Światło na nocce ?

/ 4 odpowiedzi

Witam!

Chciałbym dowiedzieć się od Was co sądzicie o używaniu światła (latarek) na nocce??Czy to płoszy ryby czy nie? Jakie najlepiej używać świało (np. czerwone)?Czy lepiej unikać korzystania z latarki czy nie??

Wiem że kiedyś nie było świetlików i wędkarze świecili latarkami na spławiki, ale czy nonstop czy też nie i jak to wpływało na połów??

pioter94


Ja wędkuję nocami na Noteci i zawsze rozpalam ognisko do tego latarki na czoło którą zapalam w razie potrzeby tzn. przy holu ryby lub zakładanie przynęt. I wyników nie mam najgorszych. (2012/06/06 16:02)

altershepi


w przepisach jest punkt na temat zakazu wabienia ryb światłem...

Ale o jakie światło chodzi... to nie wiem... czy zwykłe białe... czy jakiś specjalny kolor...

Uklejkom światło latarki diodowej chyba się podoba :) brykają jak oszalałe... pobierając meszkę z powierzchni wody... co do większych ryb myślę ze nie samo światło może straszyć ryby a machanie nim :)

(2012/06/06 16:07)

ryukon1975


W czasie nocnego łowienia ograniczam używanie światła latarki i tp. do minimum.Czyli zakładanie przynęty,podebranie ryby.
Wyjątkiem jest małe stonowane ognisko jak je palę,bo nie zawsze jest taka potrzeba i chęci są nie zawsze na zbieranie drewna.
W wędkarstwie wychodzę z prostego założenia jak najbardziej naturalnie. (2012/06/06 16:18)

halwwa2804


ja switala musze używac zeby widziec czy jest branie,rbom to nie przeszkadza,pale je w kierunku brzegu nigdy na wode,pozdrawiam. (2012/06/06 16:55)