiast okazy z wód stojących są często chudsze i ciemne w ubarwieniu choć to nie zawsze jest regułą.


U mnie jeziorowe grubsze niż rzeczne i rzeczywiście ciemniej ubarwione. Ale jedne i drugie ciągnie się jak kłodę. Hamulec nie wydaje żadnych dźwięków ;)



To jasny przykład jak różnią się szczupaki w zależności od środowiska :)
[2014-12-06 19:32]

Jakub Woś

 Szczupaki rzeczne potrafią być grubsze i silniejsze od jeziorowych z jasnym ubarwieniem, natomiast okazy z wód stojących są często chudsze i ciemne w ubarwieniu choć to nie zawsze jest regułą.


U mnie jeziorowe grubsze niż rzeczne i rzeczywiście ciemniej ubarwione. Ale jedne i drugie ciągnie się jak kłodę. Hamulec nie wydaje żadnych dźwięków ;)



To jasny przykład jak różnią się szczupaki w zależności od środowiska :)

U mnie te z rzek są chudsze i bardziej waleczne. Te z wody stojącej grube i leniwe. Co do ubarwienia. To zależy od dna i roślin, te z płycizn i piachu są jasne a te z głębszych i zarośnietych zbiorników ciemne.
[2014-12-06 20:12]