Chore ryby po zarybieniu stawu.

/ 13 odpowiedzi / 5 zdjęć
Witam,
zarybiłem w jakieś dwa tygodnie temu mój staw. Ma on powierzchie 700m2 i dno muliste, głębokość w porywach do 2m. W stawie jest 75 szt lina o sredniej wielkosci jak ten ze zdjęcia , 17 karpi do 500g , 14 amurów max 500g , 2 jesiotry po 1 może 1,5 kg , 7 szczupaków jak na zdjęciu , 10 okoni różnej wielkości od 5 do 20 cm , karaś złocisty 200sztuk każdy po około 50g , tołpyga 2kg małego kroczka , ( najwięcej białej ale jest kilka hybryd i pstrej ) 5 karpi koi po 0,5kg , oraz troche wyrośniętych japońcy. Dzisiaj wsypałem do stawu około 10 kg wapna jak to robie na wiosne. Od czasu zarybienia wyłowiłem dwie zdechłe ryby(i widzialem jedna drętwą przy powierzchni), jedna tołpyga pstra ( która po przywiezieniu płytwała brzuchem do góry ale odpłyneła , wiem ze to ta bo była ona największa oraz dzisiaj lina i zastanawiam się , czy to coś poważnego. Nie mam sieci żeby wyłowić te ryby i zobaczyć w jakim są stanie ale żarują co widać :D Prosze o porade co do tematu ( obsada , jakieś leczenie , czy mogą paść wszystkie od tego )

Dzięki z góry za pomoc !!!!!

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Tomas81


Obsada? Wyje...ć wszystkie azjatyckie "cuda" jak karp, amur, tołpyga to najlepsza rada. Wtedy dopuścić trochę lina, kilka kilo płoci, wzdręgi a nie jakieś szkodniki. (2017/04/15 14:23)

pawcio123


Bez przesady.... w większości stawów są karpie , amury i tołpygi. Kilka kilo płoci hehe i potem będzie problem żeby to wytępić :D chodziło mi raczej o inną poradę (2017/04/15 14:40)

pawcio123


Tak wygląda ten staw. Woda chyba nie jest najgorsza :D PS w temacie wpisu jest błąd. (2017/04/15 14:43)

MARCIN CK


Woda tu nie ma nic do rzeczy chyba że poszło jakaś zanieczyszczona .Chorobe przywlekłeś wraz z rybami a jest nią pleśniawka <bardzo szybko ryby zarażają się nią jeśli były uszkodzone w transpocie .Tak na przyszłoś przed puszczeniem ryb do stawu  należy je profilaktycznie odkażyć na przykład w pojemniku z rostworem  nadmanganianu potasu  ,Wiecej znajdziesz w internecie. (2017/04/15 20:17)

pawcio123


Czyli wychodzi na to , że to nic groźnego i w niebezpieczeństwie są tylko ryby słabe i okaleczone zgadza się ?? (2017/04/15 20:59)

fishark


Pawcio polecam Ci odłowić jedną zakażona rybę i polecieć jak najszybciej do weteryniaża, po dokładnym zbadaniu będziesz wiedział co to za choroba i jak ją wyleczyć. Na pleśniawkę mi to nie wyglada, choroba jakby zaczynała się od skrzel. (2017/04/15 22:21)

MARCIN CK


Tu masz typowe choroby ryb  http://www.pokazrybe.pl/teksty,ryby,13,1,choroby_ryb_na_polskich_lowiskach,238.html (2017/04/16 18:06)