Prologic- sygnalizator brań i podpórki

/ 64 odpowiedzi
konger11


Dlaczego? Jednym powodem jak już wspominałem jest ta Twoja mała stówka różnicy. Twój status majątkowy twoja sprawa. Dla kogoś stówka dużo dla kogoś stówka mało. Nie mam wędek za 1000zł więc po co mi wypasione sygnalizatory za 300zł? (pisze ceny orientacyjne).
Jak już może zauważyłeś w innym temacie na forum chcę także kupić podpórki, wędzisko, no i też przydałby się kołowrotek. Za 100zł zaoszczędzonych na braku centralki - która może przeleży w pudełku przez najbliższe 4 lata, bo nie będe z niej korzystał - mogę kupić zestaw dobrych podpórek.

Czy ja mówię, że nie dam sobie podpowiedzieć? W ogóle wróćmy na samą górę tego tematu. Zacytuj mi z mojego posta zdanie w którym pytałem czy warto kupić centralkę czy nie? Ja tylko chciałem się dowiedzieć opinie o konkretnym sygnalizatorze firmy progolic, nie wyposażonym w centralkę. Ktoś doradził centralkę do tego. OK, super, nie wiedziałem nawet, że takie coś istnieje. Dowiedziałem się, ale nie chce tego i chyba od samego początku o czymś takim nie marzyłem. (2015/04/23 09:28)

JKarp


Spokojnie bo jak czuję jesteś bardzo nakręcony swoimi zakupami :-)

A więc:
Przez długi czas używałem rod poda. Stwierdziłem, że jest OK ale po co mi nosić coś dodatkowego? Zakupiłem zwykłe podpórki po dychu za sztukę i też wędki utrzymywały. Czyli 40 zł za podpórki. Nie wiem ile te Prologici kosztują lub Elektrostatyki ale jak widzę te z Twojego linku 134 zł. Kupisz zwykłe podpórki i stówka już jest :-)
Teraz używam podpórek z kwasówki firmy FILL.

Sygnałki - w życiu nie kupiłbym sygnałków za 62 zł mające tylko regulację głośności i tonu znaczy tych:http://allegro.pl/videotronic-elektroniczny-sygnalizator-jv2-czerwon-i5209132315.htmllub tych Prologica za 70 zł.
Szukasz oszczędności ale chyba nie tam gdzie trzeba ;-) Ja rozumiem, że zasobność portfela skłania do takich a nie innych zakupów ale posłuchaj podpowiedzi innych wędkarzy szczególnie jeśli chodzi o sygnałki. Posiadanie centralki to nie jakiś chory pomysł. To naprawdę pomaga i ułatwia wędkowanie szczególnie w nocy, jak schowasz się przed deszczem lub musisz na chwilę odejść od wędek na stronę lub do samochodu. Zrobisz jak uważasz ale przemyśl swoje zakupy na spokojnie. Czasem lepiej poczekać z zakupami nawet miesiąc i kupić coś co bardzo pomoże w wędkowaniu ( centralka ). Jedna nocka to pikuś na rybach ale już druga, gdy ta pierwsza jest zarwana daje o sobie znać zmęczeniem, znużeniem i brakiem reakcji na bodźce - ja to przerobiłem i naprawdę radzę nie złośliwie a z doświadczenia.
JK (2015/04/23 11:10)

SlawekNikt


Bierz videotronic np. senior (bardzo dobre sygnalizatory, a co najważniejsze polskie) w wersji dla Ciebie najlepszej, potem możesz rozbudować zestaw w miarę potrzeb. (2015/04/23 11:47)

konger11


tak, jestem przejęty zakupami, bo nie chcę potem żałować, że mogłem kupić coś lepszego i tańszego. Przemyśle tą centralkę jeszcze.
Z rod poda już zrezygnowałem, bo też myśle że podpórki sa lepsze i stabilnijesze. Może zwykłe wystarczą za 10zł, ale jakoś mi sie spodobały te prologic (2015/04/23 11:49)

notaki


Post Janusza uswiadomił mi, że wszyscy patrzymy na wedkarstwo przez pryzmat czubka własnego nosa, w tym i ja, do czego ze wstydem się przyznaję .

