Zaloguj się do konta

Sytuacja na J.Turawskim ?

utworzono: 2012/04/13 13:24
mario12013

Witam,pisze z pytaniem czy ktos juz probował połowow na J.turawskim,co i czy... obecnie tam bierze?
[2012-04-13 13:24]

bodekk66

wiem że brało dobrze odłowiono 1650 kg ryb,na dzień dzisiejszy nie posiadam info, [2012-04-13 15:18]

adler

Witajcie . 

Sprostowanie względem owych 1650 kg ryb . Sprawa ma się tak : 

ODŁOWY SELEKCYJNE - ZBIORNIK TURAWA .
Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu informuje, że w dniach 23-03 2012 r.– 29-03-2012 r. zostały przeprowadzone odłowy selekcyjne na zbiorniku Turawa. Odłowiono, 1654 kg. leszcza którym zarybiono inne wody Okręgu. Odłowy przeprowadzała wyspecjalizowana firma rybacka z Olsztyna prowadzona przez dra Krzysztofa Kozłowskiego. Odłowy były przeprowadzane za pomocą sieci rybackich dla pozyskania leszcza do zarybień innych wód. Pokazały przy tym, że zbiorniku Turawskim populacje innych gatunków ryb mają się całkiem dobrze. Ryby drapieżne reprezentowane przez sandacza i szczupaka pokazały wszystkie roczniki co wskazuje na prawidłową strukturę ichtiofauny na tym zbiorniku. Wszystkie ryby innych gatunków zostały wpuszczone z powrotem do wody poza 100 kg SUMa które zgodnie z decyzją Marszałka Województwa Opolskiego zostało przekazanych do Ośrodka Zarybieniowego w Poliwodzie celem utworzenia stada tarłowego.

WYDANE RYBY WEDŁUG ROZDZIELNIKA NA ZARYBIENIA DLA KÓŁ :

Koło PZW - Jasienica Dolna 100 kg Starorzecze Nysy

Koło PZW – Głogówek 80 kg Staw Parkowy

Koło PZW – Strzelce Opolskie 150 kg Zbiornik Ujazd

Koło PZW – Tułowice 150 kg Skarbiszowice

Koło PZW – Ozimek 150 kg Biestrzynnik Mleczy i Duży

Koło PZW – Kluczbork 338 kg

Koło PZW – Olesno Miasto 145 kg Żurawiniec

Nysa Kłodzka 100 kg Nysa

Koło PZW - Lewin Brzeski 441 kg Żwirownie

Razem 1654 kg

[2012-04-13 16:48]

bodekk66

nie wiem po co komu te sprostowanie,bo każdy wchodząc na stronę okręgu i jeziora sam to przeczyta bo to wielkie wydarzenie,ja tylko odpowiedziałem w formie żartu, że bierze bo taki był post  czy coś bierze i nie było moją intencją sugerowania  komukolwiek  czegokolwiek, a wpisałem o 4kg mniej świadomie, bo rozdzielniki się zgadzają i to prawda co napisałeś [2012-04-13 17:36]

Zalew Turawa jest silnie zanieczyszczony solami metali oraz ściekami bytowymi. Ryby tam jeszcze są :czasem nawet spore  , jednak produkcja biologiczna - po krótkim niegdysiejszym "Boomie " sandaczowym , to obecnie - tragedia. Duże zalewy takie jak Zbiornik Włocławski czy Turawa  , należą do wiodących emiterów  gazów cieplarnianych ( fosforowodór , metan , siarkowodór , dwutlenek węgla ) , które zgromadzone  są w niezmineralizowanej materii organicznej dna ( tzw tykająca bomba ekologiczna ).Od wielu lat obserwuje się tam zakwit sinic , produkujących toksyny oraz masowych kolonii glonów, które gnijąc -odtleniają dno. To skutek eutrofizacji i przełowienia , wytrzebienia drapieżników I rzędu  ( sum , szczupak , sandacz , ewentualnie węgorz a nawet okoń ) , które w naturalny sposób ograniczają rozwój populacji drobnych karpiowatych , wyżerających zooplankton  - który żywi się sinicami i okrzemkami .... Brakuje też skupisk racicznicy , która choć kontrowersyjna - ma tę zaletę ,że wybitnie czyści wodę ( będąc zarazem bioindykatorem czyli wskaźnikiem stanu ekologicznego ). Racicznica wiąże sole mineralne , którymi żywią się sinice w tzw aglutynat - formę nieczynną soli użyźniających . Niestety : mała ilość większych płoci , które lubują się w żerowiskach obfitych w tego małża a w zamian za to : duża ilość płociowej drobnicy ( która zżera zooplankton żywiący się sinicami ) , jest brzemienna w skutki w postaci pięknych , corocznych zakwitów wody.
[2012-04-13 17:37]

