Sygnalizator- brań jak założyć?

/ 20 odpowiedzi
Witam mam problem takowy iż kupiłem taki sygnalizator http://iv.pl/images/09257209267070138026.jpg i mam zielonego pojęcia jak go założyć żeby przy braniu zaczął sygnalizować. Więc oto moja prośba żeby ktoś mnie poinstruował jak się z tym obchodzić.
bocznytrok

kupiłeś sygnalizator a nie wiesz jak go założyć żal nic dodać nic ująć (2012/06/09 21:11)

adamek19969

kupiłeś sygnalizator a nie wiesz jak go założyć żal nic dodać nic ująć

a Ty zamiast pomagać to ciągle narzekasz ..... Musisz poszukać na youtube :)) (2012/06/09 21:49)

altershepi

zakładasz na szczytówkę zamiast dzwoneczka

(2012/06/09 23:58)

Doremi

zakładasz na szczytówkę zamiast dzwoneczka

witam

Kolega sie myli to nie ten sygnalizator Osobiscie tego nie uzywam ale widziałem to nad woda i mieli załozone  nad kołowrotkiem do kija  a żyłką przewleczona przez " drucik" 

Moze ktos jeszcze sprecyzuje kto tego uzywa

(2012/06/10 05:37)

altershepi

sory a wprowadzenie w błąd... nie zauważyłem tego drucika... miałem taki czepiany na szczytówkę bardzo podobny,,, (2012/06/10 11:12)

Bernard51

Dlatego ze jestes malo doswiadczony ktos Ci to wcisnąl i zarazil cie dokladnie
Tle mlodych pyta na forum nawet o blache sprawy, trzeba bylo doradzic sie
innych bardziej doswiadczonych wedkarzy (2012/06/10 13:02)

buxy

sory a wprowadzenie w błąd... nie zauważyłem tego drucika... miałem taki czepiany na szczytówkę bardzo podobny,,,
(2012/06/10 13:11)

karoljad

Szczerze Ci powiem, że ten "sygnalizatorek" to dziadostwo. Sam kiedyś taki kupiłem, raz pojechał ze mną nad wodę i leży w szufladzie. Kup lepiej wkręcany w podpórke. Ja mam najtańsze i śmigają drugi sezon, aż miło. Pozdrawiam (2012/06/12 18:32)

getka

zgadzam się z kolegą wyżej.
A to jest taki ala swinger ale prędzej go wyrzucisz niż go kupiłeś, ja miałem tak samo z niejakim inteligentnym sygnalizatorem brań, jedno łowienie chciałem przyciągnąć szczytówkę która z racji tego że nie mogła sie wygąć pękła w miejscu zamocowania sygnalizatora, dzwoneczki górą! (2012/06/12 19:18)

Artus

Ale po co to montować na szczytówce? Jaki sens? Lepiej nisko. (2012/07/17 18:41)

bednar22cm

Witam, do tej pory lowiac i korzystajac z klasycznej bombki do sygnalizacji bran zakladalem ja miedzy 1 a 2 przelotke, podczas mocniejszego wiatru szybko zauwazylem jej niedoskonalosci i nastepnym razem zamiast bawic sie w jej dociazanie kupilem swinger. Podgladajac innych wedkarzy zauwazylem, ze swinger znajduje sie bezposrednio za kolowrotkiem, przymocowany juz do pierwszej przelotki. Takie ustawienie wydaje mi sie byc mniej korzystne od tego, ktore uzywalem do tej pory (sygnalizator miedzy 1 a 2 przelotka), zastanawiam sie wlasnie czy to kwestia indywidualna czy istnieje roznica miedzy tymi 2 sposobami. (2018/04/13 00:44)

Jarek11

Jeśli łowisz z elektronicznymi sygnalizatorami to wskaźnik powinien "wisieć" przed sygnalizatorem,
a swinger zamocowany "ma stałe" to moim zdaniem nie zbyt dobry pomysł (2018/04/13 09:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bednar22cm

ahhh, źle się wyrazilem, oczywiście swinger do podpórki, nie wiem tylko czy powiesic go między 1 i 2 przelotka czy między 1 a kołowrotków (2018/04/13 12:36)

Jędrula

Swinger montuje się do podpórki pod sygnalizatorem. Kompletnie nie ma znaczenia, czy będzie przed kołowrotkiem, czy za pierwszą przelotką. 
Mnie zwisa zawsze przed młynkiem;)  (2018/04/13 13:07)

notaki

A nieprawda bo ma znaczenie :-P
Czysto praktyczne .
Czym wieksza odleglość pomiedzy przelotkami tym wolniej swinger będzie szedł do gory przy braniu i tym wiekszy mamy zapas zyłki na zwisie .
Czasem chcemy by swinger szybko walnal w kij ( samozacięcie ), czasem chcemy dac rybie duzo luzu zanim opór poczuje.

Wiec jakas tam róznica jednak jest :-D (2018/04/13 18:02)

Jędrula

Ja wiem, że Kolega @notaki uwielbia szeroko rozwodzić się nad najmniejszymi szczegółami wędkarskiego świata, rozbijać atomy w związku z np omawianym urządzeniem zwanym swingerem, ale mnie raczej interesuje praktyka, nie akademickie rozwodzenie się nad rzeczami nieistotnymi. Dlatego daruję sobie dalszą rozmowę w tym kierunku, gdyż jestem bardzo zmęczony po wędkarskiej wyprawie, gdzie namiętnie stosowałem swingery do sygnalizacji brań ryb :) (2018/04/14 16:22)

Julian

A tak w ogóle - haczyk kolega potrafi zawiązać . (2018/04/14 17:41)

marcin-sz

bez sensu komentarz (2018/04/14 17:58)