Świder do lodu - ostrzenie w Warszawie

/ 5 odpowiedzi
Zna ktoś miejsce w Warszawie, gdzie można fachowo naostrzyć ostrza świdra do wiercenia w lodzie ? Ostatnio pewien majster tak mi to zrobił, że w dotyku niby brzytwa, ale w lód wchodzić nie chce.
Co prawda już nie sezon, ale lubię graty mieć przygotowane...


withanight88


Jeżeli masz możliwość dokupienia ostrzy to daj sobie spokój z ostrzeniem - bo z tym jest rożnie , raz sie uda a raz nie . 


Na allegro ostrza do tonara 13 mozna zakupic w tej chwili od 19 zł . Więc nie widze sensu ostrzenia , chyba, że naprawde masz problem z dopasowaniem ostrzy do świdra.

(2011/03/22 09:42)

Da-beer


Witaj Zbyszku!
jeśli chodzi o naostrzenie ostrzy to jedynie można to zrobić magnesówką,ale ja nie wiem gdzie takową szlifierkę mają,ja ostrza ostrzyłem samemu i wżerały się w lód jak w masełko,wystarczył papier ścierny(grubość 400),kawałek szkła(szyba jest płaska i się nie odkształca) plus woda i troszkę czasu na ,,szorowanie'' ;P
Jeśli chcesz to w ramach koleżeńskiej przysługi mogę Ci naostrzyć . :)
Pozdrawiam (2011/03/22 21:34)

Da-beer


Witaj Zbyszku!
jeśli chodzi o naostrzenie ostrzy to jedynie można to zrobić magnesówką,ale ja nie wiem gdzie takową szlifierkę mają,ja ostrza ostrzyłem samemu i wżerały się w lód jak w masełko,wystarczył papier ścierny(grubość 400),kawałek szkła(szyba jest płaska i się nie odkształca) plus woda i troszkę czasu na ,,szorowanie'' ;P
Jeśli chcesz to w ramach koleżeńskiej przysługi mogę Ci naostrzyć . :)
Pozdrawiam (2011/03/22 21:34)

lechu80


Wystarczy wziąć szlifierkę kątową i tarcze do szlifowania. Samemu można naostrzyć taki świder. Wystarczy utrzymać ten sam kąt ostrza jaki był nadany. (2011/03/23 14:12)

bobus86


Zna ktoś miejsce w Warszawie, gdzie można fachowo naostrzyć ostrza świdra do wiercenia w lodzie ? Ostatnio pewien majster tak mi to zrobił, że w dotyku niby brzytwa, ale w lód wchodzić nie chce.
Co prawda już nie sezon, ale lubię graty mieć przygotowane...



daj sobie spokuj.probowalem roznymi sposobami i dupa.jeszcze bardziej je stepilem.poszukuj na allegro nowych kosztuja pare groszy i masz spokuj a tymbardziej zejuz po sezonie podlodowym wiec napewno ceny beda mniejsze (2011/03/27 18:46)