Sygnalizatory MonsterFishing

/ 349 odpowiedzi / 15 zdjęć
JKarp


 
grzegorzpaczek
A czy w tych nowych wersjach uwzględniony został przycisk pauzy, do ustawienia wędek?
O ile pamiętam ma być wyciszenie na czas ustawiania wędek.
JK (2013/11/22 08:16)

grzegorzpaczek


To teraz takie pytanie? Jak to wyciszenie się włączy czy alarm antykradzieżowy zadziała? W centralce i w sygnalizatorze? Powinien w obydwóch. (2013/11/22 12:13)

JKarp


To teraz takie pytanie? Jak to wyciszenie się włączy czy alarm antykradzieżowy zadziała? W centralce i w sygnalizatorze? Powinien w obydwóch.

Czym innym jest wyciszenie zestawu na moment ustawienia zestawu a czym innym jest wyciszenie całkowite sygnałka.
Jak wyciszysz sygnałek całkowicie i tak centralka zapika jak będzie branie.
Alarm antykradzieżowy jest niezależny i włącza go niezależny system- tylko całkowite wyłączenie sygnałka może go wyciszyć.
JK
(2013/11/22 12:41)

grzegorzpaczek


I to jest wyczerpująca odpowiedz. Dziękuje ! (2013/11/22 20:14)

JKarp


"Alarm antykradzieżowy jest niezależny i włącza go niezależny system- tylko całkowite wyłączenie sygnałka może go wyciszyć."Dodam jeszcze, że wyłączenie przyciskiem spowoduje reakcję na centralce. Więc jakiś tam dźwięk się pojawi i o ile wędkarz nie ma za dużo w sobie kompotu z ziemniaków pikanie centralki po wyłączeniu sygnałka i tak go obudzi.
JK (2013/11/22 20:48)

JKarp


"Jedna sugestia do oficjalnej strony Monster Fishing: W opisach powinna się znajdować wzmianka o zasięgu sygnalizatorów z centralą."
Zasięg jest bardzo zależny od warunków terenowych. Więc nie można jednoznacznie dać w opisie zasięgu. Jest wystarczający - zapewniam. Chyba, że chcesz sobie iść na grzyby ;-)
(2013/11/26 15:16)

grzegorzpaczek


Ale goście, którzy chcą coś kupić a wiedzą więcej istotnych rzeczy na temat produktu to szybciej kupią taki przedmiot. Wystarczy podać przybliżoną odległość. Ewentualnie pod informacjami podać link do filmiku.
Druga sprawa odnośnie drugiej i trzeciej wersji sygnałków: Czy wygląd się zmieni? Pytam bo mi te MF 213 bardzo się podobają. Tylko nie podoba mi się w nich dźwięk to tyłu jest wyższy, a w centralce odwrotnie. Wiem, że to ma być zmienione.
No i zasięg mnie zadowala! Bo ja mam takie, jak stałem 50 m od wędek, centralkę miałem w kieszeni to dopiero jak się odwróciłem w stronę wędek, słysząc już wcześniej sygnalizator , centralka zaczęła działać. (2013/11/27 02:35)

JKarp


Zawsze mnie dziwi jedna rzecz - właśnie pytania o zasięg centralki.Mi osobiście wystarczyłoby góra 50 m a w praktyce aby do namiotu bo nie dostaję chodzonego na rybach. Jak gdzieś czytałem, że ktoś tam poszedł do kolegi na sąsiednim stanowisku a to było za górką i zasięgu nie było to ja się pytam i stwierdzam - albo lansujemy się po całym łowisku chodząc z centralką ( albo bez niej ) albo czekamy na branie. Zdarzyło mi się podejść na piwko do znajomych ale to było góra 20 m no i poza tym przy wędkach zostawał mój Kompan razem z moją centralką.
Wiesz jakiej firmy to opis :" Dodatkowo:Zasięg centralki 200 metrów, zasilany dwoma bateriami AAA (cienki paluszek), dostępny w kolorze niebieskim, fioletowym, czerwonym, białym "Chciałbyś, żeby się okazało żeby po 130 m centralka gubi zasięg? A ponoć zdarzają się takie przypadki.
JK (2013/11/27 11:11)

grzegorzpaczek


Ale goście, którzy chcą coś kupić a wiedzą więcej istotnych rzeczy na temat produktu to szybciej kupią taki przedmiot. Wystarczy podać przybliżoną odległość. Ewentualnie pod informacjami podać link do filmiku.
Druga sprawa odnośnie drugiej i trzeciej wersji sygnałków: Czy wygląd się zmieni? Pytam bo mi te MF 213 bardzo się podobają. Tylko nie podoba mi się w nich dźwięk to tyłu jest wyższy, a w centralce odwrotnie. Wiem, że to ma być zmienione.
No i zasięg mnie zadowala! Bo ja mam takie, jak stałem 50 m od wędek, centralkę miałem w kieszeni to dopiero jak się odwróciłem w stronę wędek, słysząc już wcześniej sygnalizator , centralka zaczęła działać.
(2013/11/27 12:25)

grzegorzpaczek


Napisz co do wyglądu 2 i 3 wersji sygnałków. (2013/11/27 12:28)

JKarp


Druga wersja to ten sam sygnałek tylko centralka inna. Będzie można z poziomu centralki zasterować sygnałkiem oraz jednym przyciskiem wyłączyć alarm anty kradzieżowy.Trzecia wersja - będą zmiany wyglądu i pewnych funkcji ale na razie o tym nie mogę pisać.
JK (2013/11/27 12:54)

zbynio 33


wygląd ma być normalny. nie widzę w nich nic pięknego. mają być skuteczne i praktyczne przede wszystkim i niezawodne. a z tym zasięgiem to nie przesadzajmy. 200m to świat i ludzie. w końcu dojdzie do tego, że sygnałki będą na kartę tele. i będę robił zakupy, a tu sms o treści karp bierze;). już bez tych regulacji z centralki są fajne. (2013/11/27 13:41)

grzegorzpaczek


"Alarm antykradzieżowy jest niezależny i włącza go niezależny system- tylko całkowite wyłączenie sygnałka może go wyciszyć."
Dodam jeszcze, że wyłączenie przyciskiem spowoduje reakcję na centralce. Więc jakiś tam dźwięk się pojawi i o ile wędkarz nie ma za dużo w sobie kompotu z ziemniaków pikanie centralki po wyłączeniu sygnałka i tak go obudzi.

JK



Uważam, że wyłączenie sygnalizatora powinno uruchamiać w centralce ten sam alarm antykradzieżowy czyli 10 sekundowy. Po co jakieś dodatkowe pikania itd, itp.

Druga rzecz to nie potrzebna nam jest biała dioda pamięci brania, bo przecież pamięć brania pokazuje nam dioda kierunku brania. Ja po prostu bym je zespolił ze sobą jako pamięć i kierunek brania i obie dałbym jednego koloru pod kolor sygnałka, by można było je widzieć z każdej strony wędki.

(2013/11/27 15:11)

JKarp


"Uważam, że wyłączenie sygnalizatora powinno uruchamiać w centralce ten sam alarm antykradzieżowy czyli 10 sekundowy. Po co jakieś dodatkowe pikania itd, itp.
Druga rzecz to nie potrzebna nam jest biała dioda pamięci brania, bo przecież pamięć brania pokazuje nam dioda kierunku brania. Ja po prostu bym je zespolił ze sobą jako pamięć i kierunek brania i obie dałbym jednego koloru pod kolor sygnałka, by można było je widzieć z każdej strony wędki."
Nie za bardzo rozumiem te pierwsze zdanie.Wyłączenie generuje pikanie centralki - jak ktoś wyłączy sygnałek pika centralka.Również włączenie sygnałka słyszymy z centralki. W ten sposób urządzenia wskazują, ze nawiązały lub zakończyły połączenie. Alarm generuje zupełnie inne dźwięki niż włączenie lub wyłączenie.A w sumie to drugie zdanie ma sens :-)
wygląd ma być normalny. nie widzę w nich nic pięknego. mają być skuteczne i praktyczne przede wszystkim i niezawodne. a z tym zasięgiem to nie przesadzajmy. 200m to świat i ludzie. w końcu dojdzie do tego, że sygnałki będą na kartę tele. i będę robił zakupy, a tu sms o treści karp bierze;). już bez tych regulacji z centralki są fajne."Oczywiście, że masz rację. Ja tam też nie jestem jakimś super estetą. Ma być, ma działać i kwita.Zbyszek w tym, że te co wkleiłem ten zasięg takowego nie posiadają :-) A opis dźwigną handlu...A cena za sztukę nawet nie napiszę.Regulacja z centralki ma swój jeden zasadniczy plus - nie musisz wychodzić z namiotu na deszcz, żeby np ściszyć jak chcesz iść spać.
JK


(2013/11/27 16:06)

grzegorzpaczek


"Nie za bardzo rozumiem te pierwsze zdanie.
Wyłączenie generuje pikanie centralki - jak ktoś wyłączy sygnałek pika centralka."


