Sygnalizatory MonsterFishing

/ 349 odpowiedzi / 15 zdjęć
grzegorzpaczek




http://www.youtube.com/watch?v=PHkdoD1yZs8

http://www.youtube.com/watch?v=wVveRHjUCyc (2013/12/11 04:42)

grzegorzpaczek


Czy jest możliwe zrobienie dziurek odprowadzających wodę w sygnalizatorach MF 213 v2 i 3, tak jak to mają sygnalizatory innych marek? (2013/12/18 02:28)

JKarp


Od najnowszej dostawy będą już miały otwory odprowadzające wodę.One ogólnie są wodoszczelne i woda do środka sam nie wpłynie ale gdyby np wpadły do wody - tak na wszelki wypadek zostały zrobione otworki do odprowadzenia wody.JK (2013/12/18 09:31)

grzegorzpaczek


No i z przez otwory głośniczków też może naciekać przy intensywnym deszczu. (2013/12/19 02:34)

JKarp


W każdych przez głośniczki może dostać się woda z deszczu. Miałem wątpliwą przyjemność być na zasiadce 6-7 listopada tego roku z MF213. Wiesz dlaczego wątpliwa - bo padał deszcz, taki drobny zacinający deszcz przez ponad dobę. Nic się nie stało z sygnałkami :-)
JK (2013/12/19 08:19)

monsterfishing


Hej.. przez głośnik nie dostanie się woda nie ma takiej możliwości!  (2013/12/19 08:29)

daro22


Od dzisiaj w moim domu gości pewna mala swinka która zdecydowanie ułatwi mi zakup tych swiecidelek...Będę musial ja ''usmiercic''w lutym tak mysle:)

(2013/12/19 16:38)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

grzegorzpaczek


Hej.. przez głośnik nie dostanie się woda nie ma takiej możliwości! 




Wiem, że nie nacieknie do samej elektroniki, ale do komory gdzie jest głośniczek tak i będzie tłumić go do czasu gdy ją wytrząśniemy ze sygnałka, a gdy jest dziurka to sama wypłynie. (2013/12/20 17:28)

JKarp


"Wiem, że nie nacieknie, ale będzie tłumić głośniczek do czasu gdy ją wytrząśniemy ze sygnałka, a gdy jest dziurka to sama wypłynie."
W końcu nacieknie czy nie nacieknie ?Przeczytaj uważnie to co napisałeś ;-)W listopadzie byłem na zasiadce - deszcz, drobny z wiatrem padał dobrą dobę. Nic nie naciekło i nic nie tłumiło głośniczka. Naprawdę nie musiałem nic trząchać.JK (2013/12/20 17:34)

u?ytkownik145328


"Wiem, że nie nacieknie, ale będzie tłumić głośniczek do czasu gdy ją wytrząśniemy ze sygnałka, a gdy jest dziurka to sama wypłynie."
W końcu nacieknie czy nie nacieknie ?Przeczytaj uważnie to co napisałeś ;-)W listopadzie byłem na zasiadce - deszcz, drobny z wiatrem padał dobrą dobę. Nic nie naciekło i nic nie tłumiło głośniczka. Naprawdę nie musiałem nic trząchać.JK

Nie niecieknie = cieknie :)
(2013/12/20 17:40)

monsterfishing


Hej.. przez głośnik nie dostanie się woda nie ma takiej możliwości! 




Wiem, że nie nacieknie do samej elektroniki, ale do komory gdzie jest głośniczek tak i będzie tłumić go do czasu gdy ją wytrząśniemy ze sygnałka, a gdy jest dziurka to sama wypłynie.

Elo grzegorz... wiem o co Ci chodzi.. ale tutaj komora głośniczka jest na równo jak by z tą dziurką o której piszesz... której nie ma, dno komory głośnika jest przy najdalej wysuniętym teraz wcięciu, efekt ten o którym piszesz występował w 109 gdzie jak padał deszcz czasami się delikatnie przytykało trzeba było dmuchnąć lub puknąć w sygnałek... spokojnie wszystko ogarniamy ;) cały czas coś zmieniamy aby nasze produkty były jeszcze lepsze :)  (2013/12/20 17:51)

JKarp


No tak - dwa zaprzeczenia :-)TRochę nie w temacie ale jako założyciel chyba mogę ;-)Napisałeś Ernest w jednym z postów, że sygnałki będą miały nasze ulubione piosenki ( czy jakoś tak ).Otóż jedna z firm ( nie pamiętam jaka ) już zrobiła takie sygnałki, gdzie dźwięki były w formacie .mp3. No i cóż się okazało - otóż na jednym z tutejszych łowisk ( Krzyczki ) dumny łowca zaprezentował swoje cud-miód zabaweczki a my czyli reszta opuściliśmy przysłowiowe kopary aż na trawę ;-) I było tak aż do pierwszego brania a było ono w nocy ...Słyszymy sygnałki grają jakąś skoczną melodyjkę ale karpiarz niestety ale śpi... A przecież ma centralkę, która powinna powtórzyć wiernie melodyjkę. No i powtórzyła za jakieś 5 minut he he bo tyle czasu zajęło procesorowi w centralce odpalenie malutkiego pliku z rozszerzeniem .mp3 :-)
JK (2013/12/20 17:55)

grzegorzpaczek


No tak - dwa zaprzeczenia :-)TRochę nie w temacie ale jako założyciel chyba mogę ;-)Napisałeś Ernest w jednym z postów, że sygnałki będą miały nasze ulubione piosenki ( czy jakoś tak ).Otóż jedna z firm ( nie pamiętam jaka ) już zrobiła takie sygnałki, gdzie dźwięki były w formacie .mp3. No i cóż się okazało - otóż na jednym z tutejszych łowisk ( Krzyczki ) dumny łowca zaprezentował swoje cud-miód zabaweczki a my czyli reszta opuściliśmy przysłowiowe kopary aż na trawę ;-) I było tak aż do pierwszego brania a było ono w nocy ...Słyszymy sygnałki grają jakąś skoczną melodyjkę ale karpiarz niestety ale śpi... A przecież ma centralkę, która powinna powtórzyć wiernie melodyjkę. No i powtórzyła za jakieś 5 minut he he bo tyle czasu zajęło procesorowi w centralce odpalenie malutkiego pliku z rozszerzeniem .mp3 :-)
JK



Dobre !!! Ale się uśmiałem z tego co tu napisałeś. Niektórzy by chcieli może zamontować jeszcze video? 
(2013/12/20 18:43)

grzegorzpaczek


Gdzieś przeglądałem nowości i do centralki można wgrać muzę mp3 by jej słuchać. Bodajże to Pro Logic. Totalny bezsens! Ja jadę na ryby to i przy okazji odpoczywam od cywilizacji. (2013/12/20 18:53)

grzegorzpaczek


Elo grzegorz... wiem o co Ci chodzi.. ale tutaj komora głośniczka jest na równo jak by z tą dziurką o której piszesz... której nie ma, dno komory głośnika jest przy najdalej wysuniętym teraz wcięciu, efekt ten o którym piszesz występował w 109 gdzie jak padał deszcz czasami się delikatnie przytykało trzeba było dmuchnąć lub puknąć w sygnałek... spokojnie wszystko ogarniamy ;) cały czas coś zmieniamy aby nasze produkty były jeszcze lepsze :) 








Cieszę się Sebastian, że mnie rozumiesz i dziękuję za wyczerpującą odpowiedz. (2013/12/20 19:18)

u?ytkownik145328


Ja jestem ogólnie sceptyczny - co do nowych newsów myśląc / nie bez przyczyny , że jest to jedynie kwestią nachalnej reklamy swojego produktu / , lecz w tym przypadku akurat byłem w delikatnym błędzie - myślę , że ta oferta jest skierowana na osoby ukierunkowane na mądry wydatek , który ma służyć niezawodnie przez długie lata i odbiorca jego ma być usatysfakcjonowany z jego posiadania ! - przynajmniej w moim wypadku tak jest / w cale nie mam potrzeby mieć popularnego loga na swoim sprzęcie , najważniejsze dla mnie jest to , żeby był on funkcjonalny i niezawodny ! / a w tym układzie tak jest - jak będzie coś się z nim nie tak działo oczywiście " nie omknę " opisać ! Pozdrawiam Ernest48     (2013/12/20 19:39)

grzegorzpaczek


Witam! Moja kolejna propozycja do sygnalizatorów, by gniazdo swingera było tak podłączone by swinger podczas brania cały czas świecił. Dlaczego? Dlatego, że w nocy jak miga swinger przy braniu to nie jesteśmy w stanie określić jakie to branie jest. Czy to branie równomierne czy szarpane. A gdy swinger będzie nam świecił cały czas to będziemy widzieć każde zwolnienie czy też przyspieszenie brania. (2013/12/21 12:41)

JKarp


Grzesiu ja w nocy śpię i nie patrzę czy swinger się podnosi czy opada ;-)Reaguję jednakowo na oba zachowania swingera. Jedynym wyznacznikiem w nocy dla mnie jest centralka i to co ona gra wskazując na branie od czy do brzegu. Tak do końca to nie wiem czy to dobry pomysł z tym ciągłym świeceniem swingera :- ja nigdy nie stoję i nie patrzę na swingera a słucham sygnałka- ciągłe świecenie diody w czasie brania to zwiększone zużycie prądu

" A gdy swinger będzie nam świecił cały czas to będziemy widzieć każde zwolnienie czy też przyspieszenie brania."Powiedz jak zobaczysz zwolnienie czy przyspieszenie brania?JK (2013/12/21 13:42)

kux


pozwolicie, że również napiszę dwa słowa. być może bez sensu, bez merytorycznych podstaw, bo nie jestem karpiarzem,  ale ponieważ używam sygnalizatorów MF to się wypowiem. najpierw o sobie: jak pisałem nie jestem karpiarzem, ale sygnalizatorów używam do tradycyjnego łowienia na grunt. łowie na dość ciężkie zestawy z dużym hakiem, dużą przynętą bo nie interesuje mnie drobnica. jadna konkretna ryba na trzy dniowej zasiadce to sukces, pełna siata drobiazgu to nie dla mnie. lubię tą całą zabawę w namiot, gotowanie nad wodą itp.
sygnalizatorów używam, żeby nie przegapić bran gdy kimnę, gdy robie sobie kawę itp..
nie ukrywam, że lubię tez sobie nad wodą książkę poczytać. z wyżej wymienionych przyczyn używam sygnalizatorów.
posiadamy z kolegą "na spółkę" zestaw 4+1 MF109 i jak dla mnie to i tak jest za dużo funkcji :)
deszcze nie deszcz, zimno, ciepło - działają i nie ma problemów.
z którą inną firmą jest taki kontakt? która odpowiada na takie wszystkie pierdoły?
szczerze podziwiam sebastiana. z zawodu jestem elektronikiem i wiem, że taki sygnalizator to w sumie prosta konstrukcja z czysto elektronicznego punktu widzenia, ale co innego prototyp, a co innego masowa produkcja i ciągłe wprowadzanie do niej ulepszeń. że się chłopu chce...
cieszmy się drodzy wędkarze z tego co jest. bo jest dobrze. (2013/12/21 13:53)

JKarp


Dokładnie - jest dobrze a będzie jeszcze lepiej.:-)Staramy się jakoś być w kontakcie z każdym z Was Koledzy. Czytamy Wasze posty i analizujemy czy jest to zasadne o co prosicie czy mówiąc ogólnie jakoś nie za bardzo. Faktem jest, że nie wszystkim można dopasować funkcje do upodobań. Korzystając z okazji, że Święta tuż, tuż..
Dzisiaj jest ten rodzaj ciszy, że każdy wszystko usłyszy: i sanie w obłokach mknące i gwiazdy na dach spadające. A wszędzie to ufne czekanie. Czekajmy dziś cud się stanie - zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych wśród najbliższych, spełnienia marzeń i dużo ciepła życzy Monster Fishing Polska.
JK (2013/12/21 14:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

grzegorzpaczek


Janusz dioda nie czerpie dużo prądu. A sygnalizatory nie są przeznaczone tylko do połowu karpi i większych ryb. Są inne ryby które inaczej biorą jak np. leszcz, lin , płoć, sandacz, itd, itp. Ja nie mówię by to od razu wprowadzać i zmieniać. Ja podsuwam pomysł i uzasadniam. A co wy zrobicie  z tym to i tak wasza sprawa. Więc i to weźcie pod uwagę w następnym projekcie.

Dziękuje za życzenia świąteczne, ze wzajemnością. (2013/12/21 23:37)

JKarp


(2013/12/22 22:38)

sław1


a ja się spytam kiedy można spodziewać się w sprzedaży nowej cetralki. ps. po tych podpowiedziach co powino być lub nie być w sygnalizatorach to mnie osobiscie śmiać się chce. ciekawe czy w fox-ie albo delkim-ie tak wszyscy podpowiadają. tam firma co zrobi to  sprzedaje,  wszystko konsultują ze swoimi testerami. a tu - ten by chciał to, tamten tamto,  wychodzi na to że indywidualnie trzeba by  robić sety. śledzę ten wątek od samego początku nie tylko na tym forum. to co robi monsterfishing  to i tak aż za dużo.  podziwiam faceta.

(2013/12/25 17:01)

JKarp


Na początku 2014 będzie nowa centralka.Od razu dodam, że sygnałki MF 213c przystosowane do pracy z centralką z setu MF 109 nie będą współpracować z nową centralką z przyczyn technicznych. Po prostu w tych nowych setach sygnałek będzie nadawał i odbierał " polecenia " od centralki a tej chwili tylko nadaje.JK (2013/12/25 19:21)

grzegorzpaczek


Dowiemy się coś już na temat tych nowych sygnałków? Np. sasięg , cena itd itp. Zdradźcie coś?! (2013/12/28 10:10)