Rzeczywiście,  inaczej wyglada zasiadka karpiarza, która przede wszystkim trwa zwykle długo, a do tego brania bywaja rzadkie. Tu cetralka nie jest bajerem, a potrzebą, bowiem nie wyobrażam sobie tkwienia przez 70 godzin powiedzmy non stop przy wedkach.
Inaczej wygląda też kilkugodzinna, czy nawet nocna zasiadka wedkarza szukającego klasycznego białorybu, gdzie brania sa zazwyczaj częstsze i chcąc- niechcąc przy wedce warowac, co jest to zniesienia, bowiem siedzimy nad wodą kilka-kilkanascie godzin.

W jednym Janusz ma absolutną rację . Trzeba naprawde zakupy przemysleć, tak pod kątem rzeczywistych potrzeb, jak  i ewentualnie przyszłości.
Znam wedkarzy posiadających dosłownie garaże pełne sprzętu.. po kilkanaście wędek, tyleż samo kołowrotków i tony wszelakiego rodzaju gadżetów, z których 90 % bylo używanych może raz, może 2 razy.
Czy to wedkarstwo, czy juz kolekcjonerstwo raczej ? (2015/04/23 12:49)

konger11


@SlawekNikt

Dzięki za odpowiedź, chyba jedyną konkretną w temacie :)

@notaki

A twój post mi uświadomił, że masz chyba kolegów, którzy również prosili o poradę w kupowaniu sprzętu na forum i kupowali bez zastanowienia wszystko co im inni kazali, nawet to co wcale tak na prawdę nie jest im potrzebne - tak jak mi centralka.

Ale zgodzę się, że trzeba dostosować sprzęt do swoich potrzeb. Ja nie jeżdżę na ryby na 3 dni, maksymalnie na jedną nockę, którą wg mnie da się przeżyć bez posiadania centralki (2015/04/23 13:03)

JKarp


Z całym szacunkiem ale podpowiedź SlawekNikt jest pozbawiona zupełnie sensu. Napisanie bierz produkt XYZ " Bierz videotronic np. senior (bardzo dobre sygnalizatory, a co najważniejsze polskie) w wersji dla Ciebie najlepszej, potem możesz rozbudować zestaw w miarę potrzeb." nie jest żadną podpowiedzią. Tak ze zwykłej ciekawości - czy @SlawekNikt używasz tych sygnałków ? Poza tym już Jarek napisał, że pisanie o rozbudowie takiego czegoś mija się z celem bo transmiter kosztuje około 70 zł i do tego trzeba dokupić centralkę.Powtórzę jeszcze raz - w życiu nie kupiłbym sygnałka za około +- 70 zł z regulacją głośności i tonu bez wbudowanego transmitera.

Adam - ja nie podpowiadam przez pryzmat swojego wędkowania a przez pryzmat swojego doświadczenia ;-) Poza tym Kolega jak mniemam kupuje sprzęt na zasiadki karpiowe bo pytał też o wędki. Co prawda jak czytam zasiadki raczej krótkie ale nawet zasiadka 24 godzinna da się we znaki jeśli zrobi się deszczowo.
Jeszcze jedno - @ konger11 obawiam się, że jak sam zaczniesz kupować sprzęt to też szybko zapełnisz garaż ;-)
JK (2015/04/23 15:17)

konger11


spokojnie mieszczę się w pokoju ze wszystkim ;)

A sygnalizatory Videotronic podobno są dobre, polska firma i dają 5 lat gwarancji. Gdy za kilka lat dojdzie do mnie, że może byłem głupi i czemu wtedy nie kupiłem centralki to napisze to wam. Ale może przecież też być możliwość, że na prawdę nie będzie mi to potrzebne. Ja cały czas siedzę przy wędkach, a jak pada deszcz to jadę po prostu do domu. Moje łowisko jest kilkaset metrów od domu, a ja aż tak zapalonym wędkarzem nie jestem, by siedzieć 3 dni nad wodą bez względu na pogodę. (2015/04/24 07:28)

SlawekNikt


Z całym szacunkiem ale podpowiedź SlawekNikt jest pozbawiona zupełnie sensu. Napisanie bierz produkt XYZ " Bierz videotronic np. senior (bardzo dobre sygnalizatory, a co najważniejsze polskie) w wersji dla Ciebie najlepszej, potem możesz rozbudować zestaw w miarę potrzeb." nie jest żadną podpowiedzią. Tak ze zwykłej ciekawości - czy @SlawekNikt używasz tych sygnałków ...
JK

Z całym szacunkiem JK.
Wypowiedzi pozbawione sensu to właśnie wypowiedzi pozbawione sensu ...
Tak używam jednego takiego sygnalizatora, a jednego z tego prostego powodu, że więcej nie potrzebuję. Druga wędka to albo ds albo match. I jak dla mnie centrala to wydatek zupełnie nieuzasadniony. (2015/04/24 08:15)

JKarp


No to wystarczyło napisać - mam, używam i jest całkiem OK.A z tym sensem chodziło mi o ten kawałek mojego postu którego akurat nie zacytowałeś - co jak co ale rozbudowa sygnałka poprzez zakup za 70 zł transmitera jest bez sensu.
Wiem, wiem z tą centralką - trzeba potem chodzić po łowisku z tym na szyi żeby wszyscy widzieli ;-)))
JK (2015/04/24 08:27)

u?ytkownik26223


zrobisz jak chcesz ale wybrałeś nie za dobrze, bo;za podpórki płacisz 135 zł+wysyłka tylko za to że ci się podobają i są "prologic" a zapewne (zależy od warunków na twoim łowisku) starczyły by ci zwykłe aluminiowe podpórkiw cenie 50-80 zł komplet (a pewnie jeszcze taniej) Natomiast za sygnalizatory też "na siłę" chcesz przepłacić kupując nie mówię że zły sygnalizator ,tylko za drogi w stosunku jakie funkcje posiada  .Takie funkcje jak ;regulacja głośności ,tonów ,pamięć brania posiadają teraz sygnałki za 25 zł .Co do tego Videotronica tak samo,nie mówię że jest to zły sygnałek (sam na nich zaczynałem swoją przygodę z wędkarstwem,model chyba junior) ale to było ponad 20 lat temu .teraz są inne czasy i to co te sygnałki mają w sobie ma każdy dobry "chińczyk" za 25 zł. (2015/04/24 08:33)

SlawekNikt


No to wystarczyło napisać - mam, używam i jest całkiem OK.A z tym sensem chodziło mi o ten kawałek mojego postu którego akurat nie zacytowałeś - co jak co ale rozbudowa sygnałka poprzez zakup za 70 zł transmitera jest bez sensu.
Wiem, wiem z tą centralką - trzeba potem chodzić po łowisku z tym na szyi żeby wszyscy widzieli ;-)))
JK

No to wystarczyło zapytać .... (2015/04/24 08:48)

SlawekNikt


Co do tego Videotronica tak samo,nie mówię że jest to zły sygnałek (sam na nich zaczynałem swoją przygodę z wędkarstwem,model chyba junior) ale to było ponad 20 lat temu .teraz są inne czasy i to co te sygnałki mają w sobie ma każdy dobry "chińczyk" za 25 zł.

Ale nie każdy chińczyk powstaje w Polsce ... Osobiście wolę dopłacić,
dlatego też tankuję na sprawdzonych stacjach orlen i mam buty wojas ;-) (2015/04/24 08:53)

u?ytkownik26223


Tylko niema dowodu że FAKTYCZNIE powstaje w Polsce .Może jest tylko składany...?Takie czasy że Począwszy od pralek przez ajfony a skończywszy na samochodach wszystkoJest robione w Chinach ,być może powstają/powstaną jakieś w 100% Polskie rzeczy ale jak jest na prawdę nie wiadomo. (2015/04/24 09:11)

JKarp


No a wędki, kołowrotki, żyłki i haczyki też masz polskie ? ;-)

Ja też jak Jak Jarek miałem kiedyś videotroniki bo innych nie było. Jednak do tej pory nie rozumiem dlaczego one tyle kosztują i dlaczego kosztują tyle te FOXY, Delkimy czy inne te ponoć bardzo super niezniszczalne sygnałki.Jarek masz rację - żeby można było o czymś powiedzieć, że jest polskie powinno być zrobione od podstaw w Polsce. Czyli ta cała elektronika w sygnałkach powinna być polska, obudowa polska, płytka polska itd.A na tym Orlenie rozumiem, że jest polska benzyna ... ;-))))))))
JK

EDIT:
Tak ze zwykłej ciekawości - czy @SlawekNikt używasz tych sygnałków ..."
:-)))) przecież zapytałem  (2015/04/24 09:17)

konger11


http://www.videotronic.com.pl/wedkarstwo.html

Firma „Videotronic” s.c. - producent elektronicznych sygnalizatorów wędkarskich oraz producent artykułów elektrotechnicznych (dzwonki i gongi domowe, automaty zmierzchowe i in.) Firma powstała w 1987 r. Początkowo zajmowaliśmy się produkcją podzespołów elektronicznych stosowanych w audio-video. W tym czasie byliśmy również liczącym się w kraju dystrybutorem sprzętu audio-video.

W latach 90-tych podjęliśmy z dużym sukcesem produkcję elektronicznych sygnalizatorów wędkarskich wg własnego projektu. Dowodem wysokiej jakości naszych produktów i uznania na wymagających rynkach europejskich był 90% udział eksportu w naszej sprzedaży ogółem. Kierunki eksportowe to : Niemcy, Holandia, Wielka. Brytania, Francja, Austria, Czechy i Włochy . Jednocześnie od roku 2000 jesteśmy znaczącym w Europie producentem pełnej gamy dzwonków i gongów domowych oraz przemysłowych. Nasze wyroby elektrotechniczne można znaleźć, oprócz Polski, również na Litwie, Łotwie, w Rosji, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Jesteśmy także producentem podzespołów elektrotechnicznych stosowanych w wyrobach finalnych innych producentów z branży.

Dbając o zadowolenie klienta ciągle rozszerzamy naszą ofertę. Wprowadzamy nowe modele sygnalizatorów wędkarskich i dzwonków. Nasz atut to wysoka jakość, atrakcyjne ceny, korzystne warunki płatności oraz szybka realizacja zamówień.


Może nie wynika z tego do końca, że cały zestaw jest polski, ale czy na te sygnalizatory brań z centralką mają też 5 lat gwarancji? w link który podał Jarek11 mają dwa lata gwarancji. Tak w ogóle to jest to jedyna oferta jaką macie do zaoferowania. Centralka i centralka, ale niech ktoś napisze wreszcie jakie te sygnalizatory? Nie karzę przeszukiwać wam allegro, bo nikt na to nie ma czasu, ale napiszcie chociaż jakiej firmy w ogóle mam szukać, bo ja się na tym nie znam.

A podpórki prologic wcale nie zamierzam kupić na 100%, podobają mi się, ale te elektrostatyk są tańsze i również dobre. W ogóle to na łowisku na którym łowie jest glina i podczas suszy - wiadomo, twardo, wbić podpórkę nie jest łatwo - wtedy najlepiej było by postawić rod poda, no ale to już odrzuciłem. (2015/04/24 09:58)

SlawekNikt


No a wędki, kołowrotki, żyłki i haczyki też masz polskie ? ;-)


A na tym Orlenie rozumiem, że jest polska benzyna ... ;-))))))))
JK
Co mogę to kupuję albo polskie albo chociażby "polskie" ale niestety składane przez malutkie chińskie rączki. Niestety nad czym boleję nie mam polskich wędek ani kołowrotków :-( ale mam polskie buty bo są naprawdę świetnej jakości i polskie algi i inne przynęty :-) oraz siedzenie i parę inny rzeczy, a benzyna na orlenie jest w Polsce rafinowana i to mi wystarczy bo własnych złóż nie mamy. To tak poza tematem.

A stricte w temacie. Wydatek około 60 zł. na sygnałek wystarczy aby się przekonać czy to jest to co nam odpowiada czy nie. Jeżeli się okaże, że bez centrali ani rusz to na pewno znajdzie się chętny aby go odkupić trochę taniej, a my wtedy inwestujemy w mega centralę. Dla mnie to jak najbardziej przydatny sprzęt po zmroku albo w nocy. (2015/04/24 10:52)

Haryyy5


Tylko niema dowodu że FAKTYCZNIE powstaje w Polsce .Może jest tylko składany...?Takie czasy że Począwszy od pralek przez ajfony a skończywszy na samochodach wszystkoJest robione w Chinach ,być może powstają/powstaną jakieś w 100% Polskie rzeczy ale jak jest na prawdę nie wiadomo. 

Tylko że w chinach powstają i najlepsze markowe produkty i najgorszy, śmierdzący tandetom badziew. Kwestia tylko ile producent czy dystrybutor chce ponieść kosztów materiału i robocizny i odpowiedniego dozoru produkcji. Jeśli videotronic jest robiony w chinach przez wykwalifikowanych pracowników i z dobrych materiałów ( a wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują) to dla mnie naprawdę bez różnicy czy to produkt polski, chiński czy szwajcarski. Zresztą 99% wszystkiego co nas otacza to mada in china. I tak chińskie czy jakie tam videotroniki mam od 7-8 lat i nie miałem żadnych problemów z nimi a równie chiński sygnalizator jaxon zepsuł mi się na pierwszej nocce. Także porównywanie videotroników do jakichś sygnalizatorów no name za 25 zł bo mają te same funkcje trochę według mnie nie trafione. 
Tak na szybko z allegro :

Jaxon Black Arrow Carp 3,90 3,50lbs - 73 zł

 

ANACONDA TOMAHAWK 3,90 m 3,5lbs - 751 zł


parametry te same to rozumiem że nie ma znaczenia którą kupię ?



Wy piszecie że nie zapłacilibyście 70 zł za sygnalizator, który ma tylko regulacje głośności i tonu. A ja bym i 100 zł dał bez żalu za sygnał z tymi funkcjami gdyby za ceną szła jakość i trwałość. Nigdy nie odczułem braku innych funkcji. Fakt że gdybym teraz kupował sygnalizatory to zdecydowałbym się na opcje z centralką ale nie dlatego że jest mi potrzebna tylko dlatego że może kiedyś będzie a tak jak piszecie rozbudowywać zestawu się nie opłaca. Ale ja mam sprzęt skompletowany także nie ponoszę takich kosztów jak ktoś na początku przygody więc mogę pozwolić sobie na fanaberie i kupowanie niekoniecznie potrzebnych rzeczy.

Trochę próbujecie kolegę na siłę uszczęśliwić. jeżeli uważa że centralka nie będzie mu potrzebna, to jest to jego wybór. Moim zdaniem słuszny, waszym nie. Ale na pewno nie można powiedzieć że jest to rzecz niezbędna.

To trochę tak jak kolego pisałeś o tych telefonach. Akurat mam w pracy styczność z wieloma nowoczesnymi sprzętami i ich użytkownikami. I większość posiadaczy smartphonów często wypasionych za konkretne pieniądze używa ich tylko do dzwonienia, gdzie najzwyklejsza komórka sprawdziłaby się o wiele lepiej bo bateria wytrzymałaby w niej dwa tygodnie a nie 2 dni. Albo lustrzanki fotograficzne za kilka tysięcy złotych, których posiadacze robią zdjęcia tylko na "zielonym kwadraciku" czyli pełnym automacie. Nie lepiej byłoby kupić automacik za 200-300 zł który sprawdziłby się równie dobrze albo i lepiej ? Dla mnie mój telefon to też nawigacja gps, aparat, kamera, przeglądarka internetowa, notatnik, router wifi, mobilna konsola do gier, radio czy nawet mobilny telewizor, a to i tak tylko część możliwości przeciętnego smartphona. Dużo osób kupuje rzeczy im niepotrzebne bo wyczytają (często zresztą słusznie) że są super hiper i w ogóle. Tylko to że to że coś jest dobre nie znaczy jeszcze że będzie konkretnej osobie potrzebne. Wy siedzicie na rybach po kilka dni w różnych warunkach więc jasne, centralka to wielka wygoda. Kolega siedzi maksymalnie jedną noc więc już niekoniecznie. Oczywiście można i bardziej się opłaca kupić na zapas zestaw z centralką bo może kiedyś będzie też łowił bardziej zaciekle. Tyle że jak kolega jest na początku swojej wędkarskiej drogi to nie dziwie się że szuka oszczędności gdzie się da bo do kupienia jest sporo. (2015/04/24 11:54)

u?ytkownik26223


@Harry tylko wędki mogą sie różnic materiałem, większą lub mniejszą domieszką węgla, mogą być zbrojone w przelotki typu fuji itdNatomiast sygnalizator to nie jakaś kosmiczna technologia aby prosty sprzęt miał kosztować 70 zł ,jest robiony z tych samych podzespołów.płytki nie są z jakiś "kosmicznych" materiałów ,obwody nie są z jakiegoś  kosmicznego pierwiastka ,nie ma w tym żadnej tajemnej magji. np sygnalizator Videotronica xrc 3 (ten najbardziej wypasiony) kosztuje coś ponad 300 zł to jasie pytam co on ma w środku że tyle kosztuje???? lutowany złotem jest????Te same funkcje ma np Monsterfishing choć kosztuje 3x mniej i wcale nie jest powiedziane że ten MF sie po roku spierdzieli bo to chińskie g....no.

Ps pokazany w pierwszym poście sygnalizator prologica za 70 zł kosztuje w innym skl 50 zł tak działa rynek że koszt wyprodukowania danego sprzętu/rzeczy to ułamek ceny rynkowej a cała reszta to 10 podatków, marż i potem mamy cene z kosmosu. (2015/04/24 12:36)

konger11


@Haryyy5

A jaki model Videotronic byś mi polecił? Bo widzę, że są różne: senior, junior..., ale nie wiem czym się różnią.


Wszystko prawie jest chińskie, ale Chiny to nie jest jedność. Jedna firma chińska robi coś dobrze, przykłada się do tego, testuje, a druga chińska firma robi byle co, niechlujnie i szybko. Nie wiem co się może różnić w tych sygnalizatorach, bo nie znam się na elektronice, ale może być np obudowa z rakotwórczego plastiku, kabelki są słabo przylutowane lub coś w tym stylu. Nie wierzę, że nigdy nie kupiliście czegoś (nie mówie o sprzęcie wędkarskim) co po kilku godzinach się od razu zepsuło, obudowa nie dokładnie dopasowa rozleciała się w rękach. Chociażby jakieś głupie dziecięce zabawki. Nie można oceniać całych Chin za podstawie większości złej jakości sprzętów, bo są też inni porządni. Że jeden sąsiad na osiedlu jest chu**m to nie znaczy, że całe osiedle zamieszkują ch**e (2015/04/24 12:48)

u?ytkownik26223


@Haryyy5

A jaki model Videotronic byś mi polecił? Bo widzę, że są różne: senior, junior..., ale nie wiem czym się różnią.


Wszystko prawie jest chińskie, ale Chiny to nie jest jedność. Jedna firma chińska robi coś dobrze, przykłada się do tego, testuje, a druga chińska firma robi byle co, niechlujnie i szybko. Nie wiem co się może różnić w tych sygnalizatorach, bo nie znam się na elektronice, ale może być np obudowa z rakotwórczego plastiku, kabelki są słabo przylutowane lub coś w tym stylu. Nie wierzę, że nigdy nie kupiliście czegoś (nie mówie o sprzęcie wędkarskim) co po kilku godzinach się od razu zepsuło, obudowa nie dokładnie dopasowa rozleciała się w rękach. Chociażby jakieś głupie dziecięce zabawki. Nie można oceniać całych Chin za podstawie większości złej jakości sprzętów, bo są też inni porządni. Że jeden sąsiad na osiedlu jest chu**m to nie znaczy, że całe osiedle zamieszkują ch**e





No właśnie o tym mówię. To że np sygnałak xxx jest składany w UK i kosztuje 1000 zł to nie znaczy wcale że to mistrzostwo świata.Tak samo to że sygnałek yyyy jest rbiony w chinach czy w Rumuni i kosztował 40  zł to nie znaczy że jest szajsem . (2015/04/24 13:06)

Haryyy5


@Harry tylko wędki mogą sie różnic materiałem, większą lub mniejszą domieszką węgla, mogą być zbrojone w przelotki typu fuji itd
Natomiast sygnalizator to nie jakaś kosmiczna technologia aby prosty sprzęt miał 
kosztować 70 zł ,jest robiony z tych samych podzespołów.płytki nie są z jakiś "kosmicznych" materiałów ,obwody nie są z jakiegoś  kosmicznego pierwiastka ,nie ma w tym żadnej tajemnej magji. 
np sygnalizator Videotronica xrc 3 (ten najbardziej wypasiony) kosztuje coś ponad 300 zł to jasie pytam co on ma w środku że tyle kosztuje???? lutowany złotem jest????
Te same funkcje ma np Monsterfishing choć kosztuje 3x mniej i wcale nie jest powiedziane że ten MF sie po roku spierdzieli bo to chińskie g....no.


Ps pokazany w pierwszym poście sygnalizator prologica za 70 zł kosztuje w innym skl 50 zł 
tak działa rynek że koszt wyprodukowania danego sprzętu/rzeczy to ułamek ceny rynkowej a cała reszta 
to 10 podatków, marż i potem mamy cene z kosmosu.
A porównywałeś kiedyś choćby w dotyku plastik ten najgorszy w jakichś tanich podróbkach a plastik z jakiego są markowe sprzęty ? Albo jak to wygląda w środku ? Ostatnio naprawiałem taki chiński cud technologiczny i wiesz co ? Tam nawet na cynie oszczędzali, wystarczyło delikatnie pociągnąć kabel i już wszystko odpadało a kabelki to były takie cieniutkie że szkoda gadać. I za to właśnie się płaci, żeby ktoś użył lepszego plastiku, lepszych części, grubszych kabelków i porządnie to poskładał. A oczywiście w każdym markowym sprzęcie jest jeszcze trochę ceny dołożone za to że kupując sprzęt marki X masz pewność że jest wykonany starannie a tańszej marki Y już nie. Zresztą wędki to też nie jakaś kosmiczna technologia. I te najtańsze i te najdroższe to dwa łączące się ze sobą patyki z włókna węglowego, z przelotkami i uchwytem na kołowrotek. Tylko kwestia właśnie jakiej jakości będzie to włókno, czy przelotki tak jak pisałeś fuji czy jakiś bubel, czy uchwyt na kołowrotek to porządny twardy plastik czy właśnie ten najtańszy. No i kwestia też żeby potem ktoś to solidnie i równo posklejał. I identycznie część kwoty za to że jak zamówię wędkę anacondy to wiem że będzie dobrze wykonana z solidnych materiałów. Wiem bo od lat robią dobry sprzęt i taką sobie wyrobili markę. Wiem bo jak ktoś robi g... to nie daje na to 5 lat gwarancji. Nie przypomina Ci historia o Anacondzie jakiejś innej marki ... np Videotronika :P ? A czy monsterfishing są złe, albo czy w ogóle gorsze od Videotronika to nie wiem. Mogą być nawet lepsze. Nie mam pojęcia, nie miałem, nie używałem. Nie twierdze że Videotronik robi najlepsze sygnalizatory na świecie a cała reszta to rozsypujący się szmelc. Polecam to co mam, co mi się sprawdziło i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że jest to bardzo dobry sprzęt. A co ma Videotronic xrc3 za 300 zł ? Nie wiem, ja bym na pewno tyle nie zapłacił. Jak pisałem podstawowe funkcje mi w zupełności wystarczą.


@Haryyy5

A jaki model Videotronic byś mi polecił? Bo widzę, że są różne: senior, junior..., ale nie wiem czym się różnią.


Ja też nie wiem :P Mogę Ci polecić ten co mam, tak na oko jest to model Junior. Chociaż jak ja kupowałem ileś lat temu to mogło to inaczej też wyglądać modelowo. Ale z wyglądu najbardziej ten przypomina. (2015/04/24 13:06)

konger11


Ja bym to podsumował tak: jeśli jeden sprzęt z chin kosztuje 40zł a drugi podobny 30zł to różnica 10zł nie bierze się z dobroci serca jednej firmy tylko z różnicy poniesionej na kosztach przy wyrobie tego sprzętu. Istnieje oczywiście tez możliwość, że pierwsza firma jest nieuczciwa i chce wysępić dodatkowo 10zł :) (2015/04/24 13:26)

u?ytkownik26223


Tak tłumaczę ci cały czas.Miałem Tego Videoitronica (dwa Kv 2) które kosztowały 80 zł chyba za szt,nawet rozkręciłem je i te grube kabelki to cieniutkie niteczki .tak samo mi wypadło pokrętło które musiałem sam sklejać,obluzował się gwint w oprawie która jest zrobiona z normalnego plastiku.mam też sygnalizatory dwukrotnie tańsze w których obudowa jest gumowana ,wszystko jest idealnie spasowane,pokrętła sę tak przymocowane że jakoś od paru lat używania nic się nie zepsuło,nic nie odpadło.  (2015/04/24 13:31)

u?ytkownik26223


Ja bym to podsumował tak: jeśli jeden sprzęt z chin kosztuje 40zł a drugi podobny 30zł to różnica 10zł nie bierze się z dobroci serca jednej firmy tylko z różnicy poniesionej na kosztach przy wyrobie tego sprzętu. Istnieje oczywiście tez możliwość, że pierwsza firma jest nieuczciwa i chce wysępić dodatkowo 10zł :)






spójrz na te sygnałki  

http://monsterfishing.pl/mf111c-p-28.html
http://www.decathlon.pl/hi-alert-alarm-wl-zestaw-41-id_8302614.html
http://www.fishingmegastore.com/ron-thompson-hialert-alarm-kit-3pc~18620.html

jedne i te same sygnalizatory różnią sie tylko nazwą i ceną.Nie chce mi się szukać po internecie ale takich "kwiatków" jest dużo więcej
ps z jaxsona sygnałki też są łudząco podobne do videotroniców nie wiem jak to wyjaśnić.

(2015/04/24 13:52)