Wyjaśniam! Chodzi mi o to, że gdy ktoś wyłączy nam sygnalizatorek to w centrali powinien się nam włączyć alarm kradzieżowy 10s a nie jakieś tam pikanie. Nie ma potrzeby pakować w centralę zbyt dużo rodzai dźwięków. Natomiast przy włączeniu sygnałka niech se tam będzie jakieś piknięcie w centralce, jako dowód, że jest łączność.

Druga rzecz to nie potrzebna nam jest biała dioda pamięci brania, ta po lewej stronie, bo przecież pamięć brania pokazuje nam dioda kierunku brania, która nam świeci bądź mruga, ta p prawej stronie. Ja po prostu bym je zespolił ze sobą jako pamięć i kierunek brania i obie dałbym jednego koloru pod kolor sygnałka, co by świeciły albo mrugały zależnie od kierunku by można było je widzieć z każdej strony wędki.

Czy nie mam racji co do tych dwóch rzeczy? Co na to powie Sebastian? (2013/11/27 18:36)

grzegorzpaczek


Widzę, że nikt nie chce się wypowiedzieć na ten temat. Więc uważam ten temat za zamknięty!Monster Fishing nie potrzebuje wskazówek tylko zaakceptowania własnych pomysłów! Życzę sukcesu. Nie mam nic do MF bo wcześniej czy później kupie te sygnałki MF213, tylko gdy będzie zamieniony dźwięk przód tył.Nie dopuszczalny jest taki błąd sygnałki dzwonią tak a nie inaczej, w przód niższy a w tył wyższy dźwięk a centrala odwrotnie!Reszta opcji jest ok. (2013/12/07 17:22)

monsterfishing


Cześć Grzegorz, nie potrzebnie się unosisz... Czytam to co piszecie, nie udzielam się już na forach, wyszło mi to bokiem... Każda opinia jest dla mnie ważna, ale z drugiej strony to nie koncert życzeń ilu użytkowników tyle pomysłów, więc musisz zrozumieć że nie każda sugestia będzie wprowadzana, jeśli chodzi o dźwięki już są przeprogramowane myślę że po nowym roku będę miał gotowe płytki... Dziękuję za życzenia choć chyba nie były szczere;) PozdrawiamSebastian (2013/12/09 10:26)

grzegorzpaczek


Cześć Sebastian. Co do życzeń to są szczere, bo uważam, że wasza firma jest najbardziej uczciwa. Chodzi mi tu o reklamę  produktów, w waszej ofercie. Są filmiki, które przedstawiają dany przedmiot. Co idzie za tym? Klient, który chce kupić wasz produkt nie zastanawia się nad tym: Jak będzie działać to czy tamto?
Wiem, że ty nie możesz na wszystkie posty odpowiadać bo brakło by ci czasu i że to nie koncert życzeń na wszystkie propozycje. Ale musisz znaleźć osobę, która będzie odpowiadać na te czy owe sugestie odpowiadając czy ktoś ma rację czy też nie, oczywiście z uzasadnieniem swej odpowiedzi. Czy przedstawiony pomysł jest dobry i czy jest możliwy do zrealizowania.Na tym polega wymiana relacji między użytkownikami a firmą, która ma coś im do zaoferowania.
Uniosłem się dla tego, że zostałem zignorowany, brakiem wypowiedzi.
Grzegorz. (2013/12/09 14:58)

monsterfishing


Cześć Sebastian. Co do życzeń to są szczere, bo uważam, że wasza firma jest najbardziej uczciwa. Chodzi mi tu o reklamę  produktów, w waszej ofercie. Są filmiki, które przedstawiają dany przedmiot. Co idzie za tym? Klient, który chce kupić wasz produkt nie zastanawia się nad tym: Jak będzie działać to czy tamto?
Wiem, że ty nie możesz na wszystkie posty odpowiadać bo brakło by ci czasu i że to nie koncert życzeń na wszystkie propozycje. Ale musisz znaleźć osobę, która będzie odpowiadać na te czy owe sugestie odpowiadając czy ktoś ma rację czy też nie, oczywiście z uzasadnieniem swej odpowiedzi. Czy przedstawiony pomysł jest dobry i czy jest możliwy do zrealizowania.Na tym polega wymiana relacji między użytkownikami a firmą, która ma coś im do zaoferowania.
Uniosłem się dla tego, że zostałem zignorowany, brakiem wypowiedzi.
Grzegorz.