No , i oczywiście trzeba dodać : ścieki komunalne , przemysłowe i gospodarcze - one także zanieczyszczają zbiornik , przyczyniając się do gwałtownie postępującej eutrofizacji.
[2012-04-13 17:49]

bodekk66

Urban 83,,,,piękny materiał zarybieniowy odłowili<<,spieprzą genetykę rodzimych gatunków do reszty, ale nikt nie powie że się nie zarybia,a innej rybki nie złowiono tylko biednego ostatniego sumika zabrali,do wódeczki wsam raz dla ekipy  było zimno,eh eh

[2012-04-13 18:03]

adler

Niesłychane . Naprawdę nie ma nikogo kto by znał sytuację panującą na Turawie ?  [2012-04-13 21:13]

Arcymisiek

Według mnie te żenujące zarybienia dla otarcia łez są żałosne,ten leszcz to karłowaty chwast,
a  prawie wszystkie wody w woj.Opolskim są przeleszczone.
Zarząd okręgu  kpi sobie z wędkarzy którzy opłacając składki oczekują zarybień,ale konkretnymi gatunkami,np.lina ,szczupaka,sandacza,a nie przesypanie  wody żyletkowatą padliną ...Żenada:/ [2012-04-13 21:36]

Arcymisiek

Prawie co roku powtarza się ten proceder,bo rzekomo jest duże zainteresowanie przez koła "narybkiem" leszcza,kiedyś były podobne pseudo zarybienia karasiem-też chwast...W końcu pieniądze trzeba gdzieś rozpisać.
[2012-04-13 21:42]

Arcymisiek

Witam,pisze z pytaniem czy ktos juz probował połowow na J.turawskim,co i czy... obecnie tam bierze?

Odpowiedź na twoje pytanie jest prosta,czyli...
Rybą dyżurną na tym zbiorniku jest (karłowaty)leszcz czasami weźmie płoć.
Jeżeli chodzi o drapieżnika,to gdzieś jeszcze jakieś nie wymiarki i pojedyncze sztuki większych okazów zostały,ale są trudne do zlokalizowania,bo to "towar"deficytowy na tym zbiorniku
.

[2012-04-13 21:55]

covent

Niesłychane . Naprawdę nie ma nikogo kto by znał sytuację panującą na Turawie ? 

Moderatorze - zwróć uwagę, że kosmita zaczyna już gadać sam ze sobą.. zrób coś z tym bo to śmiesznie wyglada.

[2012-04-13 22:10]

adler

Kolego Krzysztofie zbytnio się nie rozpędzaj . Chodzisz na Zebrania Sprawozdawcze , albo w każdym kole są zebrania Zarządu bynajmniej raz na miesiąc , gdybyście bynajmniej w kilku wędkarzy razem zadziałali w tematach zarybień byłoby u Was OK. Znam np. niedaleko Ciebie ekipę chłopaków z Kietrza . Tam wędkarze mają wielki wpływ na prace zarządu , BO CHCĄ . Zarząd jest dla Was , a nie odwrotnie . Chcą wędkarze łatwej ryby , zarząd proszę macie i jest kryty . Chodząc na spotkania Zarządu masz prawo do wglądu w dokumentację zarybień .  Względem leszcza widzisz od kilku lat staramy się o przydział i niestety są koła o większej potrzebie . 

