Świecące przynęty

/ 39 odpowiedzi
JKarp

Cześć" Mam pytanie czy zgodne z regulaminem było by łowienie no i skuteczne zrobienie przynęty np. mormyszki z efektem fluorescencji na zasadzie jak wskazówki w zegarku naświetlasz i w ciemności daje blask ." 

"Sam autor post napisał o farbie fluorescencyjnej .
Więc kto myli pojęcia "
Mnie w szkole uczyli czytać ze zrozumieniem :-)
Gdzie tu jest mowa o farbie?
Kto myli pojęcia?
Farbą się maluje a tu nawet słowa nie ma o malowaniu ale jest o zrobieniu. W zapytaniu Autor pomylił fluorescencjęfosforescencją .To miałem na myśli pisząc, że mylisz pojęcia.JK
(2013/01/23 12:00)

pstrag222

A gdzie autor napisał , że pomylił pojęcia??? (2013/01/23 12:47)

Iras1975

Wskazówki w zegarach pokrywane są farbą fosforyzującą, a nie fluorescencyjną. Autor nie musi pisać, że pomylił pojęcia, może nawet o tym nie wiedzieć. (2013/01/23 13:24)

JKarp

A gdzie autor napisał , że pomylił pojęcia???

CześćAleż on sam nie wie, że pomylił pojęcia ;-) dokładnie jak Ty :-)Gdyby wiedział inaczej sformułował by swój post lub po drodze wstawił sprostowanie.JK (2013/01/23 13:27)

elkak

"Cześć
Nie zamierzam pisać doktoratu ( to nawet nie moja branża ) ale ...Np mormyszki Kostala miały kiedyś na spodzie ( i może i teraz tak mają też ) taki punkcik z jakiejś substancji. Otóż to coś w ciemności świeciło sztucznym światłem. Nie była to farba fluorescencyjna która jak sądzę dopiero pod wpływem światła zwykłego lub UV zaczyna świecić.
JK"
Mam pytanie czy zgodne z regulaminem było by łowienie no i skuteczne zrobienie przynęty np. mormyszki z efektem fluorescencji na zasadzie jak wskazówki w zegarku naświetlasz i w ciemności daje blask .
pomalowanie, zaznaczam pomalowanie czegokolwiek farbą fluoescencyjną nie znaczy ze jest zasilane żródłem jakiejkolwiek energii, to tylko farba, którą jeśli się oświetli daje odblask, w miejscu zaciemnionym wogóle nie spełnia swojego zadania
jak widać co niektórzy doktorat chcą na ten temat napisać

Jedyna godna uwagi odpowiedz w temacie posta"

Mylisz pojęcia i fakty skoro twierdzisz, że to jedyna godna uwagi odpowiedź. 
Farby fluo świecą pod wpływem światła lub światła UV ale same nie są źródłem światła a tym bardziej nie są źródłem jakiejś energii. Farba fluo w ciemności nie świeci i można sobie pomalować nią wszystko co się chce a i tak w ciemnej wodzie ( w nocy ) nie będzie świecić ( patrz znaki drogowe pokryte folią fluo - dopiero oświetlone światłem np samochodu  robią się bardzo jasne i czytelne ).
Natomiast czym innym jest użycie substancji np z mormyszek Kostala, które same świecą np jak specjalne świetliki izotopowe Gardnera.
JK
a on dalej swoje, dalej nie rozumie pytania, te znaki które świecą to nie są malowane farbą fluoescencyjną , tylko fosforyzowaną, lub jak kto woli z dodatkiem fosforu, sama farba fluo nie zaświeci i nie da odblasku, a w pytaniu tego nie było o czym piszecie
wystarczy dokładnie przeczytać zadane pytanie
amen

(2013/01/24 08:33)

elkak

koledzy, 99% spławików jest malowanych farbami fluo, 50% przynęt spiningowych także, kazdy marker też, więc nie ma co się rozpisywać i dyskutowaća jeśli ktokolwiek ma inne zdanie to jest w błędzie (2013/01/24 09:11)

JKarp

Cześć
Jak to dobrze, że przeczytałaś wcześniejszy mój post i wiesz o czym piszesz he he ;-)
Jakoś wcześniej nikt nie potrafił rozwikłać tego pytania na pracę doktorską. Bardzo łatwo się komentuje po uzyskaniu właściwej odpowiedzi. 
Cześć
" Mam pytanie czy zgodne z regulaminem było by łowienie no i skuteczne zrobienie przynęty np. mormyszki zefektem fluorescencji na zasadzie jak wskazówki w zegarku naświetlasz i w ciemności daje blask ." 

"Sam autor post napisał o farbie fluorescencyjnej .
Więc kto myli pojęcia "
Mnie w szkole uczyli czytać ze zrozumieniem :-)
Gdzie tu jest mowa o farbie?
Kto myli pojęcia?
Farbą się maluje a tu nawet słowa nie ma o malowaniu ale jest o zrobieniu. 
W zapytaniu Autor pomylił fluorescencję i fosforescencję.
To miałem na myśli pisząc, że mylisz pojęcia.
JK"

A tak w ogóle to znaki kryte są folią fluorescencyjną która normalnie w ciemności nie świeci.
" a on dalej swoje, dalej nie rozumie pytania, te znaki które świecą to nie są malowane farbą fluoescencyjną , tylko fosforyzowaną, lub jak kto woli z dodatkiem fosforu, sama farba fluo nie zaświeci i nie da odblasku, a w pytaniu tego nie było o czym piszecie
wystarczy dokładnie przeczytać zadane pytanie" 
Znajdź definicję fluorescencji i fosforescencji i dopiero wtedy po przeczytaniu swoich postów zobacz czy mijasz się z prawdą bo mam wrażenie, że coś Ci się myli. 
JK

(2013/01/24 09:15)

JKarp

koledzy, 99% spławików jest malowanych farbami fluo, 50% przynęt spiningowych także, kazdy marker też, więc nie ma co się rozpisywać i dyskutowaća jeśli ktokolwiek ma inne zdanie to jest w błędzie

ponieważ:a jeśli ktokolwiek ma inne zdanie to jest w błędzie) tu wpisz dlaczego ;-): .......
Ciekawe : "99% spławików jest malowanych farbami fluo, 50% przynęt spiningowych także,..."Każdy marker też?No ciekawe.JK (2013/01/24 09:19)

pstrag222

Żadne efekty fluo czy z fosforescencji nie są źródłem światła po co ta dyskusja nadal brnie. (2013/01/24 09:34)

JKarp

Cześć
W tym sęk, że fosforescencja sama w sobie może być i jest źródłem światła.
Świetliki Gardnera:http://www.carp-fish-sport.pl/gardner-tritanium-max-large-betalights-izotope-p-650.html
JK (2013/01/24 09:43)

elkak

on dalej swoje (2013/01/24 11:32)

Iras1975

Za jakiś czas lód stopnieje i będzie chwilowo po problemie.  :) No chyba, że ktoś założy znowu wątek o świecących gumach czy woblerach.

Janusz, daj sobie luz w tym temacie, niech tkwią w przekonaniu, że mają rację i pojęcie o czym piszą. (2013/01/24 11:38)

JKarp

on dalej swoje

Cześć
Koleżanko ja wiem, że są tacy ludzie wiedzący zawsze wszystko lepiej.
Miałem tego nie pisać i w poprzednim moim poście nie napisałem ale...
on, tamten, ów - tak mów o swoich znajomych.

Doskonale wiem, że użycie w ten sposób " on dalej swoje " ma za cel zdyskredytowanie swojego Adwersarza - bo niby Ty wiesz jak jest naprawdę a ja dalej się tylko czepiam. Niestety ale to Ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie odpowiedziałaś mi na pytania zawarte w moim poście :
"koledzy, 99% spławików jest malowanych farbami fluo, 50% przynęt spiningowych także, kazdy marker też, więc nie ma co się rozpisywać i dyskutowaća jeśli ktokolwiek ma inne zdanie to jest w błędzie
ponieważ:
a jeśli ktokolwiek ma inne zdanie to jest w błędzie) tu wpisz dlaczego ;-): .......

Ciekawe : "99% spławików jest malowanych farbami fluo, 50% przynęt spiningowych także,..."
Każdy marker też?
No ciekawe.
JK"

Czekam więc na odpowiedź skąd te liczby? Jak sądzę się nie doczekam bo :
"a jeśli ktokolwiek ma inne zdanie to jest w błędzie"
Wskazanie siebie jako Tej wiedzącej bez żadnych dowodów nie pozostawia złudzeń, że odpowiedzi nie będzie. 
JK

(2013/01/24 13:27)

JKarp

" on dalej swoje "

CześćKoleżanko ja wiem, że są tacy ludzie wiedzący zawsze wszystko lepiej.Miałem tego nie pisać i w poprzednim moim poście nie napisałem ale...on, tamten, ów - tak mów o swoich znajomych.
Doskonale wiem, że użycie w ten sposób " on dalej swoje " ma za cel zdyskredytowanie swojego Adwersarza - bo niby Ty wiesz jak jest naprawdę a ja dalej się tylko czepiam. Niestety, ale to Ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie odpowiedziałaś mi na pytania zawarte w moim poście :"koledzy, 99% spławików jest malowanych farbami fluo, 50% przynęt spiningowych także, kazdy marker też, więc nie ma co się rozpisywać i dyskutowaća jeśli ktokolwiek ma inne zdanie to jest w błędzie
ponieważ:( a jeśli ktokolwiek ma inne zdanie to jest w błędzie) tu wpisz dlaczego ;-): .......
Ciekawe : "99% spławików jest malowanych farbami fluo, 50% przynęt spiningowych także,..."Każdy marker też?No ciekawe.JK"
Czekam więc na odpowiedź skąd te liczby? Jak sądzę się nie doczekam bo :"a jeśli ktokolwiek ma inne zdanie to jest w błędzie"Wskazanie siebie jako Tej wiedzącej bez żadnych dowodów nie pozostawia złudzeń, że odpowiedzi nie będzie. JK (2013/01/24 13:29)