Swinger ?

/ 6 odpowiedzi
co to swingery i w jakim celu ich się używa??
czy naprawde sa takie niezbedne w metodzie gruntowej??
Bernard51


Swinger to rodzaj sygnalizatora bran w metodzie gruntowej,wraz z elektronicznym sygnalizatorem,swinger podwiesza sie na zylce
czy jest nie zbedny, nie,mozna uzywac roznych sygnalizatorow bran.
Uzywam swingerów tylko przy duzym wietrze i przy ostrych braniach
natomiast sa lzejsze (delikatniejsze) podwieszane,które najdrobniejsze
mozna zobaczyc brania. (2012/05/07 05:25)

u?ytkownik99254


Swingery tylko na większą rybę. Przynajmniej tak uważam. Na co dzień stosuje zwykłą bombkę, albo plastikowy kiwak ( zos jak swinger) zakładany na przelotkę. (2012/05/07 14:15)

nata


Swinger wygodny jest z tego względu iż ma możliwość płynnego ustawienia obciążenia w formie przesuwanego ciężarka. Dzięki temu masz możliwość dostosować się do każdych warunków wiatr, siła prądu w rzece. Na wody stojące przy bezwietrznej pogodzie zazwyczaj stosuje bombki ale w innych warunkach zakładam swinger. Co do samej czułości swingera to można go tak wyregulować aby pokazywał nawet delikatne brania.  (2012/05/07 20:32)

kamael


Ja osobiście wole hangery mam wrażenie (może to tylko moje odczucie) że są bardziej czułe i lepiej wskazują brania. Swingery zakładam na wichurę. (2012/05/07 20:41)

Romuald55


To sygnalizator brań używany głównie do karpiówek w połączeniu z sygnalizatorami dżwiękowymi.Używa się też do ciężkich gruntówek zwłaszcza w nocy.Takie jest jego główne przeznaczenie.Na wodach stojących. (2012/05/07 21:02)

michal223311


dzięki bardzo za cenne informacje:) kupiłem sobie takie biało-czerwone sygnałki migające na czerwono i zielono myślę że na początek wystarczą:) (2012/05/09 22:31)