Zaloguj się do konta

Święty Mikołaj nie przychodzi do biednych dzieci ?

utworzono: 2012/12/04 16:23
MASTINO

Chłopaki (i dziewczyny :))) ), spokojnie. Rację mają ci, którzy twierdzą, że przed "produkcją" dzieci trzeba to robić świadomie i liczyć się z konsekwencjami późniejszego podołania z wychowaniem i utrzymaniem gromadki dzieciaczków, ale mają też rację ci, którzy bronią rodziców, którzy o tym zapomnieli (?) i dzieciaki już są. Myśleć zanim się weźmie do "czynności produkcyjnych", a pomagać dzieciom, których rodzice nie pomyśleli o pomyśleniu. Dzieci niczemu nie są winne. Przez błędy starych nie mogą cierpieć dzieci. Nie zróbcie z tematu o dzieciach i świętach, wojny świątecznej o dzieci, bo czytają to też dzieci :)   [2012-12-05 18:30]

Afrykańczycy powinni wykazać odrobinę inicjatywy i się zjednoczyć, bo póki co, to jedyne co im wychodzi to toczenie wojen między sobą.  Jak by się zjednoczyli to by mogli coś zrobić, cokolwiek aby zaistnieć w  świecie. Chiny czy Japonia jakoś sobie poradziły i bez Afryki i bez murzynów. Egipcjanie czy ludy Mezopotamii już w starożytności dawały sobie radę. Więc dlaczego nie murzyni ? 
Co do wielodzietnych. Jak dla mnie niech ktoś i ma dwadzieścioro dzieci, ale niech je wychowuje za swoje pieniądze nie licząc na pieniądze z innych źródeł. Godząc się na podjęcie roli matki czy ojca bierzemy na siebie odpowiedzialność także za utrzymanie finansowe dziecka. Dziecko to nie tylko słodki niemowlak który cieszy i będzie nam pomagał na starość, dziecko to także wydatek ! Duży wydatek. Edukacja, ubrania, żywność, to wszystko kosztuje. Inteligentni ludzie mają to do siebie, że zanim spłodzą dziecko, najpierw się zastanawiają czy je na nie stać, czy podołają obowiązkowi wychowania i UTRZYMANIA dziecka. Co do tych "wspaniałych czasów komuny" to każdy, kto choćby skończył  szkołę średnią wie za jaką cenę ten "dobrobyt " się odbywał. 
Wiadomo są różne sytuacje, rodzice mogą stracić pracę, któryś z nich bądź obydwoje mogą umrzeć. W takich sytuacjach państwo powinno pomagać. Ale nie rozumiem idei dopłacania do wielodzietnych z racji ilości posiadanych dzieci. Może ktoś mi dopłaci na paliwo do Mercedesa z silnikiem 5 litrowym ? A chciałbym ! Powiedzą : " Trzeba było sobie kupić mniejszy, oszczędniejszy samochód a nie rżnąć milionera, stać cię na paliwożernego mesia, to i miej na paliwo. "

Tak Chiny sobie poradziły...Telewizję czasami oglądasz? Może chociaż radio? Bo o prasę, czy bardziej ambitne publikacje nie podejrzewam. 
Japonia? Za czyje pieniądze odbudowano ją po wojnie?
Co do naszych dzieci...żal czytać takie rzeczy. Wszystkie dzieci powinny mieć równy dostęp do edukacji i zaspokojenia wszelkich podstawowych potrzeb. Państwo, które pozwala, żeby jego dzieci głodowały umiera moralnie. Nie jest winą dzieci, że się urodziły. 
Zabawne jest to, że osoby płaczące nad grillowanym krąpiem nie uronią łzy nad głodującym dzieckiem. [2012-12-05 19:03]