Więcej inicjatywy i mniej narzekania masz wiele pozytywnego do zdziałania nie zniechęcaj się  . Pozdrawiam 

[2012-04-13 22:10]

adler

Tyle wiesz o Turawie ? , czy ktoś Ci tylko mówił , często tam bywasz ?. Może pogadamy o szczegółach panujących na Turawie ? I nie przesadzaj proszę bo na zbiorniku byłem wczoraj , owszem było wędkarzy dużo , niestety leszcz weszedł już na tarło . Zaobserwowaliśmy w kilku zatokach niezłe ławice potężnych dysków ( łopat ) . Więc skończ młody kolego te insynuacje bo mijasz się z prawdą . Nie próbuj się kłócić bo na zbiorniku np . w tamtym roku byłem minimum po dwa razy w tygodniu  ( więc oblicz cały rok ) . Nie masz racji i przestań .  [2012-04-13 22:21]

Arcymisiek

Kolego Krzysztofie zbytnio się nie rozpędzaj . Chodzisz na Zebrania Sprawozdawcze , albo w każdym kole są zebrania Zarządu bynajmniej raz na miesiąc , gdybyście bynajmniej w kilku wędkarzy razem zadziałali w tematach zarybień byłoby u Was OK. Znam np. niedaleko Ciebie ekipę chłopaków z Kietrza . Tam wędkarze mają wielki wpływ na prace zarządu , BO CHCĄ . Zarząd jest dla Was , a nie odwrotnie . Chcą wędkarze łatwej ryby , zarząd proszę macie i jest kryty . Chodząc na spotkania Zarządu masz prawo do wglądu w dokumentację zarybień .  Względem leszcza widzisz od kilku lat staramy się o przydział i niestety są koła o większej potrzebie . 

Więcej inicjatywy i mniej narzekania masz wiele pozytywnego do zdziałania nie zniechęcaj się  . Pozdrawiam

Nie narzekam,po prostu wymieniam się spostrzeżeniami na forum,bo po to jest forum-żeby dyskutować
.
Co do koła Kietrz nie znam dokładnej sytuacji,ale wiem,że co roku zarybiają pstrągiem tęczowym z własnej kieszeni,a resztę uzupełnia ochłap który dostają od zarządu.

[2012-04-13 22:29]

Arcymisiek

Tyle wiesz o Turawie ? , czy ktoś Ci tylko mówił , często tam bywasz ?. Może pogadamy o szczegółach panujących na Turawie ? I nie przesadzaj proszę bo na zbiorniku byłem wczoraj , owszem było wędkarzy dużo , niestety leszcz weszedł już na tarło . Zaobserwowaliśmy w kilku zatokach niezłe ławice potężnych dysków ( łopat ) . Więc skończ młody kolego te insynuacje bo mijasz się z prawdą . Nie próbuj się kłócić bo na zbiorniku np . w tamtym roku byłem minimum po dwa razy w tygodniu  ( więc oblicz cały rok ) . Nie masz racji i przestań . 

Też tam byłem kilka razy i nie złowiłem nic ciekawego,koledzy którzy byli zemną wypadli jeszcze gorzej niż ja,wiem co tam za nędza  bierze.
Dlatego też pisząc opieram się na własnych odczuciach jak i kolegów,ogólnie kicha.
[2012-04-13 22:36]

Arcymisiek

Z mojej strony to by było tyle na temat Turawy...
Bez odbioru.
[2012-04-13 22:41]

swyniu

byłem ostatnio na wałach w rejonie Rybaczówki i na fedeerka brały płotki leszcze i krąp [2012-04-15 12:14]

bryniol102

Panowie odswierzam temat. W polowie lipca jade z zona i dzieckiem na turawe na urlop. Bede miec tydzien czasu na lowienie. Bede tam pierwszy raz i chce zobaczyc sandacza. Bede prubowal z lodzi(niewiem czy mozna porzyczyc) i walu. Moze ktos sie przylacz? Przeraszam za polskie znaki [2012-06-27 06:23]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia