Zaloguj się do konta

Surowa pszenica jako zanęta

utworzono: 2010/04/18 06:34
blutu

Czy zanętą może być pszenica niegotowana?
[2010-04-18 06:34]

Moim skromnym zdaniem raczej bez sensu jest zanęcać surową pszenicą. Pszenica jest gotowana albo pażona aby wyzwolić z niej aromat. Poza tym niegotowana jest twarda. Jak zaznaczyłem to jest tylko moje zdanie. [2010-04-18 09:07]

blutu

Cześć Pawle.
Zawsze gotowałem , ale starszy wędkarz powiedział ,że nie ma różnicy.Dlatego się pytam . Gdy sypałem nie ugotowane odczułem moim zdaniem różnicę.
Dzięki za radę i pozdrawiam.
[2010-04-18 18:54]

spokojny

Ja zanętowo ,pszenicę tylko zaparzam z wieczora i zostawiam do rana, pięknie pęcznieje i ma taki specyficzny zapach no i jest na pół miękka, nawet kiedyś zakładałem takie ziarna na haczyk i były efekty w postaci pokaźnych płoci. [2010-04-18 23:11]

kazik

W stawach hodowlanych przecież się dokarmia surową pszenicą , łubinem , kukurydzą , jedynie należy ją namoczyć aby opadła na dno i fale nie wyrzucały na brzeg . Pszenica tylko moczona nie kwaśnieje tak szybko i dłużej może leżeć w wodzie gdzie ryby mają możliwość pobierania jej . Ryby Karpiowate , a szczególnie Karp mają zęby gardłowe które z łatwością rozdrabniają twardy pokarm . Więc można pszenicą nęcić ryby , tylko przed podaniem należy ją namoczyć tak aby lekko spęczniała .  Na haczyk raczej się nie nadaje bo trudno ją założyć , więc stosuje się pszenicę gotowaną i taką która jest miękka .

[2010-04-19 01:06]

blutu

Dzięki za poradę .Pozdrawiam
[2010-04-19 12:33]

news34

Używaja faktycznie surowej  pszenicy na stawach hodowlanych do karmienia,teraz mają granulat po którym szybciej rybki przybieraja na wadze..

[2010-04-21 20:44]