adam-konopnicki

No to fakt dzieci nie są niczemu winne, ale moim zdaniem opieka społeczna powinna prowadzić częstsze kontrole tam gdzie te pieniądze rozdają. Bo często trafiają one tam, gdzie nie powinny i na odwrót nie trafiają tam gdzie powinny. Bo na chore dzieci często pieniądze nie znajdują się, ale  niektórzy pod MOPS samochodem potrafią przyjechać ;) I proszę nie interpretować moich tekstów niczym wiersza na języku polskim. Wyraźnie napisałem, że trochę mnie irytuje roszczeniowa postawa niektórych, że im się coś należy z racji posiadanych dzieci, i może ktoś się ze mną nie zgadzać, a dzieciakom trzeba pomóc bo one bezmyślności rodziców nie są winne.  [2012-12-05 21:30]

perwer

To co w tym kraju jest ,a co powinno być ,to przepaść długa jak mur Chiński.
Obrońcy zwierząt więcej robią dla bezpańskich psów w tym kraju,niż ludzie dla ludzi .
Jak jeden piekarz rozdał chleb za darmo ludziom biednym ,to udupili jego i piekarnie którą prowadził .
Jedynie Jurek Owsiak ,robi dobrą robotę i dzieki jemu ,setki dzieciaków miało godne warunki leczenia ,lub w ogóle mogły być leczone w naszym kraju.

Są jakieś tam instytucje charytatywne ,ale później okazuje sie że z jednej złotówki przekazane na danego dzieciaka trafia do niego 10 groszy ,albo mniej .

Tutaj koledzy słusznie zauważyli ,że nie dziecko jest winne gdzie sie urodziło i nie rodzice winni że chcą mieć dzieciaka . Zresztą tylko dzieci zapewnią rozwój danego kraju,co nasz zbaraniały  rząd nie rozumie.
Są natomiast rodziny wielodzietne ,gdzie rzeczywiście rodzice trochę bezmyślnie klepią 7 dziecko ,gdzie pozostałej szóstki nie mogą wykarmić.

Nie zwalnia to złodziejskiej polityki ,gdzie nie ma nic na dziecko ,bo rodzinne ,to na pampersy niestarczy ,a co debilne to biedny sie na rodzinne nie załapie. Nie zwalnia to rządu ,że nie ma polityki prorodzinnej i wsparcia tych ubogich .
Samorządowcy to roboty ,gdzie kodeks ponad rozsądek .
Tak to jest i nic sie nie zmieni . Nie mamy ludzi tak mądrych jak koledzy za zachodniej granicy i przez najbliższe 10 lat piorytetem w naszym ciemnogrodzie  będzie Smoleńsk .

[2012-12-05 22:05]

cierpliwy1

Chłopaki (i dziewczyny :))) ), spokojnie. Rację mają ci, którzy twierdzą, że przed "produkcją" dzieci trzeba to robić świadomie i liczyć się z konsekwencjami późniejszego podołania z wychowaniem i utrzymaniem gromadki dzieciaczków, ale mają też rację ci, którzy bronią rodziców, którzy o tym zapomnieli (?) i dzieciaki już są. Myśleć zanim się weźmie do "czynności produkcyjnych", a pomagać dzieciom, których rodzice nie pomyśleli o pomyśleniu. Dzieci niczemu nie są winne. Przez błędy starych nie mogą cierpieć dzieci. Nie zróbcie z tematu o dzieciach i świętach, wojny świątecznej o dzieci, bo czytają to też dzieci :)  

W całości zgadzam się z postem Mastino
Niestety dzieci często cierpią przez rodziców a rodzice przez złe zarządzanie państwem.
[2012-12-05 22:12]

W tym kraju marnuje się poważną kasę na masę rzeczy. Pomoc dla rodzin wielodzietnych jak dla mnie jest uzasadniona i jakoś nie boli mnie to jak na przykład sponsorowanie wycieczek do Smoleńska rządowym samolotem. Albo jeszcze lepiej zasiłek dla bezrobotnych...czyżby w tym kraju nie było już nic do roboty? Skoro już się rozdaje pieniądze komuś, kto ma dosyć wolnego czasu, to niech na tą kasę zapracuje. [2012-12-06 00:22]

