Sygnalizator elektroniczny na rzece.

/ 29 odpowiedzi
JKarp


W rzekach da się używać sygnałków. To tylko tyle lub aż tyle.Nie jest to może tak proste jak w wodach stojących.Oprócz wymienionych Kolegów znam jeszcze kilku łowiących w Odrze.JK (2014/03/10 07:27)

Jędrula


Rozumiem.
A CO sygnalizuje to branie ?
Wyciaganie zyłki z kołowrotka ?
I JAK po kazdym rzucie ustawiasz czułośc wolnego biegu ??
( skąd wiesz jakie nastawienie jest odpowiednie ? )
Ciekawi mnie jeszce poziome ustawinie wędziska na rzece ( prąd napiera na kilkadziesiąt metrów zyłki powodujac, ze jakakolwiek rozsądna sygnalizacja  - pomijajac rekiny - jest absolutnie niemozliwa ) ale nie bede az tak  szyderczy.
Tak ma marginesie - znam kilka rzek , na których nie ma główek.

Reasumując kolego - na rzekach NIE STOSUJEMY sygnalizatorów elektronicznych. Mógłbym napisac eleborat to uzasadniający, ale kazdy kto spróbował stosować tą metodę sygnalizacji w warunkch absolutnie zmiennych warunków tak w czasie jak i miejscu wrzucenia zestawu do wody , wie o co chodzi.

Uzywanie takich sygnalizatorów jest możliwe w bardzo specyficznych miejscach , ale absutnie nie wolno pisać, ze sygnaizatory elektroniczne w rzekach spełniaja generalnie swoją rolę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolega wydał opinie kategoryczna i basta heheh . Oczywiście , że sygnałki przydają się na rzece i są bardzo pomocne . Nawet na bombkę można łowić jak ktoś wie jak ją ustawić :)

 





(2014/03/10 07:51)

damian-walczak


Witam wszystkich :)
Odkopię temat:) stosował ktoś może taki sygnalizator? http://allegro.pl/sygnalizator-z-dioda-do-feedera-na-szczytowke-cz-i6436837624.html
Może jeszcze coś nowego pojawiło się w temacie, gdyż już kilka lat minęło od ostatniego postu:)
Pozdrawiam :) (2018/05/24 09:00)

berthold


Mam takie leżeć w torbie od kilku lat , raz nawet je używałem i działało to ale że nocek od kilku lat nie robiłem to też aż tak bardzo tego nie testowałem (2018/05/24 22:45)