Zaloguj się do konta

Swój własny biznes - dżdżownica kalifornijska.

utworzono: 2011/06/13 11:50
obcy91

Witam, chciałem zapytać kolegów jak zapatrują się i jakie jest Wasze zdanie na temat ewentualnego biznesiku w postaci hodowli dżdżownic kalifornijskich.
Dobry? Zły? Pomysł itp.
Pozdrawiam Marek
[2011-06-13 11:50]

Plan moze masz i dobry ale musisz sobie zrobic tzw. "Biznes plan " czyli chodzi mi o to żebyś miał jakieś zyski z tego to po 1 musisz je gdzieś rozmnażać, hodować (wiedziec jak ) , po 2 musisz poszukac sobie odbiorców robaków a w dzisiejszych czasach wcale nie jest to łatwe :) no i oczywiście miejsce swojej hodowli ja bym ci proponował w takim mieście gdzie znajduje się w około dużo jezior, stawów :)  [2011-06-13 11:58]

JaroDaw

Najpierw musisz sobie zadać pytanie " Czy będę potrafił produkować robaki dobrej jakości ?"Potem musisz zrobić zwiad i zorientować się ile kosztuje pudełko z robakami w Twojej okolicy i ile sztuk ono zawiera.Następnie zorientować się ile kosztują akcesoria ( pudełka itp)Na końcu wszystko policzyć i przemyśleć " czy to się opłaca?"
Jak dojdziesz do wniosku że tak, życzę sukcesów.
PS: pamiętaj że pudełko sprzedawane do wędkarskiego, musi być o połowę tańsze niż tak jest sprzedawane i musi zawierać więcej robaków, bo inaczej nikt z " nowym" nie będzie robił interesów. [2011-06-13 12:18]

obcy91

Z robakami, może akuratnie nie z dżdżwonicami miałem dużo do czynienia (6lat terrarystyki, pająki,owady,węże). Miejsce mam, z dala od drogi,wystarczający skrawek pola,osłonięty drzewami, tam też myślę postawić pierwsze pojemniki.
Jeśli zobaczę że robalom dobrze i są skore do rozmnażania zacznę stawiać więcej pojemników, dopiero gdy będę miał kilkanaście(kilkadziesiąt) tysięcy sztuk (na oko) będę myślał o zarejestrowaniu działalności.
Kilka lat na pewno przede mną zanim odniosę "sukces" ale myślę że może się udać :)

[2011-06-13 12:35]

obcy91

Jaro- co masz na myśli "robak dobrej jakości" ? czerwony, ruchliwy,wytrzymały?
[2011-06-13 12:35]

Wkalkuluj tez OD POCZĄTKU działalności, złodziei, którzy wyciągną pierwsi do Ciebie łapy po kasę. ZUS, Skarbówka. Ich nie będzie interesowało, czy Ci interes przynosi jakiś zysk, czy jesteś w plecy, płacić im musisz :( [2011-06-13 12:58]

obcy91

tak Maćku, wiem że to złodziejstwo.
Dlatego też na początku chcę wszystko robić we "własnym zaciszu".
Jeżeli stwierdzę że hodowla jest gotowa by ponieść koszty,opłaty to wtedy zarejestruje działalność :) Stawiając kilka skrzynek z hodowlą nie muszę rejestrować bo jest to do mojego użytku a po znajomości czy też opcjonalnie aukcje internetowe.
Na razie szukam pojemników,skrzyń, bo z drewna się nie opłaca wysokie koszty.

[2011-06-13 13:33]

obcy91

"bo jest to do mojego użytku, a po znajomości(sprzedawać) czy też opcjonalnie aukcje internetowe." [2011-06-13 13:34]

tak Maćku, wiem że to złodziejstwo.
Dlatego też na początku chcę wszystko robić we "własnym zaciszu".
Jeżeli stwierdzę że hodowla jest gotowa by ponieść koszty,opłaty to wtedy zarejestruje działalność :) Stawiając kilka skrzynek z hodowlą nie muszę rejestrować bo jest to do mojego użytku a po znajomości czy też opcjonalnie aukcje internetowe.
Na razie szukam pojemników,skrzyń, bo z drewna się nie opłaca wysokie koszty. 

To zacznij od takich plastikowych pojemników budowlanych do mieszania zaprawy. W sklepach budowlanych, narzędziowych itp.

[2011-06-13 13:45]

JaroDaw

Jaro- co masz na myśli "robak dobrej jakości" ? czerwony, ruchliwy,wytrzymały?

Wszystko po kolei ;) Wiesz jak to z robakami jest i jakie sam byś chciał kupować. Co do opłat na początek jak piszesz po znajomych , potem dogadaj się z kilkoma sklepami. Jak zdecydujesz się na konkretną sprzedaż to ZUS ok 850zł, podatek w zależności of formy.Pamiętaj że sprzedaż nawet na allegro jest opodatkowana, ( pow 1000zł rocznie),i jest również granica sprzedaży bez wpisu do EDG. Popatrz na regulamin allegro. [2011-06-13 15:56]

domin77

a jak ruszysz ze sprzedażą parti kontrolnych(przed rejestracją działalnosci)i zaczną z tego przychodzić profity to uważaj na ''życzliwych'' sąsiadów i znajomych

[2011-06-13 22:45]