Zaloguj się do konta

Święty Mikołaj nie przychodzi do biednych dzieci ?

utworzono: 2012/12/04 16:23
Banita

Św. Mikołaj nie dala „Biednych Dzieci”.

[2012-12-04 16:23]

adam-konopnicki

"nie dala" ? [2012-12-04 17:07]

Bromar

Może poprosimy Kolegę o rozwinięcie tematu
[2012-12-04 17:35]

Banita

Przepraszam, ale nie wiem jak to się stało miało być

„Mikołaj nie przychodzi do biednych dzieci”

To przez pospiech musiałem szybko wyjść.

[2012-12-04 20:15]

bluehornet

Ok. Mariusz , ale rozwiń temat , o co chodzi ?
[2012-12-04 20:56]

Banita

To bolesna prawda, ale wiele dzieci nie dostaje prezentów pod choinki, czy 6 grudnia w dniu Św. Mikołaja.,

Jak można to zmienić, bo same sporadyczne akcje i zrywy dobroci nie wystarczą.

[2012-12-04 21:10]

szyspinn29

Chodzi o to, że nie przychodzi mikołaj do biednych dzieci, nierozumiesz ^^ ... . [2012-12-04 21:11]

szyspinn29

Tego się nie zmieni Państwo woli wypierd.ać kasę w błoto np. weźmy takie samochody odżutowe , które kosztują miliony i co im z tego ani rywalizacji sportowej, ani pożytku a dzieciaki w afryce głodują w polsce naszej też. A nie chodzi o to,żeby dać ludzim w afrycę pieniądze a pracę, bo to ona pomoże bardziej niż kasa, kasa się kończy i niema. [2012-12-04 21:13]

adam-konopnicki

Dobrze, ale Afrykańczycy też muszą sami zacząć budować cywilizacje, tak jak i my zbudowaliśmy. Nie można tam wiecznie pompować forsy, bo murzyn sobie nie może poradzić, skoro to taki sam człowiek jak i my to musi wykazać odrobinkę inicjatywy i zacząć coś tworzyć. Jak dla mnie to tylko mydlenie ludziom oczu. A co do biednych dzieci, to fakt państwo powinno pomóc choć trochę, a nie jak widzę, że dzieciaki w szkole muszą się zbierać na paczki dla dzieci w domach dziecka. Druga sprawa, Polacy powinni planować swoje macierzyństwo, bo nie sztuką jest spłodzić gromadkę dzieci, a sztuką jest je wychować i utrzymać, a warunki w kraju mamy jakie mamy. Jedni mają pieniądze a inni ich nie mają. Takie jest życie, nie każdy ma po równo, i tego nie zmienisz niczym. Zawsze będą biedniejsi i bogatsi, choć przykre jest to, że wielu ludzi uczciwie pracując nie ma pieniędzy na zwykły prezent na święta nie mówiąc już o podstawowych środkach do życia. [2012-12-04 21:57]

Bernard51

Zawsze będą biedniejsi i bogatsi, choć przykre jest to, że wielu ludzi uczciwie pracując nie ma pieniędzy na zwykły prezent na święta nie mówiąc już o podstawowych środkach do życia.

Niestety taka jest prawda-ale tak bylo i podejrzewam że jeszcze dlugo będzie.
Ale to nierozgrzesza organizacje harytatywne aby dotarly do każdego dziecka!
Skoro mają w przeslaniu taką powinność.
[2012-12-05 05:17]

perwer

Zawsze będą biedniejsi i bogatsi, choć przykre jest to, że wielu ludzi uczciwie pracując nie ma pieniędzy na zwykły prezent na święta nie mówiąc już o podstawowych środkach do życia.

Niestety taka jest prawda-ale tak bylo i podejrzewam że jeszcze dlugo będzie.
Ale to nierozgrzesza organizacje harytatywne aby dotarly do każdego dziecka!
Skoro mają w przeslaniu taką powinność.



Bardzo fajnie to ująłeś .
W dobrych czas pamietam jak moi rodzice ,dziadkowie ,dostawali paczki dla dzieciaków z zakładów pracy -wtedy zawsze każdy coś dostał,czy miał zamożnych rodziców ,czy nie.
Dzisiaj społeczeństwo jest podzielone ,przez co pewnie w szkole nie jednemu dzieciakowi  jest przykro ,jak jego rówieśnik przychodzi w nowych butach ,a on nie dostał nic.
Takie czasy i nic żadne akcje nie pomoga ,bo to nawet nie tysięczny odsetek ,a milionowy.
Każdy rok tylko będzie pogrążał tą nędze.
Dla pocieszenia dodam ,że można czasami z nędzy dojść do pieniędzy,czego wszystkim mniej zamożnym życzę.
[2012-12-05 07:26]

Diablo

Dobrze, ale Afrykańczycy też muszą sami zacząć budować cywilizacje, tak jak i my zbudowaliśmy. Nie można tam wiecznie pompować forsy, bo murzyn sobie nie może poradzić, skoro to taki sam człowiek jak i my to musi wykazać odrobinkę inicjatywy i zacząć coś tworzyć. Jak dla mnie to tylko mydlenie ludziom oczu. A co do biednych dzieci, to fakt państwo powinno pomóc choć trochę, a nie jak widzę, że dzieciaki w szkole muszą się zbierać na paczki dla dzieci w domach dziecka. Druga sprawa, Polacy powinni planować swoje macierzyństwo, bo nie sztuką jest spłodzić gromadkę dzieci, a sztuką jest je wychować i utrzymać, a warunki w kraju mamy jakie mamy. Jedni mają pieniądze a inni ich nie mają. Takie jest życie, nie każdy ma po równo, i tego nie zmienisz niczym. Zawsze będą biedniejsi i bogatsi, choć przykre jest to, że wielu ludzi uczciwie pracując nie ma pieniędzy na zwykły prezent na święta nie mówiąc już o podstawowych środkach do życia.



Na pierwszy rzut oka masz rację ale po przemyśleniu to juz nie. Wiesz dlaczego w Afryce bieda? Bo pojawił się tam biały człowiek i zaczął wszystko "ulepszać" aby wygodniej było mu grabić kontynent ze złóż mineralnych. I forsa nie jest pompowana tam a raczej stamtąd do Europy i USA tam pompowane są resztki.

Co do planowania rodziny. Uważam że w Polsce za dużo planujemy. Każda madrzejsza rodzina planuje, planuje, planuje kilka lat i na planach albo jednym dziecku się kończy. Osoby z wadami na psychice zazwyczaj mają zwiększony popęd seksualny, do tego osoby z mniejszym poziomem inteligencji, bez wykształcenia. Takie osoby nie myślą tylko robią. A później dziwimy się że społeczeństwo robi się coraz głupsze. Bo mądrzy najpierw myślą ewentualnie później robią a Ci drudzy na odwrót.
[2012-12-05 07:40]

Mija

Dobrze, ale Afrykańczycy też muszą sami zacząć budować cywilizacje, tak jak i my zbudowaliśmy. Nie można tam wiecznie pompować forsy, bo murzyn sobie nie może poradzić, skoro to taki sam człowiek jak i my to musi wykazać odrobinkę inicjatywy i zacząć coś tworzyć. Jak dla mnie to tylko mydlenie ludziom oczu. A co do biednych dzieci, to fakt państwo powinno pomóc choć trochę, a nie jak widzę, że dzieciaki w szkole muszą się zbierać na paczki dla dzieci w domach dziecka. Druga sprawa, Polacy powinni planować swoje macierzyństwo, bo nie sztuką jest spłodzić gromadkę dzieci, a sztuką jest je wychować i utrzymać, a warunki w kraju mamy jakie mamy. Jedni mają pieniądze a inni ich nie mają. Takie jest życie, nie każdy ma po równo, i tego nie zmienisz niczym. Zawsze będą biedniejsi i bogatsi, choć przykre jest to, że wielu ludzi uczciwie pracując nie ma pieniędzy na zwykły prezent na święta nie mówiąc już o podstawowych środkach do życia.



Na pierwszy rzut oka masz rację ale po przemyśleniu to juz nie. Wiesz dlaczego w Afryce bieda? Bo pojawił się tam biały człowiek i zaczął wszystko "ulepszać" aby wygodniej było mu grabić kontynent ze złóż mineralnych. I forsa nie jest pompowana tam a raczej stamtąd do Europy i USA tam pompowane są resztki.

Co do planowania rodziny. Uważam że w Polsce za dużo planujemy. Każda madrzejsza rodzina planuje, planuje, planuje kilka lat i na planach albo jednym dziecku się kończy. Osoby z wadami na psychice zazwyczaj mają zwiększony popęd seksualny, do tego osoby z mniejszym poziomem inteligencji, bez wykształcenia. Takie osoby nie myślą tylko robią. A później dziwimy się że społeczeństwo robi się coraz głupsze. Bo mądrzy najpierw myślą ewentualnie później robią a Ci drudzy na odwrót.

Nie można się z Tobą zgodzić. Już pomijam to, że wielodzietne rodziny to Twoim zdaniem (po analizie tekstu, który spłodziłeś) banda psycholi i głupców. Zawsze najwięcej dzieci rodziło się w biedzie. Z całą pewnością nie jest to wynik głupoty tych ludzi. Wyobraź sobie, że dziecko to inwestycja w przyszłość i spokojna starość dla rodziców. Co z tego, że biednie jak harmonijnie i z miłością? Co z tego, że ludzie MĄDRZY, bogaci, chata, samochód jak nic nie wiedzą o swoich dzieciach jak je już mają. Każde w swoich sprawach, w swoich kątach, przy swoich komputerach i telefonach....
To co napisałeś jest niezwykle krótkowzroczne i niesprawiedliwe.

A społeczeństwo robi się coraz głupsze z zupełnie innych powodów. I żeby w temat się nie zagłębiać to wystarczy przemyśleć sprawę systemu szkolnictwa.

Dobrze chociaż, że o Afrykanach lepiej myślisz ;) I z tym się akurat zgadzam...
[2012-12-05 07:57]

Mija

A wracając do tematu...

Ciekawa jestem czy autor wątku robi cokolwiek żeby polepszyć życie tym dzieciakom czy znalazł tylko temat do dobrej gadki.
Jak byłam dzieckiem to podział na bogatych i biednych też był ale nikt dzieciakom nie dokuczał. Bawiliśmy się razem, nikt nas nie uczył zawiści ani podłości względem innych ludzi. A teraz? Spotkanie dziewczynek kończy się licytacją, która ma lepszy komputer a która telefon. Żałosne. I niby co, dzieci same to wymyślają? Rodzice ich tego uczą... Wystarczająco się napatrzyłam żeby z czystym sumieniem wysnuć taki wniosek.

Nie rozumiem co złego jest w zbiórkach w szkołach na domy dziecka??? Jak rodzic może w ogóle coś takiego napisać??? My to Państwo i warto o tym pamiętać.

[2012-12-05 08:03]

Diablo



Nie można się z Tobą zgodzić. Już pomijam to, że wielodzietne rodziny to Twoim zdaniem (po analizie tekstu, który spłodziłeś) banda psycholi i głupców. Zawsze najwięcej dzieci rodziło się w biedzie. Z całą pewnością nie jest to wynik głupoty tych ludzi. Wyobraź sobie, że dziecko to inwestycja w przyszłość i spokojna starość dla rodziców. Co z tego, że biednie jak harmonijnie i z miłością? Co z tego, że ludzie MĄDRZY, bogaci, chata, samochód jak nic nie wiedzą o swoich dzieciach jak je już mają. Każde w swoich sprawach, w swoich kątach, przy swoich komputerach i telefonach....
To co napisałeś jest nie tylko niezwykle krótkowzroczne i niesprawiedliwe ale zwyczajnie głupie.
Sory stary, ale dawno nie przeczytałam nic równie niedorzecznego.

A społeczeństwo robi się coraz głupsze z zupełnie innych powodów. I żeby w temat się nie zagłębiać to wystarczy przemyśleć sprawę systemu szkolnictwa.

Dobrze chociaż, że o Afrykanach lepiej myślisz ;) I z tym się akurat zgadzam...

Widzisz gdzieś tam słowo "wszyscy" Zapomniałem że na tym forum trzeba wszystko tłumaczyć od A do Z. Odebrałaś jak chciałaś odebrać.
Nigdzie nie napisałem że wszystkie wielodzietne rodziny to banda psycholi i głupców. Nigdy bym tak nie napisał chociażby z tego powodu że sam pochodzę z wielodzietnej rodziny.

"Co z tego, że ludzie MĄDRZY, bogaci, chata, samochód jak nic nie wiedzą o swoich dzieciach jak je już mają. Każde w swoich sprawach, w swoich kątach, przy swoich komputerach i telefonach...."

Teraz równie dobrze jak Ty mnie mogę posądzić Ciebe iż uważasz iż rodzice tych rodzin w których są pieniądze to bezduszne bezuczuciowe stworzenia zapatrzone tylko w pieniądz niezdolne do miłości do drugiego człowieka?

