Zaloguj się do konta

Sygnalizator brań na nocne wędkowanie

utworzono: 2014/07/16 14:08
soczek92

Witam :-) Przygotowuję się na piątek na pierwsze w życiu  nocne wędkowanie i stąd moje pytanie do wszystkich kolegów i koleżanek co jest niezbędne do takiego wędkowania , na co należy zwrócić uwagę, dodam że będę łowił na feder z koszyczkiem zanętowym na Wiśle, generalnie najważniejsze pytanie , Czy warto zakupić sygnalizatory brań , które będą reagowały na branie ryb , jeżeli tak to jakie polecacie :-) Z góry serdecznie dziękuję i życzę wszystkim jak najwięcej sukcesów nad wodą. :-) [2014-07-16 14:08]

Haryyy5

Elektroniczne sygnalizatory polecam zawsze i wszędzie. Naprawdę łowi się o wiele wygodniej jak nie musisz się godzinami wpatrywać w policjanta, a w nocy czy na dłuższe łowienie to już w ogóle jak dla mnie rzecz niezbędna. Możesz sobie chwilę przymknąć oko, czy oddalić się od wędek. Ale nie zapomnij przy tym o świetlikach. Sygnalizator owszem poinformuje że coś się dzieje ale jednak wprawne oko lepiej wychwyci moment zacięcia analizując ruch bombki.
Zakładam że na początek nie chcesz wydawać kupę kasy także mogę Ci z czystym sumieniem polecić sygnalizatory firmy videotronic. Sam mam już chyba z 7 lat i nie mogę ich popsuć żeby kupić coś lepszego :P Prosty sprzęt nie do zdarcia.

Oprócz tego to nie zapomnij ciepłych ciuchów :P Jak to pierwsza nocka to zdziwisz się jak nad ranem potrafi być zimno nawet latem.
[2014-07-16 14:35]

notaki

Jesli to pierwszy Twoj wyjazd na nockę, to proponuję zacząc od zwykłych dzwonków ( takich posiadających możliwość wepchnięcia w nie świetlika ). Po pierwsze zdecydowanie latwiej je ustawić, niż sygnalizatory na wodzie płynącej ( a szarpanie się po nocy ze sprzętem jest irytujace ), po drugie - skąd wiesz, ze Ci se to spodoba - więc po co iść w koszty ?

A co potrzebne ?
- latarka ( nawet nie tyle  wsciekle mocna ile dająca światło pozwalające na założenie przynęty i obsługę wędek
- dodatkowe ciuchy ( w nocy bywa zimno )
- jesli zamierzasz jednak trochę podrzemać, przyda sie spiwór
Najważniejsze to jeszcze za dnia ustalić gdzie rzucasz każda z wędek, bo o poplatanie się w nocy nietrudno, a rozplatywanie zyłek z latarką w zebach do najmilszych rzeczy nie należy ;-)
[2014-07-16 14:40]

odrofan

Witam . Feeder i rzeka -czyli wędki stoją ,,na sztorc'' ,sygnalizator elektroniczny na żyłkę nic tu raczej nie da . Najprościej dzwonek i świetlik na szczytówkę , w nocy latarki czołowa + jakaś stojąca , jak najmniej gratów wokół siebie . [2014-07-16 14:45]

soczek92

Dzięki serdeczne za rady , teraz wróciłem ze sklepu wędkarskiego i to samo mi poradzili :-) Dzięki :-) wielkie każdemu z osobna jeszcze raz :-)
[2014-07-16 14:47]

soczek92

Dziękuję serdecznie wszystkim za porady :-)
[2014-07-16 14:48]

Haryyy5

Przegapiłem że to feeder :( To faktycznie nie wiem czy Ci się sygnalizatory przydadzą, a przynajmniej nie takie o których myślałem.
[2014-07-16 14:48]

notaki

I jeszce jedno: przed zapadnięciem zmroku trzeba się przygotować:
- porobić sobie zapasowe przypony, by w nocy nie mordowac się przy latarce
- zrobic zapas zanety
- ustalić sobie bezpieczne miejsce dojścia do wody
- zanęty, przynęty czymś przykryć
- pochować zbędne ciuchy i rzeczy  ( w nocy często bywa rosa , więc rozmoczy zanętę a ciuchy będa mokre )
- generalnie zrobic porządek  na stanowisku, by nie zabijac się po ciemku i wszystko poustawiac tak, by bylo pod ręka i jednoczesnie nie przeszkadzało.
[2014-07-16 14:49]