Grzegorz... słuchaj od początku staram się słuchać ludzi ale nie wyszło mi to na dobre, oskarżono mnie o rożne rzeczy itd... Ja osobiście pisząc o moich produktach zdaje sobie sprawę że jest to reklama bo nie da się pisać o konkretnej firmie a uniknąć reklamy, samo się dzieje... ale starałem się zrekompensować tym że w zamian daje możliwość jakby tego koncertu życzeń, oczywiście wszystko w granicach rozsądku, stało się jak się stało i nie będę ubolewał nad tym, trzeba iść dalej nie cofać się, strata jest jak dla mnie jedna że przez X okres czasu poznałem ludzi z którymi tak mi się wydawało wirtualnie się zaprzyjaźniłem i szkoda tych znajomości bo człowiek się przyzwyczaja, przynajmniej ja, nie potrafię się odwrócić i udać że kogoś nie znam... inni natomiast hmmm kreują się na super gości a jest tylko obłuda i tyle... Dlatego tez postanowiłem nie udzielać się na temat tego co robię na forach bo nie chce słuchać podobnego bełkotu i oszczerstw które są nie prawdą! Ale to już było...
Co do zmian które proponowałeś jak już pisałem kierunki dźwięków podmieniłem, z tego co się orientujesz kolega Janusz doskonale się orientuje w temacie:) Co do relacji firma klient jak najbardziej jestem za! Posłucham i te pochlebne i te mało pochlebne opinie pozwoli mi to naprawić, usunąć niedogodności, relacja z klientem jest bardzo ważna, nie chce być kolejna firmą która ma tylko warunki gwarancji, proszę wysłać i to cały kontakt;) Czasami nawalam z terminem bo nie ogarniam tematu ale jakoś staram się dać rade... Jeśli masz jakieś sugestie co do sygnałków czy inne sprawy pisz śmiało ja temat śledzę:)PozdroSebastian (2013/12/09 15:58)

JKarp


Grzegorz bardzo Cię proszę jak napiszesz jakiś post w tym temacie daj mi znać na PW, ze coś takiego zaistniało. Pomimo, że ten temat śledzę i jakby mam możliwość wypowiedzi w imieniu Sebastiana ja nie zauważyłem Twojego postu. Niestety ale jest to prawda  co napisał Sebastian ( bez wdawania się w szczegóły ).
Uwierz, że Sebastian naprawdę stara się, żeby sygnałki były dobre, używanie ich niekłopotliwe i proste. Jednak po burzy mózgów dochodzi do wniosku, że pewne funkcje jakby są już wisienką na pysznym torcie - smaku za bardzo nie dają ;-)
Zapytam z ciekawości - próbowałeś sam wyłączyć sygnałek ?Jak tak to wiesz co chcę napisać ;-)JK (2013/12/09 18:03)

grzegorzpaczek


Nie miałem jeszcze do czynienia z sygnałkami, które mają alarm w centralce podczas wyłączenia.
Nie mogę się doczekać do nowej wersji MF213 by sobie go już zacząć kompletować, bo wiosną jadę do wujaszka do Chrzanowa na zawody karpiowe i dobrze by było mieć taki secik 4+1 już kompletny. 

Pozdrawiam! Grzegorz. (2013/12/10 05:22)

monsterfishing


A ja mam jeszcze inny pomysł, wielu z nas używa sygnalizatorów, jednak w tym roku próbowałem kilka razy zaczaić się na suma, jedno wiem że taki zwykły sygnalizator nijak nie nadaje się do tej metody, zacząłem wcześniej coś projektować mianowicie sygnałek doczepiany do blanku na opaskę/ gumkę i działający na drgania i odchylanie się wędziska co myślicie op takim produkcie? Widziałem podobny produkt na naszym rynku niemieckiej firm,y ale cena mnie powaliła :(  (2013/12/10 15:43)

JKarp


Mnie też :-(((W sumie trzeba by zapytać kogoś kto łowi sumy.
JK (2013/12/10 16:06)