Szarpakowcy w Szczecinie

/ 26 odpowiedzi

Przedstawiam fotki z naszych działań na terenie miasta w Szczecinie ,kontrole odbywają się 2 razy w ciągu doby.

Pozbyliśmy się w 100% szarpakowców którzy łowią w ciągu dnia, niestety w nocy jeszcze kilka osób harcuje , ze względu na sandacza którego w tym roku jest bardzo dużo .

Rekordzista został szesciokrotnie zatrzymany .

świeże fotki w naszej galerii zapraszam

http://www.galeria2.zpw.pl/thumbnails.php?album=130

http://www.galeria2.zpw.pl/thumbnails.php?album=12

nasza strona www.ssr.zpw.pl

okonilowca


niefajny widok :/ a co sie dzieje ze sprzetem zarekwirowanym od klusoli(wedki, kolowrotki)? wracaja do nich czy do magazynu i leza tam? ;) (2012/12/22 17:18)

gravgon


Gratulacje!

Mam nadzieję, że uda się chociaż ograniczyć ich działania!Czas zająć się pobliskimi rzekami, na których już widać pierwszych amatorów "grudniowej troci".
Pozdrawiam, (2012/12/22 17:23)

egzekutor


to jakaś masakra -kilkanascie sandaczy a ja poluje jedengo rocznie.pewnie i tak bardzo mało ujawniacie bo kiedś musicie spać itd co wtedy sie dzieje wolę nie myślec . za działania graba (2012/12/22 17:33)

news34


Zarekwirowany sprzęt wraz z notatką urzędową trafia do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej w Szczecinie .

Sprzęt tzw. NN trafia do uprawnionego do rybactwa, do sióstr zakonnych lub uprawnionego .

Ilość sandacza w Szczecinie jest bardzo duża,

Największa przejęta ilość sandacza to 74 sztuki .

Są wyroki skazujące kłusoli ,wysokie mandaty,niestety i tak będą kombinować , i to osoby z pierwszych stron gazet wędkarskich z lat 80 - tych się zdarzają .

Mamy w prawie w 100% wyrobione procedury co do ukarania ,niestety bardzo nam tu koliduje ustawa o ryb śródlądowym z ustawą o rybołóstwie,a jeszcze dochodzi nam rozp ministra w sprawie chowu iitp.

Graniczymy z wodami tzw sum-owskimi Oirm w Szczecinie i wodami Spółdzielni Rybackiej Regalica która nie ma regulaminu i działa zgodnie z rozp ministra.

Na każdej  z tych wód są różne limity i okresy ochronne i wymiaty ochronne .

I wyobrazcie sobie jak próbują kombinować,typu ja te ryby złowiłem na morskich i przypłynąłem na Pzw,lub złowiłem na wodach Spółdzielni  Regalica i przypłynąłem na Pzw i tak dalej dziadki pierdziuszki kombinują  ....... ale mamy sposób  tez nz to.

A kary na wodach sumowskich to nawet lilkanaście tysięcy złotych..

Oj cholernie ciężko jest na jesień, ale nie odpuścimy.

 

 

(2012/12/22 18:00)

Draq


Ja się spotkałem z takim czymś, że ktoś mi mówił że zarekwirowany sprzęt idzie na aukcje na której jest zlicytowany i fundusze z aukcji zasilają konto strażników czyli wszystko idzie na sprzęt i pokrywa koszty przeprowadzanych akcji. (2012/12/22 18:04)

wirefree


"Sprzęt tzw. NN trafia do uprawnionego do rybactwa, do sióstr zakonnych lub uprawnionego ."


I te siostry zakonne to co one robia z tymi siatkami i wedkami na prad ? To bardzo interesujace jest.

(2012/12/22 18:24)

news34


Przekazany sprzęt przez nas do Psr trafia z powrotem do wędkarza jeśli ten zgłosi się i przyjmnie mandat.

Jeśli się niezgłosi wędkarz do PSR sprawa trafia do sądu.

 Psr musi zmieścić się w 8 dniach tzn (wezwanie wędkarza, jeśli się niezgłosi musi wystąpić do sądu o zabezpezpieczenie sprzętu i to wszystko w 8 dniach,jesli nie zdąży sprzęt wędkarz otrzymuje ale sprawa i tak trafia do sądu.

Dlatego od "wędkarzy" zazwyczaj otrzymujemy nr tel i wezwanie odbywa się szybciej, a chcąc unikonć sądu zgłaszają się w 80%,jak sąd zasądzi przepadek sprzętu to musi on trafić do uprawnionego czyli w tym wypadku do PZW,gdy ujawnimy wykroczenie wędkarz podpisuje nam "pouczenie osoby podejrzanej o popełnienia wykroczenia" .

Zarekwirowany nn porzucony otrzymuje PZW. czy warto wystawiać na aukcje... hm niewiem zaraz się może skarbówka doczepi , lepiej może dzieciakom rozdać.

 W listopadzie zatrzymaliśmy jakoś ponad 20 szt wedek ,ujawniono 60 wykroczeń .

Najaktywniejszy strażnik był 67 razy na kontroli .

(2012/12/22 18:34)

news34


a łowią sobie siostry na Odrze ryby na śniadanie stacjonują przy Odrze w większości to cudzoziemki więc karty wędkarskiej nie potrzebują .

A poważnie to :

Sorki w poście powyżej uciekło mi słowo -ryby-

Ryby zatrzymane przekazujemy siostrom zakonnym lub uprawnionemu.

(2012/12/22 18:39)

Pawgas


Jeśli działacie też na wodach SUM to zapraszam na Dziwną do Wolina. Obecnie rzeka zamarzła ale jeszce trzy tygodnie temu szarpali z nabrzerza równo a jeden nawet siaty stawiał w poprzek rzeki. W biały dzień. Udało nam się wyciągnąć z łodzi jedna siatkę rozpiętą w poprzek rzeki - przywiązaną do filarów (tych odbojnikow przeciwlodowych) małego mostu drogowego. (2012/12/22 20:15)

robban


Fajnie ze cos sie dzieje!!! Karac , karac i jeszcze raz karac. Powinno byc tak ze kazdy zlapany , automatycznie ma na starcie 5 tys. do zaplacenia , zabrany sprzet bez mozliwosci zwrotu. A , najgorsze sa te dziadki emeryty , wedkujacy z lodzi i z brzegu. Tepic wszystkich szarpakowcow. Jeszcze jak mieszkalem w szczecinie, pamietam jak bylismy na regalicy ( cegielince ) , lapalo w tedy wielu ,nikt nic nie zlowil, jakies plotki, zadnej konkretnej ryby. A , miejscowy przyjechal rowerem , poszarpal  15 min. i z rybkami wrocil do domu. Ja i wiekszosc widzadz to niedowiezalem, to sie nie dzialo !! A ,jednak!!!! Lapcie i karajcie . Zycze powodzenia.  (2012/12/22 20:26)

news34


działamy tylko na terenie Powiatu Szczecin , na twoim terenie znajduje się również inspektorat rybołówstwa morskiego, i SSR z Kamienia Pomorskiego .

Słyszałem równiez o poczynaniach na Dziwnej .

(2012/12/22 21:07)

marecki27-1979


działamy tylko na terenie Powiatu Szczecin , na twoim terenie znajduje się również inspektorat rybołówstwa morskiego, i SSR z Kamienia Pomorskiego .

Słyszałem równiez o poczynaniach na Dziwnej .

Brawo koledzy !!! Mój ojciec też jest strażnikiem ale w Nowogardzie,ja tak jak mówiłem też po Nowym Roku będę myślał żeby się do was przyłączyć.

Pozdrawiam i wszytskiego dobrego życzę.

(2012/12/23 13:36)

przewodnik71


PSR daje za małe mandaty. (2012/12/23 21:10)

gruby1-g3


PSR daje za małe mandaty.

takie prawo także jestem zdania jak by za minimum nie wymiarowca płaciło się od 500zł to by ktoś przemyślał czy warto wiadomo byli by i tacy jak nietrzeźwi kierowcy..ale jednak za szczupłego 45cm zapłacić 5stów to już tak o przy kryzysie i wogóle a z ametr siaty min 1tyś i jest dobrze ale ryba psuje się od głowy to jak ma być dobrze....wesołych... (2012/12/23 22:01)

pike28


Gratuluję sukcesów .. Faktycznie ubyło szarpakowców. Zwłaszcza pod mostem w podjuchach . Przynajmniej nie bombarduja juz naszchy lodek czy pontonów 50gr. ciężarkami... Wielkie słowa uznania. Ile razu nie byłem w tym miejscu na pontonie zawsze widziałem tych ciołków w bluzach moro z kapturami na głowach.. Niestety byli bezkarni. Teraz cieszę się, że są szanse by to się ukróciło. A co do sandaczy.... jak jest ich bardzo dużo skoro przez całą jesień miałem jednego niewymiara, Sandacze do żenada w tym roku. (2012/12/25 15:38)

ZanderHunter


Gratuluję sukcesów .. Faktycznie ubyło szarpakowców. Zwłaszcza pod mostem w podjuchach . Przynajmniej nie bombarduja juz naszchy lodek czy pontonów 50gr. ciężarkami... Wielkie słowa uznania. Ile razu nie byłem w tym miejscu na pontonie zawsze widziałem tych ciołków w bluzach moro z kapturami na głowach.. Niestety byli bezkarni. Teraz cieszę się, że są szanse by to się ukróciło. A co do sandaczy.... jak jest ich bardzo dużo skoro przez całą jesień miałem jednego niewymiara, Sandacze do żenada w tym roku.




Koledzy następnym raz jak będziecie widzieć takie zachowania reagujcie!....chyba macie telefony przy sobie...wystarczy zadzwonić tel. PSR Szczecin - 914303652 lub 997 nie miejcie skrupułów pamiętajcie jedno jeżeli my wędkarze nie będziemy reagować to niestety będzie tak dalej...to jest tzw. społeczne przyzwolenie znieczulica na ten proceder...a pózniej będziemy narzekać że nie ma ryb w naszych wodach... (2012/12/25 20:28)

przewodnik71


Prędzej przyjedzie SSR niż PSR. (2012/12/26 21:10)

lucek1749


Rafale nigdy nie odpuścimy kłusolom... (2013/10/06 10:39)

ZanderHunter


Przyjrzyjcie się koledzy odcinku Odry w centrum Szczecina gdyż znów podobno zaczynają się "żniwa" sandaczowe czyli łowione są tam sandaczyki w dużych ilościach poniżej wymiaru...i chowane po tzw. "krzakach"...szkoda tych rybek...tylko wzmożona kontrola w tych miejscach może ukrócić ten proceder...

P:) (2013/10/06 18:01)

robban


Widze wpis Andrzeja. A i to ja , cos dodam. Zaglondnijcie tez czasem na Cegielinke, tam lubia tez poszarpac. Mimo ze nie jestem na miejscu , to wiem co sie dzieje, poniewaz niektorzy tam do dzis wedkuja. Pozdrowionka  (2013/10/06 22:21)

JKarp


http://www.zpw.pl/dodatkowe-ograniczenia-w-wedkowaniu-na-rzece-odra-obwod-nr-5,sid1424.html

 

  1. 1. Zakaz dociążania zestawu spinningowego dodatkowym obciążeniem powyżej 20 g /cały rok/. Zakaz nie dotyczy tzw. metody DROP SHOT,
  2. 2. Zakaz spinningowania w okresie od 01 stycznia do 30 kwietnia /każdego roku/ na wyznaczonych obszarach:
    1. 1. Odra Zachodnia – od Wyspy Zielonej do granicy obwodu na Trasie Zamkowej,
    2. 2. Kanał Parnicki – w granicach obwodu,
    3. 3. Odra Zachodnia – od ujścia Kanału Leśnego /Odyniec/ i Kanału Kurowskiego do linii wysokiego napięcia w odległości ok. 300 m poniżej mostu drogowo-kolejowego przy Dziewokliczu.
    4. 4. Odra Zachodnia – od mostu na autostradzie Berlin – Szczecin do śluzy Kanału Żeglińskiego /przekop na wysokości Siadło Dolne/,
    5. 5. Odra Wschodnia i Cegielinka – od mostu Cłowego do mostu kolejowego w Podjuchach.

Podstawa:
Uchwała Zarządu Okręgu w Szczecinie Nr 16/2013 z dnia 07.10.2013 r.

Dyrektor Biura OPZW w Szczecinie Rafał PenderRafał Pender


(2013/10/08 15:58)

Pawgas


A czy w ramach walki ze spiningiem również zakaz stawiania siat będzie przestrzegany czy dalej kłusole i ribacy będą robić co chcą?  (2013/10/09 09:56)

news34


Jak nie będziesz reagował to któż to wie . (2013/10/10 23:11)

news34


Widze wpis Andrzeja. A i to ja , cos dodam. Zaglondnijcie tez czasem na Cegielinke, tam lubia tez poszarpac. Mimo ze nie jestem na miejscu , to wiem co sie dzieje, poniewaz niektorzy tam do dzis wedkuja. Pozdrowionka



Zaglądamy prawie codziennie . (2013/10/10 23:14)