Swietlik w pikerze

/ 3 odpowiedzi
witam kolegów i koleżanki po kiju. czy zamontowanie swietlika w pikerze zda jakies egzamin ?
 czy ryba szie szybciej skusi jak zobaczy swiatło ? co myslicie na ten temat ?
bobus86


pikerze czy pilkerze kolego?to i to ta sa calkiem inne rzeczy.jesli ci chodzi o pilkera na ktore sie lowi dorsze to nie musisz cudowac ze swietlikami bo sa pilkery fosforyzowane.same delikatnie swieca pod woda,popytaj o takie w sklepie.osobiscie mam jednego takiego i kilka rybek na niego tez zlowilem ale dorsz jest zarloczny i jak bierze to na wszystko co mu podejdzie pod wielki pysk:) (2011/01/22 13:48)

baloonstyle


witam kolegów i koleżanki po kiju. czy zamontowanie swietlika w pikerze zda jakies egzamin ?
 czy ryba szie szybciej skusi jak zobaczy swiatło ? co myslicie na ten temat ?

Mam dwa takie pilkery że mogę powkładać w nie nawet 6 świetlików, ale prawda jest taka że jak ryba żeruje to jest to nie potrzebne. Najlepiej łapać klasycznie i bez kombinacji :))
(2011/01/23 08:20)

Mefokiller


Czesc,Picker czy Winkelpicker i Pilker to jest encyklopedia i rozne rzeczy.Chodzi o dorsza to wyglada tak.U nas nazywa sie to Brandugsangeln-picker,wedka 3,90-4,20m CW do 200 gram olow i robaki.Rzuty siegaja do 200 m,jak dobry jestes.Musisz cos w musklach miec.Stawiasz prostopadle do wody na stojaku.Noca,bo wiesz sam ze dorsze biora,potrzebujesz swietlika,zeby widziec brania.Winkelpicker rownolegle do wody na stojakach biora na to plocie,leszcze itd.Pilker,to co innego metoda spinningowania w innej pozycji wertykalnej wedka jest o wiele krotsza,jezeli chodzi o dorsza CW ten sam i nie potrzebujesz tak daleko rzucac tylko muskle zeby duze dorsze z glebiny wyciagnac.Tu swietlikow nie potrzebujesz masz bezposredni kontakt z ryba.Pilker jest stosowany z jednostek plywajacych.Natomiast picker z brzegu.Chyba mnie zrozumiales? (2011/01/23 10:15)