Zaloguj się do konta

Sypka glina do zanęty w metodzie gruntowej?

utworzono: 2012/03/27 10:41
krzysiek556

Łowiąc metoda gruntową na koszyczek lub sprężynę warto  dodawać  do zanęty sypkiej glinę?
[2012-03-27 10:41]

Giissmo

http://gorek-gliny.pl/?p=698
Polecam poczytać artykuł, zwłaszcza 2 część o feederku. jest podany skład takiej zanęty. Sam mam zamiar to przetestować.
[2012-03-27 13:02]

czewrony

Nie wiem nic o sypkiej, natomiast gliny z brzegu używa się żeby dociążyć koszyk. [2012-03-27 14:36]

czewrony

Co do linku, to na zdjęciu widać że jest co najmniej 6 leszczy, a przepisy mówią, że w Ciągu doby można wziąć ze sobą 5 leszczy. A jeśli bierzemy to leszcze zabierane do siatki a te, których nie weźmiemy to lecą popływać z powrotem. Jeśli się mylę to mi powiedzieć proszę bo się uczę na kartę i chcę mieć jasność : ) [2012-03-27 14:36]

89krzysztof

Co do linku, to na zdjęciu widać że jest co najmniej 6 leszczy, a przepisy mówią, że w Ciągu doby można wziąć ze sobą 5 leszczy. A jeśli bierzemy to leszcze zabierane do siatki a te, których nie weźmiemy to lecą popływać z powrotem. Jeśli się mylę to mi powiedzieć proszę bo się uczę na kartę i chcę mieć jasność : )

Jeśli się uczysz, to może zacznij od przeczytania RAPR ?  [2012-03-27 14:52]

czewrony

Przepraszam za zamęt, bardzo mi się pomyliło : /Dzięki za spostrzeżenie :) [2012-03-27 18:09]

Romuald55

Żeby dociążyć koszyk używa się taśm ołowianych a nie gliny sypkiej czy innej.zanęta do koszyka musi być skondensowana o silnych własnościach wabiących.Glina nie odgrywa tu żadnej roli.Zanęta w koszyku ma przyciągnąć rybę,sprowokować do chwycenia przynęty i jej złowienia.Następny koszyk ma takie same zadanie. [2012-03-27 19:19]

Jędrula

Żeby dociążyć koszyk używa się taśm ołowianych a nie gliny sypkiej czy innej. zanęta do koszyka musi być skondensowana o silnych własnościach wabiących.Glina nie odgrywa tu żadnej roli. Zanęta w koszyku ma przyciągnąć rybę,sprowokować do chwycenia przynęty i jej złowienia.Następny koszyk ma takie same zadanie.

Dokładnie tak i innej opcji nie ma .

[2012-03-27 19:32]

monsterfishing

Co do gliny to możesz użyć ale to nadaje się raczej na rzekę itd... Pozwoli ci to na dociążenie zanęty, a nurt będzie powoli wypłukiwał i zanętę. Natomiast na wody stojące to polecałbym ziemie. Generalnie dobra zanęta na feedera "koszyk", "sprężyna" ma w sobie więcej składników wiążących aby zapewnić równomierną prace zanęty. Glina na wodę stojącą się nie nadaje, za wolno będzie pracować zanęta, sklei się to wszystko za mocno...
[2012-03-27 19:37]

Jędrula

Co do gliny to możesz użyć ale to nadaje się raczej na rzekę itd... Pozwoli ci to na dociążenie zanęty, a nurt będzie powoli wypłukiwał i zanętę. Natomiast na wody stojące to polecałbym ziemie. Generalnie dobra zanęta na feedera "koszyk", "sprężyna" ma w sobie więcej składników wiążących aby zapewnić równomierną prace zanęty. Glina na wodę stojącą się nie nadaje, za wolno będzie pracować zanęta, sklei się to wszystko za mocno...

Coś Ci się Kolego pomyliło z tą zanętą do metody feeder bo o taką w pytaniu chodzi .

Zanęta do koszyka na rzekę nie powinna mieć substancji klejących ( ważne jest ubicie mieszanki w koszyku ) gdyż nie wyjdzie z koszyka , są wyjątki oczywiście ale trzeba się na tym dobrze znać wbrew pozorom a nawet specjalizować gdyż to trudna sztuka . Wszystko zależy od tego jaki czas koszyk spędza w wodzie i jaki jest nurt , nie można generalizować gdyż wszystko zależne jest od warunków panujących na łowisku . Oczywiście dodawanie kleju do zanęty koszykowej na jezioro jest całkiem poronionym pomysłem .

[2012-03-27 20:16]

monsterfishing

He, kolego zanęta to ma pracować, ubijać to możesz kapustę w beczce, możesz dodać kleju, gliny, ziemi, żwiru... oczywiście w odpowiednich proporcjach do warunków, jaka rzeka każdy widzi i sam zadecyduje co ma użyć, bo on tam siedzi nie ja...
[2012-03-27 20:38]

Jędrula

He, kolego zanęta to ma pracować, ubijać to możesz kapustę w beczce, możesz dodać kleju, gliny, ziemi, żwiru... oczywiście w odpowiednich proporcjach do warunków, jaka rzeka każdy widzi i sam zadecyduje co ma użyć, bo on tam siedzi nie ja...

Ta do zanęty koszykowej dodaj żwiru , kleju , ziemi i może jeszcze cementu tam nasyp .

Czytaj Kolego ze zrozumieniem co się do Ciebie pisze !

Ps. W koszyku ubija się zanętę no chyba że Ty ją wsypujesz ? Ja jednak wolę ubijać aby łowić ryby z gruntu a nie karmić ukleje heheheh.

[2012-03-27 20:50]

monsterfishing

OK, ja się kłócił z tobą nie będę, napisałem w pierwszym poście wszystko na temat, a ty raczej tego nie zrozumiałeś...
[2012-03-27 21:29]

Jędrula

OK, ja się kłócił z tobą nie będę, napisałem w pierwszym poście wszystko na temat, a ty raczej tego nie zrozumiałeś...

Acha  . Mimo wszystko powodzenia życzę na rybkach .

[2012-03-27 21:32]

nicponios

a można zanete odciążyć żwirem, takim jak łataja dziury na jezdni, tylko oczywiście bez smoły? [2012-04-23 15:01]

Lee001

Łowiąc metoda gruntową na koszyczek lub sprężynę warto  dodawać  do zanęty sypkiej glinę?

Uważam kolego, że warto dodawać glinę ale rozpraszającą tak aby wzmacniała pracę zanęty oraz zmieniała jej barwę. Tworzący się z takiej gliny obłok będzie skutecznie wabił ryby zwłaszcza jeśli taką glinę dopalimy jakimś atraktorem lub posłodzimy. Ja osobiście przy zasiadce na leszcza dodaję glinę do zanęty w proporcji 1kg zanęty 0,5kg glinki rozpraszającej jej kolor dobieram odpowiednio do koloru łowiska oraz tego co chcę osiągnąć. Prawdziwym kilerem na leszcze jest dodanie preparatu sweet magic od Górka do takiej gliny a następnie wymieszanie jej z zanętą.
[2013-02-12 16:05]