System Drachkovitcha jako dozbrojka gum

/ 25 odpowiedzi / 2 zdjęć
System drachowicza, (mam nadzieje, ze nie popełniłem błędu pisząc nazwisko tego pana:)   W Polskim prawie jest to system zabroniony przy stosowaniu martwej ryby w spinningu. Wyczytałem, ze ten system jest świetnym rozwiązaniem przy dozbrajaniu dużych gumowych przynęt. Co wy na to ? Ktokolwiek próbował, ktokolwiek wie? piszcie. :)
Na internecie jest mało informacji na temat tej metody.
Orsi1


Hmm jako uzbrojenie może się nieźle nadać chociaż nie wiem czy guma nie będzie się rwać od tego druta chociaż jakby ten drut przygiąć to czemu nieNa aukcji allegro jest napisane ze służy do dozbrajania rybek do 12 cm więc na takie gumy 15+ cm powinno być dobre i nie powinno zakłucać pracy przynętyNiezły patent (2011/12/30 18:13)

barrakuda81


No i wróciłem tu ze swoim pytaniem jak sie ta metoda sprawdza bo że jest nielegalna na wodach PZW to juz wiem.Dziwne bo jest ostro propagowana w wedkarskich mediach i nie bardzo rozumiem dlaczego przepisy tego zakazuja.Napewno uzywanie zywej rybki odpada ale na trupa popróbowałbym...Działa to w praktyce?  (2013/09/02 20:36)

ryukon1975


Z trupem zakazana na PZW ale można z przynętą sztuczną -gumą (gdzieś na filmie to mam).

Media propagują bo media nie tylko o wodach PZW piszą ale o wędkarstwie.

Dlaczego PZW zakazało spinningu martwą rybką (bo pod to chyba trzeba to podciągnąć to nie wiem.

 

(2013/09/02 20:47)

barrakuda81


Tez widziałem pare filmow min. z serii WMH o tej metodzie.Ta martwa rybka w systemie porusza sie jak konajaca i moze to wabi drapiezniki?Do tego bodźce zapachowe i smakowe...Musi byc podatna na zaczepy przez te boczne kotwice ale w teorii moze byc skuteczna.Na filmie połowili...:-) Ciekawe jak w praktyce? Zakazany owoc kusi najbardziej:-)... (2013/09/02 20:56)

u?ytkownik164339


Ściągając zestaw gruntowy z martwą rybką / metoda dozwolona  / - to praktycznie spinningujesz stosując tą metodę / łamiąc przepisy / , ale czy częste takie ściąganie / wolne , szybkie , rwane / jest niedozwolone ? -  nie wiem ! (2013/09/02 20:59)

ryukon1975


Ściągając zestaw gruntowy z martwą rybką / metoda dozwolona  / - to praktycznie spinningujesz stosując tą metodę / łamiąc przepisy / , ale czy częste takie ściąganie / wolne , szybkie , rwane / jest niedozwolone ? -  nie wiem !


 

Jest na pewno skuteczne bo złowiłem tak na trupa kilka ryb. Szczupaki, boleń, kleń nawet ciężarek gruntowy godnej masy ich nie wystraszył.:)

(2013/09/02 21:08)

Romuald55


Regulamin nie zabrania łowienia tą metodą.Nie jest powiedziane,że nie można ciągnąć zestawu gdy na haku jest martwa rybka.Musi tylko być uzbrojona w jeden haczyk.Kotwica jest traktowana oczywiście jako jeden hak.Nie można trolingować jeśli na haczyku jest przynęta naturalna,a więc ryba. (2013/09/02 21:11)

barrakuda81


Czyli gdybym załózmy hipotetycznie łowił spinningując martwa rybka to b. trudno byłoby mi udowodnic złamanie regulaminu...Praktycznie nie mogliby niczego mi udowodnic (tylko analizuje) co sugeruje że mamy do czynienia z przepisem nie adekwatnym do naszej wedkarskiej codziennosci.W polskim prawie jest sporo takich niejasnych zapisów dotyczacych roznych aspektów zycia które nie definiują w sposób jednoznaczny zachowań/sytuacji z nimi sprzecznych.Nie ważne - zostawmy to.Bardziej  interesuje mnie czy na "toto" sandałki lepiej gryza (szczupaki tez)?Moze jakis praktyk sie wypowie to rzuciłoby troche swiatła na kluczowa kwestie... (2013/09/02 21:12)

barrakuda81


Ściągając zestaw gruntowy z martwą rybką / metoda dozwolona  / - to praktycznie spinningujesz stosując tą metodę / łamiąc przepisy / , ale czy częste takie ściąganie / wolne , szybkie , rwane / jest niedozwolone ? -  nie wiem !


 

Jest na pewno skuteczne bo złowiłem tak na trupa kilka ryb. Szczupaki, boleń, kleń nawet ciężarek gruntowy godnej masy ich nie wystraszył.:)

Czyli działa!To juz cos.

(2013/09/02 21:13)

barrakuda81


Regulamin nie zabrania łowienia tą metodą.Nie jest powiedziane,że nie można ciągnąć zestawu gdy na haku jest martwa rybka.Musi tylko być uzbrojona w jeden haczyk.Kotwica jest traktowana oczywiście jako jeden hak.Nie można trolingować jeśli na haczyku jest przynęta naturalna,a więc ryba.

Więc moze zmodyfikowac system zbrojenia- jedna kotwiczka zamiast dwóch i naprzód?! (2013/09/02 21:15)

u?ytkownik164339


Trolling to jakby modyfikacja spinningu ... - więc jakie jest racjonalne uzasadnienie obowiązującego  przepisu ? (2013/09/02 21:17)

barrakuda81


Przyznam sie że nie jestem biegłym znawca "tych wszystkich przepisów".Polegam na Waszej wiedzy w tym temacie ale obawiam sie że bez względu na to jaka interpretacja nam przypadnie do gustu to zdanie funkcjonariusza PSR moze byc odmienne.Sa tu rozbieżne opinie.To daje do myslenia bo taka sytuacja stwarza własnie dogodne okolicznosci do dowolnej interpretacji przepisu (jest on niejednoznaczny) a to sugeruje  że jest on bublem prawnym - to tak mi sie na prosty rozum nasuwa...  (2013/09/02 21:26)

ryukon1975


Przyznam sie że nie jestem biegłym znawca "tych wszystkich przepisów".Polegam na Waszej wiedzy w tym temacie ale obawiam sie że bez względu na to jaka interpretacja nam przypadnie do gustu to zdanie funkcjonariusza PSR moze byc odmienne.Sa tu rozbieżne opinie.To daje do myslenia bo taka sytuacja stwarza własnie dogodne okolicznosci do dowolnej interpretacji przepisu (jest on niejednoznaczny) a to sugeruje  że jest on bublem prawnym - to tak mi sie na prosty rozum nasuwa... 


 

 

 

 

 

 

I dlatego ja zawsze wybieram ten wariant jaki mi najbardziej odpowiada w danej chwili.

(2013/09/02 21:33)

barrakuda81


Przyznam sie że nie jestem biegłym znawca "tych wszystkich przepisów".Polegam na Waszej wiedzy w tym temacie ale obawiam sie że bez względu na to jaka interpretacja nam przypadnie do gustu to zdanie funkcjonariusza PSR moze byc odmienne.Sa tu rozbieżne opinie.To daje do myslenia bo taka sytuacja stwarza własnie dogodne okolicznosci do dowolnej interpretacji przepisu (jest on niejednoznaczny) a to sugeruje  że jest on bublem prawnym - to tak mi sie na prosty rozum nasuwa... 


 

 

 

 

 

 

I dlatego ja zawsze wybieram ten wariant jaki mi najbardziej odpowiada w danej chwili.

Ciekawa konkluzja :-)To chyba najbardziej "zdroworozsądkowe" podejscie do tej kwestii.

(2013/09/02 21:43)

zbynio 33


jakby tak każdy miał podchodzić do wędkowania i przepisów to po co zezwolenia. ja nie łowię tylko robaka moczę, a kto mi zabroni. w ten, lub podobny sposób dozbrajaliśmy gumy z kolegami ponad 20 lat temu. zwiększa to skuteczność zacięcia, a wielkością ołowiu możemy dopasować przynętę do łowiska. http://www.youtube.com/watch?v=4z2eDttAyBg (2013/09/03 12:12)

u?ytkownik58874


Moim zdaniem jeśli na łowisku nie ma zakazu wędkowania tą metodą,to jest to najskuteczniejsza metoda spinnigowa na leniwe ryby.Niezależnie czy rybka ma 10cm czy 15cm dwie kotwiczkie stanowczą wystaczają,należy dobrać tylko ich wielkość,większa rybka-większe kotwiczki,oraz ogólnie większy rozmiar szczemiączka i długość drutu miedzianego do owijania rybki.Poniżej to jak wygląda to u mnie.Co do przepisów j i ilości kotwiczek(czyt.haczyków) to jeśli łowisz na pzw,musisz się stosować do jednej kotwiczki,lecz tu po braniu musisz zachowywać się jakbyć łowił na żywca,popuścić linki bo skuteczność drastycznie spada przy zestawię z jedną kotwiczką i natychmiastowe zacięcie nie jest dobrym pomysłem.Jedną kotwiczkę powinniśmy ulokować w połowie rybki-co dam nam to lepszą chwytność.Pozdrawiam ! (2013/11/18 16:53)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik58874


SKUTECZNOŚĆ PRZYNĘTY:ps.poniższy komplet tych śledzików złowiony został na totalnym bezrybiu-jeziorze porzuconego przez pzw,kila lat leżało odłogiem,więc kłusownictwo,10lat dzierżawy przez nurków-również sukcesywnie wyławiali rybki.Specyfika akweny: ciężke w spinnngu jeziorko 3h o 16metrach głębokości i bardzo ostrych spadach.Populację ryb można tam liczyć w sztukach(oczywiście nie mówię o płtokach i innej drobnicy) Na tym akwenie nawet żywiec z pontonu przegrywał,nie wspominając zwykłe przynęty spinngowej-na którę to trzeba się modlić o pistoleta by szczytówką zamajtał.       Dla mnie Drachkovitz-No.1 bezkonkurencyjnie :) POLECAM! (2013/11/18 17:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.