Zaloguj się do konta

Syngalizatory brań

utworzono: 2014/07/22 13:18
Piotr95

Przymierzam sie do kupna sygnalizatorów brań  i  mam pytanie lepiej kopic mf 109 czy mf 213 a może jakieś inne w tej cenie?
Będę ich używał sporadycznie tylko na nocne wypady. Czy sa mi do nich potrzebne swingery/hangery (np s 11)
mam 200zl na 2 sygnalizatory i 2 swingery (jeśli są potrzebne)
[2014-07-22 13:18]

Haryyy5

nie potrzebujesz swingerów. Mogą być zwykłee policjanty. Videotronic robi bardzo dobrze sygnalizatory. Ale monster fishing też ma bardzo dobre opinie. Wybierz które Ci najbardziej odpowiadają
[2014-07-22 15:05]

darek-salamon

Za taką kase to masz już cuda na kiju.Sygnalizatory kup sobie z wejściem na wtyczkę typu banan jak w słuchawkach do MP 3 podłaczysz sobie swingera pod glowny sygnalizator i bedziesz miał w nocy podswietlany.Swingery są rózne od umieszczanych na sztywnej prowadnicy jak i lużno zwisające.Wybór jest masakrycznie duży idż do sklepu dotchnij zobacz jak to wygląda z czym się to je potem bazuj na internecie a nie odwrotnie. [2014-07-22 15:19]

darek-salamon

Dodam /staraj się kupić sygnalizatory na prostokątną baterie typu 9v bardzo długo dzialaja w połączeniu ze swingerami :-) .Są sygnalizatory  na ladowarkę ale nie polecam.Problem z akumulatorkami:-)  [2014-07-22 15:23]

Haryyy5

A ja dodam że zastanów się czy chcesz te swingery, najlepiej jakbyś gdzieś podejrzał je w akcji.  Nie mówię że są złe ale jakoś ja nie mogę się przekonać :)
[2014-07-22 15:33]

Piotr95

w sklepach w mojej okolicy sa same sygnalizatory. Nigdzie nie mogę znaleźć swingerow. Szczerze mówiąc nigdy jeszcze nie widziałem by ktoś używał swingerow.
A wracajac do sygnalizatorów Videotronic jaki model masz konkretnie na mysli?
Opłaca sie kupować jeden sygnalizator za 30 zl czy lepiej kupić taki za 100zl.
Wiem ze cena świadczy o jakości.Ale nie wiem czy sa mi potrzebne az tak dobre tak jak pisałem będę ich używał raz na tydzień może raz na dwa tygodnie.
Czy te droższe maja lepsza czułość?

[2014-07-22 19:12]

darek-salamon

Tak mają lepszą czułość i więcej funkcji typu np? 8 róznych typów  dzwonków ,8 poziomow glośności sygnalizacja  akustyczna diodami czerwonymi lub zielonymi ,osobna przy braniach w stronę wedkarza i od wędkarza.Jest doprawdy dużo tego typu wynalazków .Mozesz mieć zwykłą bombkę ze swietlikiem w środku.Na Twoje wędkowanie kup sobie tego videotronica brania w przód i w stecz starczy Ci.Na takie wędkowanie nie trzeba Ci nie wiem niczegczo aż tak  wyszukanego i  wyrafinowanego za kupę kasy.:-)  [2014-07-22 19:23]

Piotr95

a mógłbyś mi podać dokładny model?
[2014-07-22 19:56]

Piotr95

Piszecie ze polecacie videotronica możecie mi teraz podać model?
[2014-07-22 21:50]

darek-salamon

Piszecie ze polecacie videotronica możecie mi teraz podać model?

Prosze z sygnalizacją ostatniego brania 25 s cena około 50 zł.Wideotronic VRC i wideotronic karpik plus. [2014-07-23 13:09]

darek-salamon

[2014-07-23 13:10]

darek-salamon

Wideotronic Nova -dioda sygnal.dioda pamięci -Regulator czulości -Regulator czasu trwania pamięci ostatniego brania-Regulator barwy tonu-regulator siły głosu-Gniazdo centralki swingera.Koszt około 60 zł. [2014-07-23 13:22]

notaki

Piotr - jak juz kupisz te gygnalizatory to prosze Ci straszliwie - nie zachowuj sie przypadkiem jak dwóch gości, przy których miałem pecha siedzieć na lowisku w ostatni weekend.

Tłok jak cholera, więc nie ma gdzie się przemieścić .... goście nie ruszają się od wedek, ale sygnalizatory na pełna moc i na pelna czułość... do tego troch wieje, wiec wiatr drga zyłka i te cholerne ustrojstwa drą się co chwila. Do tego - po co wyłaczać sygnalizatory przy przerzucaniu wedek.... więc całe napinanie zyłek i ustawianie bombek to nieustający jazgot . Jeszcze dzień dało sie jakoś znieść.. ale noc - to był już po prostu horror .. osiem godzin kakafonii pisków z czterech sygnalizatorów.

Że też im to nie przeszkadzało :-(
[2014-07-23 16:48]

darek-salamon

Jest pokrętło sily glosu ? No jest -ja na noc ustawiam minimalny brzęczyk dodatkowo jest podswietlana bombka.Jak nie jazgot  sygnalizatora :-) :-) :-) no chyba   już gorszego nic nie ma  -od  darcia mord po pijaku przez całą noc bardziej przeszkadza.Wole ten sygnalizator:-) :-) :-)  [2014-07-23 17:25]

notaki

Własnie o to mi chodzilo.. o to minimum poszanowania innych , którzy zwyczajnie przyjechali odpocząć, a nie wsłuchwiwać się w pijackie wrzaski, umcy.. umcy z głośnikow samochodu, czy jazgot sygnalizatorów.
A ze o tych ostatnich mowa - przecież mają one własnie po to wszelakie regulacje , by z nich korzystac.
Siedzac przy wędkach wystarczy ściszenie ich do minimum, jesli jest wiatr, spokojnie można zmnieszyc czułość, a absolutnym minimum kultury nad woda jest wyłączanie sygnałka przy przewijaniu wędki.
Oczywiście w zadnym wypadku nie sądzę, by ktokolwiek z nas zachowywał sie inaczej.. ale do dziś szlag mnie trafia na  ów zmarnowany hałasem weekend :-)
[2014-07-23 21:42]

darek-salamon

Masz racje czerep puchnie jeszcze jak ktoś ma takie cacko bardzo piskliwe. [2014-07-23 22:42]