Problemem tego forum jest to że czytając tekst luzie nie starają sie go zrozumieć a znaleźć coś czego mozna by sie przyczepić. Nie ma merytorycznej dyskusji, podawania argumentów jest tylko proba zrobienia z oponenta idioty.

[2012-12-05 08:52]

ryukon1975

Problemem tego forum jest to że czytając tekst luzie nie starają sie go zrozumieć a znaleźć coś czego mozna by sie przyczepić. Nie ma merytorycznej dyskusji, podawania argumentów jest tylko proba zrobienia z oponenta idioty.






Święte słowa są tu osoby które nie robią nic tylko szukają dziury w całym.
Żeby nie być o coś posądzonym trzeba by trzy dni na sklecenie jednego postu.
Obecnie zapanował podejrzany spokój żyję nadzieją że nie ma to związku z wyborami na nowych moderatorów.:)))





[2012-12-05 09:12]

Diablo

Cyt "Niemniej statystyki potwierdzają, że rodziny wielodzietne, które stanowią 5% ogółu, żyją w naszym kraju na nie najlepszym poziomie. Wychowuje się w nich 13% dzieci. 90% rodzin wielodzietnych żyje poniżej minimum socjalnego, a co trzecia poniżej minimum egzystencji. "

(Źródło: patronatnadrodzina.pl)

Wiesz już skąd uogólnienia? 90 % to dużo? Czy według Ciebie Mija mądrość i miłośc do dziecka objawia sie w świadomym narażaniu go na głód, brudne stare ubrania, wyszydzanie i odpychanie przez inne dzieci? Bo według mnie nie.

Dla czepliwych dodam, że bieda to nie tylko brak mądrości, umiejętności logicznego myślenia i zdolności przewidywania. Zdarzają się przypadki straty pracy przez rodziców, utraty zdrowia rodziców lub też utraty ktoregoś z rodziców.

Cyt:
"To co napisałeś jest nie tylko niezwykle krótkowzroczne i niesprawiedliwe ale zwyczajnie głupie.
Sory stary, ale dawno nie przeczytałam nic równie niedorzecznego."

I rada na przyszłość, nie pisz że coś jest głupie, niedorzeczne, krótkowzroczne bo może się w przyszłości okazać że o czymś nie wiedziałaś, nie zdawałaś sobie sprawy i zmienisz zdanie, wtedy cięzko Ci będzie przeprosić.
[2012-12-05 09:20]

Wonski79

Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest przekazanie darów lub pieniążków jakiejś instytucji zajmującej się pomaganiem dzieciom.
[2012-12-05 10:13]

Mija



Nie można się z Tobą zgodzić. Już pomijam to, że wielodzietne rodziny to Twoim zdaniem (po analizie tekstu, który spłodziłeś) banda psycholi i głupców. Zawsze najwięcej dzieci rodziło się w biedzie. Z całą pewnością nie jest to wynik głupoty tych ludzi. Wyobraź sobie, że dziecko to inwestycja w przyszłość i spokojna starość dla rodziców. Co z tego, że biednie jak harmonijnie i z miłością? Co z tego, że ludzie MĄDRZY, bogaci, chata, samochód jak nic nie wiedzą o swoich dzieciach jak je już mają. Każde w swoich sprawach, w swoich kątach, przy swoich komputerach i telefonach....
To co napisałeś jest nie tylko niezwykle krótkowzroczne i niesprawiedliwe ale zwyczajnie głupie.
Sory stary, ale dawno nie przeczytałam nic równie niedorzecznego.

A społeczeństwo robi się coraz głupsze z zupełnie innych powodów. I żeby w temat się nie zagłębiać to wystarczy przemyśleć sprawę systemu szkolnictwa.

Dobrze chociaż, że o Afrykanach lepiej myślisz ;) I z tym się akurat zgadzam...

Widzisz gdzieś tam słowo "wszyscy" Zapomniałem że na tym forum trzeba wszystko tłumaczyć od A do Z. Odebrałaś jak chciałaś odebrać.
Nigdzie nie napisałem że wszystkie wielodzietne rodziny to banda psycholi i głupców. Nigdy bym tak nie napisał chociażby z tego powodu że sam pochodzę z wielodzietnej rodziny.

"Co z tego, że ludzie MĄDRZY, bogaci, chata, samochód jak nic nie wiedzą o swoich dzieciach jak je już mają. Każde w swoich sprawach, w swoich kątach, przy swoich komputerach i telefonach...."

Teraz równie dobrze jak Ty mnie mogę posądzić Ciebe iż uważasz iż rodzice tych rodzin w których są pieniądze to bezduszne bezuczuciowe stworzenia zapatrzone tylko w pieniądz niezdolne do miłości do drugiego człowieka?

Problemem tego forum jest to że czytając tekst luzie nie starają sie go zrozumieć a znaleźć coś czego mozna by sie przyczepić. Nie ma merytorycznej dyskusji, podawania argumentów jest tylko proba zrobienia z oponenta idioty.


Ależ mój drogi, ja z Ciebie nie próbuję nikogo zrobić. Piszesz prosto, prosto się to rozumie. Chciałeś powiedzieć coś więcej to trzeba było to chociaż zdawkowo zrobić a nie mieć pretensje, że zostałeś źle zrozumiany.
Zarzucasz mi, że nie staram się zrozumieć tego co ktoś CHCIAŁ przekazać a sam jedyne co wyciągnąłeś z mojego tekstu to atak na Ciebie, PERSONALNY.
Błąd.
I tyle.



[2012-12-05 10:16]

Mija

Cyt "Niemniej statystyki potwierdzają, że rodziny wielodzietne, które stanowią 5% ogółu, żyją w naszym kraju na nie najlepszym poziomie. Wychowuje się w nich 13% dzieci. 90% rodzin wielodzietnych żyje poniżej minimum socjalnego, a co trzecia poniżej minimum egzystencji. "

(Źródło: patronatnadrodzina.pl)

Wiesz już skąd uogólnienia? 90 % to dużo? Czy według Ciebie Mija mądrość i miłośc do dziecka objawia sie w świadomym narażaniu go na głód, brudne stare ubrania, wyszydzanie i odpychanie przez inne dzieci? Bo według mnie nie.

Dla czepliwych dodam, że bieda to nie tylko brak mądrości, umiejętności logicznego myślenia i zdolności przewidywania. Zdarzają się przypadki straty pracy przez rodziców, utraty zdrowia rodziców lub też utraty ktoregoś z rodziców.

Cyt:
"To co napisałeś jest nie tylko niezwykle krótkowzroczne i niesprawiedliwe ale zwyczajnie głupie.
Sory stary, ale dawno nie przeczytałam nic równie niedorzecznego."

I rada na przyszłość, nie pisz że coś jest głupie, niedorzeczne, krótkowzroczne bo może się w przyszłości okazać że o czymś nie wiedziałaś, nie zdawałaś sobie sprawy i zmienisz zdanie, wtedy cięzko Ci będzie przeprosić.

1. Jakbyś nie zauważył to edytowałam post zanim wkleiłeś go sobie do cytatu i zdania "sory stary...." już w nim nie było. Po wpisaniu uznałam, że to nie ładne i usunęłam.
"
Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 08:18:56"

2. To Twoje słowa:
"Osoby z wadami na psychice zazwyczaj mają zwiększony popęd seksualny, do tego osoby z mniejszym poziomem inteligencji, bez wykształcenia. Takie osoby nie myślą tylko robią. A później dziwimy się że społeczeństwo robi się coraz głupsze."
- powiedz mi jak to się ma do 90%, które właśnie przytaczasz i tego co ja napisałam :
"Zawsze najwięcej dzieci rodziło się w biedzie. Z całą pewnością nie jest to wynik głupoty tych ludzi."

Co próbujesz mi udowodnić? Że miałam rację? ... wiem, że miałam, bo pochodzę nie dość, że z biednej to z wielodzietnej rodziny. I nigdy nie powiedziałabym o swoich rodzicach, że są chorzy psychicznie albo głupi czy mają niski iloraz inteligencji.



Kto tu kogo atakuje i kto nie rozumie....
[2012-12-05 10:22]

Mija

Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest przekazanie darów lub pieniążków jakiejś instytucji zajmującej się pomaganiem dzieciom.

I to jest dobry pomysł. Zbliża się rozliczenie roczne, na którym można przekazać 1% podatku na jakiś sensowny cel.
[2012-12-05 10:38]

Dobrze, ale Afrykańczycy też muszą sami zacząć budować cywilizacje, tak jak i my zbudowaliśmy. Nie można tam wiecznie pompować forsy, bo murzyn sobie nie może poradzić, skoro to taki sam człowiek jak i my to musi wykazać odrobinkę inicjatywy i zacząć coś tworzyć. Jak dla mnie to tylko mydlenie ludziom oczu.

Czyli co? Powinni zacząć handel białymi niewolnikami z Europy i wykorzystywać ich na plantacjach bawełny i ryżu tak jak doskonała biała rasa zaczęła budować swoją cywilizację? Myślisz, że skąd wzięły się pieniądze na rewolucję przemysłową i w ogóle potrzeba takiej rewolucji i wszystkiego co potem nastąpiło?  A wielka USA na czym wybudowana została? Jak w jakimś niezbyt udanym filmie stwierdzono, na potrójnym grzechu śmiertelnym: Bizony, Indianie i Murzyni.



[2012-12-05 12:28]

Dobrze, ale Afrykańczycy też muszą sami zacząć budować cywilizacje, tak jak i my zbudowaliśmy. Nie można tam wiecznie pompować forsy, bo murzyn sobie nie może poradzić, skoro to taki sam człowiek jak i my to musi wykazać odrobinkę inicjatywy i zacząć coś tworzyć. Jak dla mnie to tylko mydlenie ludziom oczu.







Czyli co? Powinni zacząć handel białymi niewolnikami z Europy i wykorzystywać ich na plantacjach bawełny i ryżu tak jak doskonała biała rasa zaczęła budować swoją cywilizację? Myślisz, że skąd wzięły się pieniądze na rewolucję przemysłową i w ogóle potrzeba takiej rewolucji i wszystkiego co potem nastąpiło?  A wielka USA na czym wybudowana została? Jak w jakimś niezbyt udanym filmie stwierdzono, na potrójnym grzechu śmiertelnym: Bizony, Indianie i Murzyni.





[2012-12-05 12:28]

adam-konopnicki

Afrykańczycy powinni wykazać odrobinę inicjatywy i się zjednoczyć, bo póki co, to jedyne co im wychodzi to toczenie wojen między sobą.  Jak by się zjednoczyli to by mogli coś zrobić, cokolwiek aby zaistnieć w  świecie. Chiny czy Japonia jakoś sobie poradziły i bez Afryki i bez murzynów. Egipcjanie czy ludy Mezopotamii już w starożytności dawały sobie radę. Więc dlaczego nie murzyni ? 
Co do wielodzietnych. Jak dla mnie niech ktoś i ma dwadzieścioro dzieci, ale niech je wychowuje za swoje pieniądze nie licząc na pieniądze z innych źródeł. Godząc się na podjęcie roli matki czy ojca bierzemy na siebie odpowiedzialność także za utrzymanie finansowe dziecka. Dziecko to nie tylko słodki niemowlak który cieszy i będzie nam pomagał na starość, dziecko to także wydatek ! Duży wydatek. Edukacja, ubrania, żywność, to wszystko kosztuje. Inteligentni ludzie mają to do siebie, że zanim spłodzą dziecko, najpierw się zastanawiają czy je na nie stać, czy podołają obowiązkowi wychowania i UTRZYMANIA dziecka. Co do tych "wspaniałych czasów komuny" to każdy, kto choćby skończył  szkołę średnią wie za jaką cenę ten "dobrobyt " się odbywał. 
Wiadomo są różne sytuacje, rodzice mogą stracić pracę, któryś z nich bądź obydwoje mogą umrzeć. W takich sytuacjach państwo powinno pomagać. Ale nie rozumiem idei dopłacania do wielodzietnych z racji ilości posiadanych dzieci. Może ktoś mi dopłaci na paliwo do Mercedesa z silnikiem 5 litrowym ? A chciałbym ! Powiedzą : " Trzeba było sobie kupić mniejszy, oszczędniejszy samochód a nie rżnąć milionera, stać cię na paliwożernego mesia, to i miej na paliwo. " [2012-12-05 15:29]

Piotr 100574

ja bym kolege poprosił o nie pisanie tekstów które są obrazą dla moich rodziców ,twoich rodziców i rodziców innych kolegów,jak by twój ojciec to przeczytał to pewnie byś w twarzyczkę zarobił
[2012-12-05 18:11]

Piotr 100574

i jeszcze jedno,nie wiem czy masz dzieci ale jak już będziesz miał to tacy ludzie jak ty stoją pierwsi w kolejkach po kasę która się w polsce na dzieci należy ,pamiętaj że większosść biednych ludzi wstydzi się stać w takich kolejkach,w nich stoją ludzie bogaci bo oni nie przepuszczą żadnej okazji żeby coś im do portfela wpadło,za to żeby wydać z tego portfela na biednych to woleli by sobie dać jaja na sucho wyskubać niż dać nawet złotówkę
[2012-12-05 18:17]