System Drachkovitcha-przepisy

/ 6 odpowiedzi

Witam kolegow o kiju chciałem zapytać o ten system polowu na martwa rybke czy można spokojnie jej uzywac czy sa jakies zakazy itp. z góry dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam

użytkownik26223


Systemik ten jest do zbrojenia przynęty w spinningu.Niestety wodach na których obowiązuje RAPR spinningowanie przynętami naturalnymi jest zabronine.

V. DOZWOLONE METODY POŁOW

2 Metoda spiningowa

Łowienie ryb metodą spiningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną nie więcej niż w dwa haczyki. W czasie spiningowania nie wolno stosować żadnych dodatkowych wskaźników brań instalowanych na lince.

(2015/04/27 16:25)

kaban


Wspomniany w tytule systemik w zamyśle twórcy był wymyślony do zbrojenia martwej rybki, ale u nas jako, że ten sposób jest zabroniony to możemy wykorzystać go do zbrojenia gum ze wskazaniem na rippery. (2015/04/28 09:28)

cytryn74


Jarek11 dwa haczyki? A co z woblerami? Mają po 2 kotwiczki a nawet trzy? :)Pozdro.. (2015/04/30 18:38)

użytkownik26223


Jarek11 dwa haczyki? A co z woblerami? Mają po 2 kotwiczki a nawet trzy? :)Pozdro..

Nie o ilość haczyków/kotwiczek biega a o to że systemik Drachkovitcha jest przeznaczony do zbrojenia martwej rybki w spinningu a wedle regulaminu (tam gdzie RAPR obowiązuje) nie wolno spinningować przynętami naturalnymi.
Ps. w RAPR nie ma słowa "kotwiczka" oni "to" nazywają "haczykami o wielu ostrzach".


V. ZASADY WĘDKOWANIA

 1. Wędka:
  Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:
  1. jednym haczykiem z przynętą albo
  2. w metodzie muchowej, nie więcej niż dwoma haczykami, każdy ze sztuczną przynętą, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm, albo
  3. w metodzie spiningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm,
  4. przy połowie ryb spod lodu:
   - jednym haczykiem z przynętą, przy czym haczyk nie może mieć więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm, albo
   - sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm.
(2015/04/30 19:41)

użytkownik26223


wychodzi na to że jakiś nadgorliwy ssr-owiec czy inny strażnik w teksasach może o to się do#$%ać  więc lepiej odpiąć trzecią kotwiczke. (2015/04/30 19:47)

Jakub Woś


wychodzi na to że jakiś nadgorliwy ssr-owiec czy inny strażnik w teksasach może o to się do#$%ać  więc lepiej odpiąć trzecią kotwiczke.

Jaki nadgorliwy? O 3 kotwice kazdy powinien się "do#$%ać" (2015/05/01 04:20)