Szarpakowcy skazani!

/ 18 odpowiedzi
U nas w okregu pieknie w tym roku walcza z klusolami juz sporo siatek wyciagneli i troche osob zlapali

a nawet szarpakowcow, w koncu sie tez biora za nich :)

"Biuro Okręgu PZW w Elblągu informuje, ze prawomocnym wyrokiem sądu dwóch "szarpakowców" z rz. Elbląg, z ustawy o ochronie zwierząt, zostało ukaranych grzywną po 300 zł i nawiązką na rzecz PZW w kwocie 200 zł."
89krzysztof


Czyli 500zł. Oni ryby które wyszarpali sprzedali za dwa razy tyle. Chory kraj, chory wymiar sprawiedliwości. (2013/06/14 11:46)

JOPEK1971


U nas w okregu pieknie w tym roku walcza z klusolami juz sporo siatek wyciagneli i troche osob zlapali

a nawet szarpakowcow, w koncu sie tez biora za nich :)

"Biuro Okręgu PZW w Elblągu informuje, ze prawomocnym wyrokiem sądu dwóch "szarpakowców" z rz. Elbląg, z ustawy o ochronie zwierząt, zostało ukaranych grzywną po 300 zł i nawiązką na rzecz PZW w kwocie 200 zł."

To jakaś kpina,taką karę można dostać za wykroczenia drogowe. (2013/06/14 11:49)

grzesiu92


Bym sie wypowiedzial co wyprawiaja z bananami ale znow uabana dostane za nic :) bez jakichkolwiek wyjasnien i ostrzezen :)  Moderatorzy sa the Best tu :) (2013/06/14 11:57)

luzy


Będą chłopaki teraz intensywnie haratać żeby odrobić grzywnę. Jak by dostali wyroki w zawieszeniu to odniechciało się takich procederów na długo. (2013/06/14 13:08)

grisza-78


Kara rzeczywiście niezbyt wysoka, ale dobre i to. Tak, jak piszą poprzednicy - przydałaby się kara w zawieszeniu + oczywiście wysoka grzywna, to może te MENDY by przestały kłusować. (2013/06/14 13:17)

u?ytkownik108412


no i to jest właśnie zasrana polska. Kara w swej istocie ma być dotkliwa i zniechęcać do powtarzania procederu. Tych 500 zł dla wprawionych kłusoli to nie kara tylko farsa, oni się śmieją i czynią swoje. A teraz wyobraźcie sobie jak szanowny Sąd orzeka karę w wysokości 5 tyś zł i wyższą im większy proceder + przepadek mienia (wraz z autem, sprzętem pływającym itd). No i teraz retoryczne pytanie do kłusola - bawisz się dalej, czy zmieniasz klocki? (2013/06/14 13:21)

szkarlupnia3


no i to jest właśnie zasrana polska. Kara w swej istocie ma być dotkliwa i zniechęcać do powtarzania procederu. Tych 500 zł dla wprawionych kłusoli to nie kara tylko farsa, oni się śmieją i czynią swoje. A teraz wyobraźcie sobie jak szanowny Sąd orzeka karę w wysokości 5 tyś zł i wyższą im większy proceder + przepadek mienia (wraz z autem, sprzętem pływającym itd). No i teraz retoryczne pytanie do kłusola - bawisz się dalej, czy zmieniasz klocki?


To, że jeden z sędziów ulgowo potraktował kłusownika nie upoważnia Cię kolego do publicznego znieważania ojczystego kraju. Wulgarne i pogardliwe określenie "zasrana polska" pisane celowo z małej litery jest po prostu haniebne.

Wracając do tematu, uważam że "szarpakowcy" to najpodlejszy gatunek pseudowędkarzy i karać ich należy z całą surowością. Dziesięciokrotnie większa grzywna zmusiłaby (może)szarpakowca do myślenia, a tak będzie dalej (bez wątpienia) kaleczył ryby w innym miejscu i czasie. Dlaczego niektórzy sędziowie nie biorą pod uwagę tego, że kłusując metodą "na szarpaka" ten (niech będzie że) człowiek, przyczyni się do śmierci wielokrotnie większej ilości ryb niż uda mu się wyszarpać na brzeg? Dlaczego ...   

(2013/06/14 13:53)

u?ytkownik108412


wolność słowa kolego i moja wypowiedź "zasrana polska" odzwierciedla moje poglądy, których nikt mi nie zabroni wyrażając gdzie chcę i jak chcę, wiec daruj sobie taki komentarz. I wybacz, ze czapki nie zdjąłem na zdjęciu:) Dzięki takiemu patriotyzmowi jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Co do reszty się ze mną zgadzasz, więc  po co te wywody (2013/06/14 14:15)

u?ytkownik36310


Kolego, nikt Cię w tym kraju nie trzyma, to że jest jak jest to nie powód żeby pluć na własny kraj. Szkoda słów. (2013/06/14 14:35)

yba


wolność słowa kolego i moja wypowiedź "zasrana polska" odzwierciedla moje poglądy, których nikt mi nie zabroni wyrażając gdzie chcę i jak chcę, wiec daruj sobie taki komentarz. I wybacz, ze czapki nie zdjąłem na zdjęciu:) Dzięki takiemu patriotyzmowi jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Co do reszty się ze mną zgadzasz, więc  po co te wywody


Co do ,, zasrana polska '' to daruj sobie tego typu komentarze ale z karami zgadzam się jak najbardziej. Mam sąsiada który pracował w PPS i widziałem ,,przyrządy '' stosowane przy  tego typu rabunku i okaleczaniu ryb . Moim skromnym zdaniem karami za takie ekscesy powinny być srogie grzywnę  i kary w zawieszeniu a po powtórnym złapaniu paka i praca a raczej tyranie w celu odpracowania wyrządzonych szkód , jeżeli takowe można odpracować po iluś tam latach grasowania nad wodą . (2013/06/14 15:30)

yba


wolność słowa kolego i moja wypowiedź "zasrana polska" odzwierciedla moje poglądy, których nikt mi nie zabroni wyrażając gdzie chcę i jak chcę, wiec daruj sobie taki komentarz. I wybacz, ze czapki nie zdjąłem na zdjęciu:) Dzięki takiemu patriotyzmowi jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Co do reszty się ze mną zgadzasz, więc  po co te wywody


Co do ,, zasrana polska '' to daruj sobie tego typu komentarze ale z karami zgadzam się jak najbardziej. Mam sąsiada który pracował w PPS i widziałem ,,przyrządy '' stosowane przy  tego typu rabunku i okaleczaniu ryb . Moim skromnym zdaniem karami za takie ekscesy powinny być srogie grzywnę  i kary w zawieszeniu a po powtórnym złapaniu paka i praca a raczej tyranie w celu odpracowania wyrządzonych szkód , jeżeli takowe można odpracować po iluś tam latach grasowania nad wodą .


przepraszam w PSR (2013/06/14 15:37)

u?ytkownik108412


nie bądźmy już tacy bezkrytyczni, przecież sami widzicie co się wyprawia w tym kraju chociażby z tolerowaniem kłusownictwa, jesteśmy ostatnim krajem na zachód europy, który uprawia rzeź na rybach. Wyjątki nie stanowią o tym, że to cywilizowany kraj. Mój inwektyw pokazuje moją bezsilność i nie będę śpiewał razem z innymi, że "nic się nie stało". Trudno patriotą nie jestem, ale mam nadzieję, że nie wyrzuci się mnie za to z forum.  (2013/06/14 15:48)

dunster35


To jest naprawdę żenada kary powinny być 4x większe!!! (2013/06/14 20:23)

rusikus


500 zl to nie taka mala kara dla szarpakowca
dla klusoli co w siady lapa albo pradem to owszem zdecydowanie za mala by byla

szarpakowiec ile tych leszczy wyszarpie zeby sprzedac , moim zdaniem troche to do zniecheci (2013/06/14 21:59)

JOPEK1971


500 zl to nie taka mala kara dla szarpakowca
dla klusoli co w siady lapa albo pradem to owszem zdecydowanie za mala by byla

szarpakowiec ile tych leszczy wyszarpie zeby sprzedac , moim zdaniem troche to do zniecheci


Na szarpaka nie łowią tylko leszczy,łowią wiele gatunków znacznie cenniejszych niż leszcze.Zniechęcić kłusola może tylko surowa kara lub jej nieuchronność,500zł przy takim natężeniu kontroli jaka jest to żaden straszak dla kłusola. (2013/06/14 22:26)

rusikus


jak dla mnie moze byc i 2k zł bo okalecza inne ryby mniejsze i wypuszcza i potem choroby ...
ale 500 zl u nas zapewne to nie mala kara dla szarpakowca (glownie leszcze szarpia) wiec nie zarobi na tym i zniecheci go.

a ci co w siatki lapia albo pradem to do 5k zł kary! (2013/06/14 23:42)

qbe12


5 stowek to kara porazka, powaznie nie rozumiem jak mozna taka popyline odstawiac, powinni zrobic tak jak jest w europie, tzn srogie kary, wtedy by sie odechcialo wszystkim I panowalby porzadek, nie tylko na wodach ale na stadionach, itd. Coraz czesciej wydaje mi sie ze kary sa specjalnie takie niskie by wlasnie wykroczenie byly popelniane I by rzad trzepal na nich hajs. W inmym wypadku zrobiliby tak jak mowi I byloby po klopocie, przykladem tak jak wspomialem sa inne kraje europejskie. (2013/06/15 22:51)