Zibi60

[2012-12-06 07:10]

Mija

Fajne :)
Dziecko=błąd

Jakby się uprzeć to tyle można z tej dyskusji wyciągnąć :) Ja tak nie uważam. Jak już powiedziałam też byłam biedna a MIMO TO szczęśliwa. Dzieciaki były inne, rodzice byli inni. Dorośli nie wydawali pensji na to, żeby kupić dzieciakowi prezent na gwiazdkę a teraz? Nic dziwnego, że dzieciaki szczęśliwe nie są jak debilni dorośli z rodziny jego kolegi/koleżanki na gwiazdkę kupują mu konsolę do gier za 1,5 tysia. Strach pomyśleć co będzie jak dziecko będzie szło do Komunii, będzie brało ślub ...
Kiedyś biedne dzieci dostawały prezenty i się z nich cieszyły, co by to nie było. Dziś nie dostają bo czekolada to już nie prezent.
[2012-12-06 08:00]

Wonski79

Zgadzam się z Miją, Przypomnijcie sobie co dostaliście na komunie a zobaczcie co dzieci teraz dostają i jaka jest różnica między biednymi a bogatymi.
[2012-12-06 09:59]

Mija

U mnie w pracy koleżanka właśnie pochwaliła swoją siostrę, która swojemu dziecku na mikołaja telefon kupiła...

A dlaczego kupiła? BO INNE DZIECI JUŻ MAJĄ!

[2012-12-06 10:04]

Diablo

Zgadzam się z Miją, Przypomnijcie sobie co dostaliście na komunie a zobaczcie co dzieci teraz dostają i jaka jest różnica między biednymi a bogatymi.

Trochę zboczyliście z tematu. Bogaci i biedni byli zawsze i zawsze będą. Jednym się chce uczyć innym nie, jednym się chce pracować innm nie, jedni kradną inni nie, jedni mają szczęście inni nie itd itp. Prezenty też zawsze były różne. Ja w wigilie pomagałem cały dzień rodzicom, prezentem była możliwość ubrania choinki a pod nią dwie mandarynki i para skarpetek. Wtedy dzieciaki  z miasta w tym kuzyni dostawali Video, Commodore czy inny sprzęt. Teraz różnica jest taka sama.
[2012-12-06 10:13]

Wonski79

A ja myślę że zboczyli z tematu ci, którzy zaczęli gadkę o Afrycę i patologiach w rodzinie.

Najciemniej pod latarnią. Ilu z tych co się tu wypowiedzieli kliknie na PAJACYKA?

[2012-12-06 10:35]

Diablo

A ja myślę że zboczyli z tematu ci, którzy zaczęli gadkę o Afrycę i patologiach w rodzinie.

Najciemniej pod latarnią. Ilu z tych co się tu wypowiedzieli kliknie na PAJACYKA?

Wątek o biednych dzieciach a jakby nie patrzeć najbiedniejsze w Afryce i patologicznych rodzinach. Raczej nie dotyczy to tych z konsolami i super prezentami na komunie.

Nie klikam po pajacykach, nie wystawiam ckliwych tekstów na fejsbuku, nie daje na zadne organizacje a tym bardziej kościół. Nie zagłuszam sumienia w ten sposób. Jak dowiaduję się o biednym dziecku, biednej rodzinie daje co moge bezpośrednio im.
[2012-12-06 10:48]

Wonski79

Chwała ci za to co robisz. Ja nie jestem w stanie określić czy ta czy inna rodzina jest patologiczna czy nie, więc wolę dać organizacji, która posiada większą wiedzę niż ja. Mimo że część funduszy nie trafi do tych rodzin.

[2012-12-06 10:54]

Bernard51

Może nie!- każdy z nas ma swoje spojrzenie na dany temat i tym sie różnimy, co nie oznacza że stajemy sie po przez te inne spojrzenie na dany temat wrogami (na portalu).Taka zróżnicowana dyskusja wzbogaca nas i to jest też pozytywne.Minęly już czasy sugerujące nam jednomyślność!
( w slusznej sprawie)
[2012-12-06 10:58]

Afryka. Piękny kontynent. Ale niestety od zarania dziejów jakiś dziwny.

Leją się Huntu, z Buntu, Zulusy z Kukudu i Srututu, Balutu z Puluku i tak dalej et cetera.

I od zawsze siedzą pod palmą przykryte kocem te murzyny ( kiedyś skórą, teraz kocem z UNRY)... siedzo i czekajo.... czekajo, aż poleci następny samolot i zrzuci ładunek, z którego cuś se zjedzoo, a potem wywalą w krzaczory stary koc i z paczuszki wyjmą nowy. Przykryjo się tym kocem i siedzo dali pod palmą, czekając na następny zrzut z następnego samolotu.

Są tam plemiona, które od dawien dawna siedzo na pustynia i paso na piachu chudego wołu. Krwi mu upuszczo, popijo, i tak w kółko. A kilkaset kilometrów dalej, na północ są zielone pastwiska i wooooooooda! Tam by można się osiedlić, bydlątko nakarmić, mleczko popijać, proso uprawiać lebo jakie inne makówki, ale tam trza by było zapier...niczać, więc lepiej siedzieć pod tym kocykiem, myć się popiołem i wędzić tyłki nad ogniskiem i czekać na samolot, z którego zrzucą nowy kocyk i papu.

Niestety, ci ludzie mają dzieci. Te dzieci się nie prosiły na świat. Ale takowoż niestety, jeśli przeżyją, to tak samo jak ich starzy przykryją się kiedyś kocykiem i będą tak jak ich starzy czekać na ów samolot z pomocą humanitarną. Czasem, jak się im znudzi tak siedzieć i czekać, to wyciągną z chaty szamana ( z której to notabene wali jak z chaty szamana) tatową maczetę lebo inne żelazo, naostrzą na plemiennym kamieniu i pójdą wyrżnąć jakieś tam plemię, bo im 800 lat temu chudą krowę ukradło i znów się kółko zamknie.

Tylko tych dzieci szkoda... oj szkoda.

[2012-12-06 12:12]

Piotr 100574

No to fakt dzieci nie są niczemu winne, ale moim zdaniem opieka społeczna powinna prowadzić częstsze kontrole tam gdzie te pieniądze rozdają. Bo często trafiają one tam, gdzie nie powinny i na odwrót nie trafiają tam gdzie powinny. Bo na chore dzieci często pieniądze nie znajdują się, ale  niektórzy pod MOPS samochodem potrafią przyjechać ;) I proszę nie interpretować moich tekstów niczym wiersza na języku polskim. Wyraźnie napisałem, że trochę mnie irytuje roszczeniowa postawa niektórych, że im się coś należy z racji posiadanych dzieci, i może ktoś się ze mną nie zgadzać, a dzieciakom trzeba pomóc bo one bezmyślności rodziców nie są winne. 

widzisz teraz twój post się ekstremalnie różni od wczorajszego,z tymi kontrolami się zgadzam w 100%tylko wiem że te kontrole są powierzchowne i tu liczą się znajomości,nie dotyczy to dużych miast ale małych mieścinek gdzie wszyscy się znają i jak tu nie podpisać deklaracji o zasiłek socjalny koleżance .prywatnie jestem za tym żeby pomagało państwo wielodzietnym rodzinom a to przez wzgląd na takie rzeczy jak nawet emerytury,kto będzie odprowadzał składki żebyśmy mieli jakieś emeryturki ,tu gdzie mieszkam państwo dba o dzieci i o pieniądze które dzieciom się należą,no ale w polsce nigdy tak nie będzie jak w niemczech
[2012-12-06 17:05]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia