Sygnalizacja w gruntówce

/ 7 odpowiedzi
Czy moż na używać z powodzeniem jako sygnalizatora brań w drgającej szczytówce na wodzie stojącej pinponga czy lepiej jest zaopatzryc się w karpiówke? Jeśli tak to jaką byście mi polecili , głównie chodzi mi o połów leszczy więć delikatna wędeczka!!! z góry dzięki
rysiek38


ja zdecydowanie preferuje zwykla bombke - sprawdza sie doskonale a sygnalizatory mnie draznia swoimi popiskiwaniami najczesciej bez potrzeby (2009/03/04 20:04)

użytkownik3921


Kłopot w tym, że wędziska do z drgającą szczytówką mają bardzo małe przelotki i ciężko ustawić je tak, żeby żyłka przesuwała się z niewielkim oporem. Dlatego sygnalizatory podwieszane (bombki, pingpongi, swingery)i elektroniczne stosujemy w gruntówkach o większych przelotkach (nie musi być to zaraz karpiówka). Natomiast w feederach, pickerach sygnalizatorem jest szczytówka. Oczywiście można założyć pingponga do takiej wędki, ale trzeba ustawić wędkę na podpórkach tak żeby stanowiła dokładne przedłużenie żyłki. Jednak i tak stracimy najdelikatniejsze brania, więc czy jest sens? (2009/03/04 20:05)

użytkownik3921


Jeśli gruntówki będziesz używał do połowu leszcza, węgorza, karasia itp., czyli niezbyt mocnych ryb spokojnie możesz użyć tańszych karpiówek, gruntówek uniwersalnych,porządniejszych teleskopów, a nawet starych szklanych spinningów. Ważne abyś dopasował ciężar wyrzutu i żeby nie były to zbyt grube „pały”, bo w czasie holu stracisz zbyt dużo ryb o delikatnych pyszczkach. (2009/03/04 20:13)

spines21


sygnalizator trzeba tak ustawić,żeby sygnalizował branie,po to jest,
nie musisz cały czas spoglądać na pingpongi,bo usłyszysz jak będzie branie.
słyszałem o takim pomyśle na sygnałek;
wieszasz na krótkim sznurku ping ponga napełnionego np.śrucinami,
(w odpowiedniej ilości oczywiście)
pod nim kładziesz dnem do góry stary garnek
jak jest branie pingpong spada i jest brzdęk.
dawno o tym słyszałem ale nie stosowałem,bo jak z garnkiem na ryby jeżdzić
co bardziej "dowcipny" i tak ci rzuci wica o mydle
ale trzeba przyznać,że pomysły były niezwykłe czasami
pozdr (2009/03/04 20:21)

spines21


może to jest pomysł na sygnałek nowej generaci
eco bo bez baterii (2009/03/04 20:27)

użytkownik5522


Ciekawe Tinca co napisałeś bo ja właśnie łowię feederem czasem na sygnalizator i szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad tym czy przelotki są za małe ale z ciekawości sprawdzę jaki to ma wpływ na sygnalizowanie brań (2009/03/04 22:10)

rychu


Po to są wędki z drgającą szczytówką aby z nich korzystać.Natomiast nieraz zakładam sygnalizator do feederka jeżeli łowię na jeziorze , ażeby odpocząć od obserwowania szczytówki. (2009/03/05 10:19)