Zaloguj się do konta

Surowa kukurydza.

utworzono: 2012/10/27 15:32
skufka1997

Otóż w sierpniu zerwałem kukurydze wydłubałem i ususzyłem na strychu i wczoraj ją namoczyłem przez całą noc i dziś rano zacząłem gotować kukurydza gotowała się około 2,3 godzin a nadal nie była miękka tak jak się spodziewałem. Kukurydza już nie jest taka twarda jak na początku trochę napęczniała ale nie jest jeszcze całkowicie miękka. Garnek z kukurydzą i z wodą w której się gotowała zawinąłem w kołdrę i odłożyłem i czekam na efekty. Czemu kukurydza jest jeszcze twarda po 2,3 h gotowania? kukurydzę chcę mieć na przynętę i jak będzie miękka zawekować w słoiki. może dacie mi jakieś porady???? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ I DZIĘKUJE!
[2012-10-27 15:32]

Lin1992

Kukurydzę musisz gotować tak długo aż będzie miękka ponieważ twarda bądź surowa kukurydza mogła by zaszkodzić rybą. [2012-10-27 19:18]

Otóż w sierpniu zerwałem kukurydze wydłubałem i ususzyłem na strychu i wczoraj ją namoczyłem przez całą noc i dziś rano zacząłem gotować kukurydza gotowała się około 2,3 godzin a nadal nie była miękka tak jak się spodziewałem. Kukurydza już nie jest taka twarda jak na początku trochę napęczniała ale nie jest jeszcze całkowicie miękka. Garnek z kukurydzą i z wodą w której się gotowała zawinąłem w kołdrę i odłożyłem i czekam na efekty. Czemu kukurydza jest jeszcze twarda po 2,3 h gotowania? kukurydzę chcę mieć na przynętę i jak będzie miękka zawekować w słoiki. może dacie mi jakieś porady???? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ I DZIĘKUJE!

ja moczę kukurydze minimum 12 h max 24 potem gotuje godzinę i jest gotowa , nie wiem co rozumiesz przez słowo miekka to nie jest kukurydza z puszki ,jesli ja gotowałes 3 godziny i dla ciebie jest za miękka to powiem ci ze  juz bardziej miękka nie będzie ,zacznie pękac i sie rozpadać .
[2012-10-27 19:26]

JKarp

CześćTaka kukurydza tak naprawdę nigdy nie będzie tak miękka jak z puszki.JK [2012-10-27 19:27]

piotr67

ja kuku mocze caly dzien zmiana wody cala noc i na drugi dzien na malym ogniu pruze z przerwami tez prawie caly dzionek a kuku jak paznokiec od kciuka-zalezy tez od gatunku kuku-kuku oszuszam.porcjuje i do zamrazary
[2012-10-27 19:28]

dokładnie a koledze chyba o taki efekt chodzi
[2012-10-27 19:29]

JKarp

ja kuku mocze caly dzien zmiana wody cala noc i na drugi dzien na malym ogniu pruze z przerwami tez prawie caly dzionek a kuku jak paznokiec od kciuka-zalezy tez od gatunku kuku-kuku oszuszam.porcjuje i do zamrazary

CześćNie zmieniaj wody - cały aromat wylewasz :-)
A co do gotowania kukurydzy  - łyżka soli lub dwie zdecydowanie poprawiają smak i aromat.JK [2012-10-27 19:36]

skufka1997

Dziękuje bardzo kukurydza już trochę namiękła niektóre ziarenka popękały i kukurydza się wekuje w słoiczkach;);
[2012-10-27 20:27]

Bernard51

Jeżeli pasteryzujesz w sloikach to nie rozgotowuj
za bardzo bo do wiosny Ci wiekszosc popęka.
Do sloika dodaj zapachu jakiego używasz a na
wiosenne polowy majeranek nie zaszkodzi i troche
miodu naturalnego jak masz taka możliwość.

[2012-10-28 04:11]