Sygnalizator elektroniczny-opinie, porady

/ 21 odpowiedzi
planuje kupic dobry i niedrogi sygnalizator elektroniczny.jaki polecacie?chodzi mi glownie o polow sandaczy z gruntu
erykom

planuje kupic dobry i niedrogi sygnalizator elektroniczny.jaki polecacie?chodzi mi glownie o polow sandaczy z gruntu
(2011/01/22 16:42)

matigol

poszukaj z firmy videotronik,sygnalizatory sa czule i w przystepnej cenie. (2011/01/22 17:16)

matigol

A,wazna kwestia,ile grosza chcesz na sygnalizator przeznaczyc? (2011/01/22 17:34)

erykom

no tak do 50 zl kolego (2011/01/22 19:39)

piotrcarp

kolego w tej cenie to nic dobrego niekupisz dozbieraj troche kasy i kup przynajmiej foxa microna to ci posluzy i bedziesz zadowolony (2011/01/22 22:49)

robin67

Videotronic junior jv2 nie za drogi a super, (2011/01/22 23:56)

użytkownik26223

lub dołóż 20-30zł i skuś się na droższy model "koneser" kv2
ten model posiada pokrętło regulujące czułość rolki co się przydaje np gdy jest wiatr
model "junior" tego nie posiada (2011/01/23 17:54)

Przemo-77

Do 50 zł kupisz dobry polski sygnalizator firmy Videotronic. Naprawdę są spoko. (2011/01/23 18:08)

marci107

Witam.Mam pytanie - jaki sygnalizator stosujecie na rzekę przy łowieniu sandacza z gruntu na żywca lub trupa? .Ja jako sygnalizatora używam jajka niespodzianki ,łapie na odrze często w wakoczu gdzie prąd jest silny dlatego jajko obciążam dodatkowo wsypując troche piachu lub wlewając wody .Oczywiście otwieram jeszcze wolny bieg .Problem polega na tym że wniki są marne i wdaje mi się że wina leży po stronie sygnalizatora gdyż może mieć za dużą mase i ryba czując opór puszcza przynęte ,gdyż brania są tylko jakoś ryby zobaczyć nie moge .Doradżcie coś , i czy ten sygnalizator ma jakiś wpływ na porzucanie przynęty ?. (2014/03/28 10:17)

Szydliczek

Mam pytanie czy sygnalizator brań elektroniczny czy płoszy tą rybe czy nie ,bo spotkałem się z opinią aby go nie używać bo gdy sandacz pochwyci rybkę i czuje drgania na zyłce to ją puści  ? Jakie są wasze zdania używać czy nie ? Bo poluje na niego już którąś nocke jednak bezowocnie . Ja używam bombek i sygnalizatora na przodzie wędki. (2014/08/27 18:45)

barrakuda81

Trudno powiedzieć...Też mam podobne dylematy.Dwa dni temu spartoliłem 4 brania używając sygnalizatora elektronicznego.Łowiłem wprawdzie w niewielkim uciągu w Wiśle ale nie wiem już czy to się stało przez "pikacz" czy to ryby niezdecydowanie brały. (2014/08/27 19:12)

Timur2148

Piszcie Koledzy które modele sygnalizatorów sprawdzają Wam się przy połowie drapieżników z gruntu. (2014/11/29 16:11)

lukasz2711

Piszcie Koledzy które modele sygnalizatorów sprawdzają Wam się przy połowie drapieżników z gruntu.

Każdy kolego się nada. Ja osobiście mam taki http://www.netbay24.pl/ELEKTRONICZNY-SYGNALIZATOR-POKROWIEC-LARUS-S04 wybrałem go tylko dla tego że nie lubię osobiście jak ktoś mnie budzi swoim sygnalizatorem na sąsiednim stanowisku a ten można przyciszyć bądź nawet wyłączyć i opierać się na samej sygnalizacji świetlnej. Co do wiatru o którym się tu pisze mam na to swój sposób do takiego sygnalizatora http://cykadawedkarski.pl/splawiki-sygnalizatory-bran-sygnalizatory-bran-sygnalizatory-bran-swingery-sygnalizator-bran-do-podwieszania-na-zylce-kostal/p,235952 , który wieszam przed sygnalizatorem elektronicznym dopinam ciężarek oliwkę z krętlikiem jak duży zależy od fali bądź stanowiska (czy jest na otwartym terenie np.). Nie inwestuj w jakieś mega sygnalizatory bo to w mojej ocenie strata pieniędzy. (2014/11/29 21:08)

mulak1

Tylko videotronic   najlepiej  "koneser" kv2 (2014/11/30 10:53)

Bernard51

Na sandacza wystarczy kąsek styropianu na żyłce przed szczytówką, najlepsza sygnalizacja w czasie brania

(2014/11/30 16:36)

Timur2148

Jak się drzemie albo się odejdzie od wędek to styropian raczej niewystarczy. (2014/11/30 20:08)

Artur z Ketrzyna

Swego czasu miałem taki tani sygnalizator (bardzo podobny do tego na focie, ale prostszy, tylko dioda i regulacja głośności dźwięku). Lecz na jakiś czas zaprzestałem wędkarstwa gruntowego, nocnego. Tak więc i odłożyłem go w kont. I jakby amba, zapodział się na amen.
Koledzy używali droższe, a mnie ten w zupełności wystarczał.
Jedyny szkopuł, to to że wskazywał nie tylko brania, ale i uruchamiał się jak wiatr powiał i żyłkę lekko pociągną.
Dlatego do nniego musiałem zanotować zwykłą bojkę sygnalizacyjną zawieszaną na żyłce, między sygnalizatorem, a kołowrotkiem. I w miarę potrzeby (warunki atmosferyczne, czy uciąg wody) dociążałem ją tylko tyle by zapobiegała fałszywym sygnałom. (2014/12/01 08:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bartek1190

Witam. Wybieram sie w weekend na sandacza z gruntu na trupka. Mam juz wszystko przygotowane tylko nie wiem jak rozwiązać sygnalizacje brań czy na lekką bombke czy na elektronika prosze o jakieś porady (2017/08/08 20:31)

dominik-zytny

Witam ! Jaki jest najlepszy sposób sygnalizacji brań sandacza ? Wiem ,że ma mieć luz ale czy na elektryczny pikacz , ping-ponga , ? i czy musi byc otwarty hamulec czy moze być wolny bieg odkręcony na max . Z góry dziekuje . Nigdy nie łowiłem sandaczy dopiero chcę zacząć przygodę z tą piękną rybka :))) (2018/05/21 19:58)

pablo26ch

W zasadzie wszystko jedno. Najlepiej tnij zaraz po braniu , unikniesz połknięcia przez małego sandaczyka , duży łapie całą rybkę na raz. Lekki odjazd i zacięcie. Ja stosuje elektronikę i wolny bieg ale można kawałek styropianu za szczytówkę , otwarty kabłąk i żyłka na gumkę o rękojeść. Powodzenia. (2018/05/21 21:16)