saviano

Ja już swój pierwszy raz w nocy nad wodą mam za sobą (co prawda towarzysze wyprawy po 2 flaszkach już odlecieli około północy ;-) ). Do feedera faktycznie najlepsze są dzwonki w których jest miejsce na świetlik. Tylko kup taki największy (u mnie taki 4,5cm długości siedział sztywno i był dobrze widoczny) bo mniejsze wpadły do wody. Jak lubisz ognisko (i mniej owadów zainteresowanych tobą) to wcześniej zaopatrz się w zapas drewna. Poza tym kiełbasa z kija smakuje wybornie ;-)

[2014-07-17 07:32]

notaki

takie najprostsze dzwonki , mocowane do kija zieloną żabką, mają sprytny otwór  na świetlik. Z jednej strony wchodzi dobrze grubszy, a z drugiej cieńszy ;-)
[2014-07-17 12:49]

saviano

Dzwonki załączone na fotkach najlepiej się nadają. Te na żabki są zbyt luźne i się przekręcają...
[2014-07-17 13:13]

saviano

Chociaż załączony świetlik na bateryjkę też się sprawdza (jak nie lubimy brzęczenia, ale w nocy jak przyśniemy to może nas obudzić zanim wędka będzie robiła za łódź podwodną ;-) )
[2014-07-17 13:15]

Artur z Ketrzyna

Chociaż załączony świetlik na bateryjkę też się sprawdza (jak nie lubimy brzęczenia, ale w nocy jak przyśniemy to może nas obudzić zanim wędka będzie robiła za łódź podwodną ;-) )

Też są uchwyty na szczytówkę (jak te dzwonki) na same świetliki, jak ktoś nie lubi dzwonków...
[2014-07-17 14:48]

SVT

Co do samych uchwytów do świetlików, mamy sporą gamę. Ale najbardziej odpowiednie i wygodne są te:

Nie trzeba zdejmować podczas rzutów i holu ryby.

Taki typ

Co do sygnalizacji dźwiękiem, polecam ten dzwoneczek.Stary, typowy, głośny. Lepiej sygnalizuję niż te grzechotki ledwo słyszalne. Przy delikatnych braniach, grzechotka nie sygnalizuję,tylko się kołysze.

No i sygnalizator bombki, jest naprawdę dobry. Można zamontować świetlik, sprawdza się na rzekach. Przy zacinaniu, żyłka wyskakuję z koralików.
[2014-07-17 17:23]

notaki

Używam takich s\dzwoneczków. Żeby zwiększyć ich czułość ciut wyciągam sprężynki ( naprawde troszkę ). Zakładam je na szczytówkę przy samym łączeniu z wędziskiem. I tak wieksza ryba szarpnie wedką tak, ze dzwonek dzwoni jak oszalały. Czesto nawet zakąldam dzwonek nie na wedke a na podpórkę . Głupi krąpik , czy płoteczka 15 cm wywołuje dzwonienie .
Podpórki używam nietypowej... w następnym poście wrzuce jej fotkę .
[2014-07-17 20:25]

notaki

Podpórki używam takiej na sztycy 120 cm ( max )  z tym, ze pochylam ją na głowicy w kierunku wędki. Spokojnie można dzwonek zaczepić o podpórkę przy wędce. Przy takiej długości sztycy każde branie powoduje drganie tak wędki jak i podpórki ( pomijam ukleje :D ) , a i wygoda jest duża, bo nie trzeba dzwonka zaczepiać i odczepiać ( a jak wygląda zaczepianie dzwonka na wedce 390 cm przy łowieniu w rzece wie każdy, kto próbował.

Naprawde radze spróbowac :-) ( oczywiscie w dzień, zeby sprawdzić czy naprawde działa )
[2014-07-17 20:33]

notaki

Zresztą widzę, ze nie tylko ja tak robię ;-)

[2014-07-17 20:38]

notaki

Zreszta widzę, ze nie tylko ja tak robię ;-)
[2014-07-17 20:40]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia