Sygnalizator brań Jaxon AJ-SYX007

/ 45 odpowiedzi
Bernard51

Bernard zapytaj Sebastiana jak to jest z samą centralką pisząc np na PW :-)Masz Go wyżej jako Użytkownik Monsterfishing.

Dzięki za informację, skorzystam. (2014/02/02 12:05)

monsterfishing

Hej, tak można dokupić sama centralkę... do MF-109 98zł, MF-212 120zł do MF-213 140zł.Pozdrawiam (2014/02/02 13:06)

u?ytkownik158065

Witam. Jestem początkującym wędkarzem. Chce kupić sobie jakiś dobry, niedrogi sygnalizator brań. 
Zastanawiam się nad takim czymś http://allegro.pl/sygnalizator-bran-jaxon-aj-syx007-10-swietlikow-i3857978677.html

Jeśli chcesz dobry, nie drogi, porządnie wykonany, nie tandetny sygnalizator z 5 letnia gwarancją polecam sygnalizatory videotronic, polska niezawodna firma która jest wiele lat na rynku, maja klientów w całej europie,  jednym słowem klasa. POLECAM. Tu masz link do jednego z najprostszych sygnalizatorów tej firmy.

http://www.okonek.com.pl/videotronic-sygnalizator-elektroniczny-junior-p-910.html (2014/02/02 13:45)

u?ytkownik158065

Aha żeby do tematu sie dołączyć ,ja uważam videotronici za najlepsze w swojej klasie .Osobiście posiadam 3 ,a z moich kumpli każdy tez po pare sztuk ....Mamy je lata ,różne modele-nigdy żaden nikogo nie zawiódł ...
Polecam.

Witaj w klubie, też jestem tego samego zdania :) też posiadam 3 sztuki, tak jak i moich kilku kumpli( róże modele od najtańszych do najdroższych), wszyscy nie mogą sie nachwalić :)))) (2014/02/02 13:51)

JKarp

Janusz, czy będziesz na Rybomanii i czy te sygnałki będzie można tam zakupić/
Tak będziemy na Rybomanii z wypowiadającym się tu Monsterfishing  :-)Sygnałki, sety itd itp będą w sprzedaży.

JK (2014/02/02 14:05)

dkonrad23

A nie tamten kosztuje 68 zł, ale on jest razem z centralką - mój błąd.

Czyli to się sprawdzi? :

http://allegro.pl/sygnalizator-bran-z-linia-8-led-bateria-promo-i3870416388.html (2014/02/02 15:55)

JKarp

Jak najbardziej.
Używałem tych sygnałków przez dwa lata praktycznie od połowy kwietnia do połowy listopada.
Stały na deszczu, ulewach, strasznym słońcu, mrozie - nigdy mnie nie zawiodły.http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,uslyszec-branie,55206
JK (2014/02/02 16:34)

notaki

Masz rację Adam, że nie wiadomo o co chodzi w tym wpisie ale do licha przez cały wieczór można napisać jedno zdanie i napisać co autor miał na myśli (...)

Efekt z tej wymiany zdań jest taki, że skuszony Twoja iście Reytanowską obroną tych sygnalizatorów pozwolę sobie z wiosną kupić komplet z centralką. Więc Twoje nerwy czemus się przysłuzyły ;-) (2014/02/02 17:20)

czarny13

ja się cały czas zastanawiam nad  monsterfishing v3 i videotronic i sam już nie wiem co będzie lepsze może ktoś mi pomoże w podjęciu decyzji (2014/02/02 17:28)

notaki

Tak przy okazji.. pozwolę sobie zadac pytanie kol. MonsterFishing.
Czy istnieje możliwość konfiguracji centralki ( zakłądam zakup oddzielnie centraki i sygnalizatorów ) , by odbierała wylącznie sygnał z okreslonych ( moich ) sygnalizatorów ?
Czy też będzie "grała", gdy odezwie się w  jej zasięgu jakikolwiek sygnalizator Waszej firmy ? (2014/02/02 17:59)

JKarp

Adasiu pozwolisz, że ja Ci odpowiem albowiem dokonałem wpisu na moim blogu ale specjalnie dla Ciebie skopiuję fragment dotyczący Twojego zapytania :" Padały też pytania dotyczące ewentualnej kolizji kodów sygnalizatorów MF 213 C+ pochodzących z różnych setów. ( mówiąc krótko mój sygnałek łączy się z centralką kolegi – oczywiście kolega posiada taki sam zestaw sygnałów MF 213 ). Takiej opcji w zasadzie nie ma ponieważ układ nadawania i szyfrowania sygnałów do centralki został tak zaprojektowany, że 250 setów może w tym samym czasie być włączonych i nie będzie tak, że mój sygnałek nada dane do innej centralki oprócz mojej. Jednak jest to tylko teoria. Natomiast gdyby się już tak przydarzyło, że sygnałek jest słyszalny na dwóch centralkach należy przeprowadzić reset centralki i następnie od początku zaprogramować łączność sygnałek-centralka. Nie trzeba nic odsyłać ponieważ czynność resetowania i programowania jest bardzo prosta. Pierwsza i chyba najważniejsza czynność polega na tym, że musimy poprosić kolegę o wyłączenie jego sygnalizatorów na 10 do 15 minut ponieważ tyle maksymalnie zajmie nam resetowanie i od nowa wpisanie kodów naszego zestawu.1. Włączamy centralkę ( o ile jest wyłączona ).2. Z tyłu na obudowie jest mały przycisk – wciskamy i czekamy aż usłyszymy długi dźwięk ( będzie to drugi dźwięk ).3. Następnie bierzemy sygnałek ( obojętne który aby tylko z naszego setu ) i włączamy. 4. Znowu na centralce wciskamy ten sam przycisk ale ma piknąć tylko raz ( pierwszy dźwięk ). Po tym piknięciu centralka powinna rozpoznać sygnałek sygnalizując to miganiem odpowiedniej diody. Sprawdzamy sygnałek kawałkiem żyłki lub twardego papieru przesuwając po rolce – powinna migać dioda przyporządkowanego sygnałka. 5. Wyłączamy go i bierzemy następny sygnałek.6. Powtarzamy wszystko od punktu 3 do 5 na wszystkich sygnałach z naszego setu.7. Mamy zaprogramowany cały set – sprawdzamy włączając wszystkie sygnałki. Diody w centralce powinny mrugać po każdorazowym włączeniu następnego sygnałka.Teraz możemy włączyć sygnalizatory kolegi. Po właściwym restarcie ( a zapewniam, że ta czynność jest naprawdę prosta ) nie ma możliwości, żeby nasze sygnałki były słyszalne na innej centralce niż nasza."

JK (2014/02/02 18:11)

Bernard51

Hej, tak można dokupić sama centralkę... do MF-109 98zł, MF-212 120zł do MF-213 140zł.Pozdrawiam

Dzięki za info ale muszę poczekać jak kolega wróci z delegacji. (2014/02/02 18:33)

notaki

Dzięki serdeczne Janusz .
Chodziło mi tylko własnie o to, czy centralka posiada dostep  do menu serwisowego i czy konfigurację ( sparowanie urządzeń ) można przeprowadzić w warunkach domowych.
Pozdrówka :-)

(2014/02/02 18:37)

monsterfishing

To ja dodam jeszcze coś od siebie, cały reset jest prosty i tak jak opisał Janusz robi się to szybko i sprawnie! Jedyną wadą jak dla mnie jest to że musimy poprosić kogoś tam o to że musi na czas naszej konfiguracji wyłączyć swoje sygnalizatory, wiadomo nie każdy jest uprzejmy i miły rożnie to bywa... Dlatego też od wersji v3 postanowiłem to rozwiązać jeszcze inaczej, bo teraz resetujemy centralka ona potem szuka sygnałków nadaje kod itd... w v3 będzie ta że dodatkowo zresetujemy tez sygnalizator który wygeneruje zupełnie nowy inny kod nie pokrywający się ze starym więc centralka wyszukując z pierwszej chwili doda nowe kody i nikt nie będzie musiał wyłączać innego zestawu gdyby taka sytuacja zaistniała, myślę że jest rewelacyjne rozwiązanie które pozwoli nam na bezstresowe korzystanie z naszych produktów i pozwoli wam spać spokojnie;)  (2014/02/02 18:39)

notaki

madre  i przydatne rozwiązanie .
Odezwę się do Panstwa pewnie w przyszłym miesiącu, bo w tym zaszalałem z wymianą wiekszości sprzętu muchowego i jesli wydam choćby jeszce grosz, grozi mi dłuższy nocleg na wycieraczce ( co coraz głośniej zaczyna sugerowac najlepsza z zon ) ;-) (2014/02/02 18:51)

notaki

Przy okazji.. poprawcie Panstwo na swojej stronie odnośnik do: " kulki.... etc" ( trzecia pozycja od gory w  menu KATEGORIE )
Pojawia się błąd przekierowania .
Pozd

(2014/02/02 19:58)

monsterfishing

Dziękuje za czujność, ale pod tym linkiem jeszcze nic nie ma.. od połowy miesiąca się pojawią produkty... ;) (2014/02/02 20:12)

notaki

wypadąłoby stworzyc coś w rodzaju " strona w budowie", czy "zapraszamy od połowy lutego".
Prosze wybaczyć te uwagi, ale z punktu widzenia klienta, taki błąd przekierowania jest - w moim odczuciu - odbieramy jako niechlujstwo webmastera, a nie przygotowanie do rozszerzenia oferty.
P.S. Przepraszam, za off-top
Pozdrawiam serdecznie (2014/02/02 20:29)

monsterfishing

W 100% się zgadzam... poprawiłem ;) (2014/02/02 20:38)

RuchPalikota2

A możesz to udowodnić?Jak nie spotkamy się w sądzie !JK

Chodziło mi o jaxona :) (2014/03/01 23:19)