Syrop Monin jako atraktor i dip.

/ 2 odpowiedzi
  Witam koledzy. Chciałem się podzielić z Wami wiedzą jaką udało mi się zdobyć bardzo ale to bardzo przypadkowo. Od kilku już lat pracuje zawodowo jako BARMAN. Jak sami dobrze wiecie barmani żeby zrobić dobre driny mieszają różne alkohole i dodają różne smakowe syropy. Ja używam syropów firmy MONIN.
Firma w swoim asortymencie posiada kilkaset smakowych syropów min. banan, truskawka, arbuz itp. dosłownie wszelkie owocowe smaki. Mają tez syropu o smaku czekolady, cynamonu, piernika, anyżu czy karmelu. Z ciekawostek to syropy: zielony ogórek, guma balonowa czy ciasto szarlotka. Syropy MONIN charakteryzują się bardzo intensywnym smakiem i wspaniałym zapachem a dodatkowa są dość słodkie.
   Wiosną ubiegłego roku wpadłem na pomysł z kolegą aby przetestować syropy MONIN na rybach dodając do zanęty. Łowiskiem było Starorzecze Odry w okolicach Opola. Ja do zwykłej zanęty Trapera na rzekę dodałem syropu MONIN CZEKOLADOWE CIASTECZKO, kumpel natomiast nęcił "gołą" zanętą. Ja do swojej użyłem 80ml syropu na kg suchej zanęty. Na początek do wody wrzuciliśmy po 3 duże kule. W mojej zanęcie ryby pojawiły się po ok. pół godziny. W ciągu godziny złowiłem 3 wymiarowe jazie po ok 30cm, 2 leszcze po ok. 45cm i kilkanaście płoci natomiast kolega który łowił dosłownie 5-7m. miał tylko pare brań i pare małych płotek. Po tej godzinie kolega także dodał do swojej zanęty MONINA i po kilkunastu minutach zaczął łowić. Po 4 godzinach łowienia łąćzna waga złowionych ryb wynosiła prawie 9kg. Syropu sprawdzily się przez sezon kilkanaście razy. Kolega jest karpiarzem i uzywał syropu jako dip do kulek i najlepsze efekty miał gdy kulki moczył w syropie o smaku GUMY BALONOWEJ.
  Dodam że o.7l wiekszosci syropów kosztuje od 25 do 35zł. Jeżeli macie pytania odnośnie smaków syropów na jaka pogode i jakie ilości do zanęty itp. piszcie napewno pomoge bo z kolega przez sezon przetestowalismy około 30 syropów MONIN. Pozdro :)